OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Odnalezione drachmy

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2011-08-15
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-437-4
Liczba stron: 248
Dodał/a książkę:JolantaW

 

Ksiądz Adam Kalbarczyk, ur. w 1957 r. w Lesznie; dzieciństwo i młodość spędził we Wschowie; kapłan archidiecezji poznańskiej, doktor teologii pastoralnej, adiunkt w Zakładzie Liturgiki i Homiletyki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie od wielu lat wykłada homiletykę. Jest germanistą i tłumaczem (przełożył np. książkę P. M. Zulehnera, Schronienie dla duszy, Poznań 2006), ma na swoim koncie kilka publikacji książkowych (np. Bóg nieco bliższy. Myśli na niedziele i święta [A], Poznań 2004; Gemeindegruppen als Lebensorte, Poznań 2005; Widok z sykomory. Myśli na niedziele i święta[C], Poznań 2007), artykułów z zakresu teologii pastoralnej i homiletyki, jak też liczne szkice kazań drukowanych w polskich periodykach homiletycznych.


***


Do rąk czytelnika trafiają kolejne myśli na niedziele i święta ks. Adama Kalbarczyka, zatytułowane „Odnalezione drachmy”. Tytuł jest nawiązaniem do Jezusowej przypowieści z Ewangelii św. Łukasza (Łk 15,8-10). Jego metaforyczny sens staje się myślą przewodnią rozważań i wokół niego ks. Adam buduje ciekawe układy odniesienia do współczesności.


Teksty zawierają głębokie przemyślenia natury moralno-filozoficznej i teologicznej, podane w przejrzystej formie; czyta się je ze świadomością, że człowiek jest istotą ułomną i ciągle potrzebuje wskazówek lub poszukuje właściwej drogi do wiary, tej – która pomoże bezgranicznie zaufać Bogu.


Elżbieta Gontaszewska, Słowo wstępne

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów