Okładka książki - Odnalezione drachmy

Odnalezione drachmy

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2011-08-15
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-437-4
Liczba stron: 248
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: JolantaW

Ocena: 0 (0 głosów)

 

Ksiądz Adam Kalbarczyk, ur. w 1957 r. w Lesznie; dzieciństwo i młodość spędził we Wschowie; kapłan archidiecezji poznańskiej, doktor teologii pastoralnej, adiunkt w Zakładzie Liturgiki i Homiletyki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie od wielu lat wykłada homiletykę. Jest germanistą i tłumaczem (przełożył np. książkę P. M. Zulehnera, Schronienie dla duszy, Poznań 2006), ma na swoim koncie kilka publikacji książkowych (np. Bóg nieco bliższy. Myśli na niedziele i święta [A], Poznań 2004; Gemeindegruppen als Lebensorte, Poznań 2005; Widok z sykomory. Myśli na niedziele i święta[C], Poznań 2007), artykułów z zakresu teologii pastoralnej i homiletyki, jak też liczne szkice kazań drukowanych w polskich periodykach homiletycznych.

***

Do rąk czytelnika trafiają kolejne myśli na niedziele i święta ks. Adama Kalbarczyka, zatytułowane „Odnalezione drachmy”. Tytuł jest nawiązaniem do Jezusowej przypowieści z Ewangelii św. Łukasza (Łk 15,8-10). Jego metaforyczny sens staje się myślą przewodnią rozważań i wokół niego ks. Adam buduje ciekawe układy odniesienia do współczesności.

Teksty zawierają głębokie przemyślenia natury moralno-filozoficznej i teologicznej, podane w przejrzystej formie; czyta się je ze świadomością, że człowiek jest istotą ułomną i ciągle potrzebuje wskazówek lub poszukuje właściwej drogi do wiary, tej – która pomoże bezgranicznie zaufać Bogu.

Elżbieta Gontaszewska, Słowo wstępne

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Inne książki autora
Odnalezione drachmy
ks. Adam Kalbarczyk0
Okładka ksiązki - Odnalezione drachmy

  Ksiądz Adam Kalbarczyk, ur. w 1957 r. w Lesznie; dzieciństwo i młodość spędził we Wschowie; kapłan archidiecezji poznańskiej, doktor teologii pastoralnej...

Top 5 książek
Harda
Elżbieta Cherezińska
Okładka książki - Harda
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Reklamy