Opis ksiązki
Kup Teraz

One za tym stoją

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2012-03-08
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 9788377790649
Liczba stron: 224
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - One za tym stoją

Osiem kobiet. Różne historie, różne charaktery, różne pasje. Ale pasja jest tym właśnie, co je łączy. I jeszcze coś: to dzięki nim w Polsce żyje się przyjemniej – smaczniej jemy, czytamy świetne książki, taniej rozmawiamy przez telefon, słuchamy dobrej muzyki, lepiej się ubieramy, oglądamy więcej polskich filmów, łamiemy obyczajowe tabu. Wreszcie – coraz odważniej sięgamy po swoje prawa.

Agnieszka Kręglicka, Beata Stasińska, Anna Streżyńska, Kayah, Irmina Kubiak, Agnieszka Odorowicz, Ewa Wanat i Beata Stelmach opowiadają o swojej drodze do sukcesu, o upadkach i marzeniach. Obok ich głosów słyszymy komentarze przyjaciół, członków rodzin, współpracowników, podwładnych, niekiedy konkurentów.

Każda z tych opowieści jest sama w sobie fascynująca, ale razem dają sumę doświadczeń i przeżyć prawdziwych kobiet, tu i teraz. Te kobiety żyją w Polsce na początku XXI wieku. To jest prawda o nich i wielu, wielu innych.

Opowiedziane historie zebrała dziewiąta kobieta – Aleksandra Boćkowska – dziennikarka i redaktorka związana z ELLE (wcześniej  „Gazeta Wyborcza”, „Newsweeku” i „Pani”).

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Być kobietą, być kobietą

 

Jak wywodzi nam Freud, kobieta pragnie czegoś wręcz przeciwnego, niż myśli lub mówi, co, jak dobrze się temu przyjrzeć, nie jest wcale czymś przerażającym, jeśli zważyć że mężczyzna, jak wywodzą nasi rodzimi uczeni w piśmie, ulega z kolei dyktatowi swego narządu płciowego lub trawiennego – pisał Carlos Ruiz Zafón. Są jednak kobiety, które wcale nie muszą uciekać się do tego typu sztuczek, a swoim hartem ducha, pracowitością i determinacją wzbudzają powszechny podziw oraz szacunek

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
figlarna24 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-06, Na półkach: Przeczytałem,

O mężczyznach. Którzy osiągnęli sukces w jakiekolwiek dziedzinie życia słyszy się i mówi bardzo często. O kobietach , które wyróżniają się nie mniejszymi umiejętnościami i osiągnięciami mówi się dużo rzadziej. Wynika to chyba ze stereotypu o podziale ról w życiu społecznym. Jakie to smutne, gdyż badania naukowców dowodzą, że kobiety często bywają bardziej efektywne i lepiej wykształcone niż większość mężczyzn. Kobiety muszą i czynią to doskonale brną do przodu , mimo licznych przeszkód, które ograniczają ich działania.


Tezę, że kobiety mogą i chcą więcej potwierdza Aleksandra Boćkowska, która jest autorką książki pt. :”One za tym stoją” Jest to pozycja poświęcona kobietom i tylko im. Bohaterki z którymi rozmawia autorka są niezwykłe, indywidualne i charyzmatyczne w swojej pracy, która jest dla nich pasją , często zmusza do licznych poświęceń, ale sprawia, że czują spełnienie i chęć do dalszej samorealizacji.


Bohaterkami „One za tym stoją „ są:


1.Beata Stasińska, która jest wydawcą, prezesem wydawnictwa W.A.B. 


2.Beata Stelmach, która od 2011 r. jest wiceministrem spraw zagranicznych oraz jest działaczką Kongresu Kobiet.


3.Agnieszka Kręglicka-restauratorka. Jej program kulinarny, który prowadzi wraz z bratem można obejrzec na kuchnia.tv.


4.Agnieszka Odorowicz- dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filnowej.


5.Anna Streżyńska- w latach 2006-2012 prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. To ona wywalczyła, że ceny Internetu o 70%.


6.Irmina Kubiak jest współtwórczynią FashionPhilosophy Fashion Week Poland , która promuję polskich projektantów.


7.Kayah , w2iadomo –wokalistka, producentka, współwłaścicielka wytwórni płytowej Kayax.


8.Ewa Wanat, która jest redaktorką naczelną Radia Tok FM.


Osiem kobiet, osiem fascynujących historii. Historia- każda inna , a jednocześnie tak podobna do siebie. Każda z tych ośmiu kobiet opowiada Aleksandrze Boćkowskiej o swojej drodze do miejsca, w którym są w chwili obecnej. Opowiadają , jaki wysiłek wymaga etap samorealizacji i spełnianie marzeń, pogodzenie spraw rodzinnych z pracą, która często wymaga 120 % ich czasu. Opowiadają jak wielokrotnie muszą łamać tematy tabu i walczyć, by przestano je postrzegać przez pryzmat płci. Jednocześnie muszą walczyć nie tylko ze środowiskiem zawodowym, które nie ukrywajmy jest zdominowane przez mężczyzn, ale walczą również z własną potrzebą perfekcjonizmu i słabościami.


O bohaterkach również opowiadają ich bliscy , przyjaciele oraz współpracownicy. Nie jest to wyłącznie obraz tych ośmiu kobiet sukcesu, ale jest to ułamek obrazu każdej z nas matek, żon i pracownic.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
danutka Linia koment
Przeczytane:2015-11-15, Na półkach: Przeczytałem,Sprzedam / wymienię,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów