OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2017-05-23
ISBN: 978-83-7551-527-5
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Nieja i ja

Po rozwodzie rodziców Irenka mieszka z mamą w starym, zaniedbanym domu babci. Czuje się tu samotna, tym bardziej, że mama jest wiecznie zapracowana, a babcia wyjechała właśnie do sanatorium. Pewnego dnia zjawia się tajemniczy pan Panek - antykwariusz i historyk zbierający materiały do książki o historii dzielnicy. Mama jest zachwycona nowym znajomym, Irenka jednak podejrzewa, że Panek nie jest zainteresowany ani książką, ani mamą, ale zapomnianym rodzinnym skarbem. W odkryciu przedwojennej tajemnicy i zdemaskowaniu nieuczciwego poszukiwacza skarbów pomaga Irence Franek (bratanek Panka) oraz Nieja - tajemnicza mała istota z innego wymiaru, która potrafi przenosić się w czasie.

Recenzja
madak Linia koment
Przeczytane:2017-05-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2017 roku,Książki dla dzieci,

Historie z życia wzięte – ale ubarwione magią i ujęte w baśniowej konwencji – sprawiają, że podczas lektury młody czytelnik może odkryć codzienność w nieco piękniejszych barwach. Takie połączenie zastosowała w swojej zaskakującej i wciągającej już od pierwszych stron książce Nieja i ja debiutująca Antonina Kasprzak.

Bohaterką książki jest trzecioklasistka, Irenka

Paulad85wp Linia koment
Przeczytane:2017-06-04, Na półkach: Chcę przeczytać,
alams Linia koment
madak Linia koment
Okładka - Nieja i ja Anioł
Jude Deveraux
Okładka - Nieja i ja Wakacje u dziadków
Wakacje u dziadków
Okładka - Nieja i ja Kapelusz Pani Wrony
Danuta Parlak
Okładka - Nieja i ja Nieja i ja
Antonina Kasprzak
Okładka - Nieja i ja Półtora trupa na głowę
Anna Kleiber
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja