Księżniczka w świetle reflektorów

Tom 2 cyklu Pamiętnik księżniczki

Piętnastoletnia Mia z Nowego Yorku dowiaduje się że jej ojciec jest władcą małego europejskiego państwa. Okazuje się że ona jest księżniczką. Dziewczyna musi zacząc zachowywac się jak księżniczka. Ale jak tu byc księżniczką w Nowym Yorku? Kolejne przygody Księżniczki Mii.

Informacje dodatkowe o Księżniczka w świetle reflektorów:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2003-04-01
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 13-15 lat
ISBN: 83-241-1700-8
Tytuł oryginału: The Princess Diaries, volume II: Princess in the Spotlight
Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Ilustracje:-

Kup książkę Księżniczka w świetle reflektorów

Księżniczka w świetle reflektorów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
szybkie lekkie dla każdej nastolatki :) przede wszystkim śmieszne :)
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Mia zdążyła już oswoić się z myślą o tym, że jest księżniczką a tu jak na złość padają na nią kolejne ciosy: mama i jej nauczyciel z algebry będą mieli dziecko, jej przyjaciółka Lily jest na nią śmiertelnie obrażona (przez co Mia zdaje sobie sprawę, że oprócz panny Moscovitz są jeszcze inne dziewczyny i ku radości swojego ochroniarza Larsa zaczyna się przyjaźnić z Tiną - którą również ma ochroniarza) ponadto Mia zdaje sobie sprawę, że kocha się w bracie Lily, zaczyna dostawać tajemnicze maile od wielbiciela a jej babcia uparła się by wyprawić jej matce wesele w iście królewskim stylu - normalna dziewczyna już dawno popadłaby w deprechę - ale nie Mia! Druga część - tak samo świetna jak pierwsza. I naprawdę zaczynam się cieszyć, że to nie jest moje ostatnie spotkanie z tą serią.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-01-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku, pożyczone ;),
Ponieważ postanowiłam sobie że przeczytam całą serię "Pamiętnik księżniczki" a czas ku temu jest właśnie odpowiedni (gdyż ze względu na panujące ferie w domu jest dość głośno co uniemożliwia sięgnięcie po poważniejszą literaturę) to dziś padło na drugą część noszącą tytuł "Księżniczka w świetle reflektorów". Jak już wcześniej wspomniałam jest to ot zwykła książka dla niezbyt wymagającego czytelnika. Autorka w bardzo wiarygodny sposób napisała tę serię. Czytając mamy wrażenie iż jest to prawdziwy pamiętnik jakiejś nastolatki której pewnego dnia świat się zmienia. Dowiaduje się że jest nieślubną córką księcia małego europejskiego państewka, matka jest w ciąży a ojcem jej przyrodniego rodzeństwa jest nauczyciel Algebry. Jednak to nie są jedyne "problemy" nastolatki. Mia zakochana jest w bracie przyjaciółki który zdaje się tego nie zauważać a sama przyjaciółka zaczyna się non stop dąsać na Mię.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2019-07-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Zaczyna się od wiadomości, że mama Mii jest w ciąży. Z nauczycielem algebry:P Kiedy Mia nieopatrznie dzieli się tą nowiną podczas telewizyjnego wywiadu, jej Grandmere (księżna) planuje wystawny slub dla mamy Mii i pana Gianiniego. Jednak sprytna mama Mii ucieka z narzeczonym i slub bierze tak, jak chce:) Poza tym Mia dostaje maile od niejakiego JoCrox i ma nadzieję, że to od Michaela (w którym się skrycie kocha), ale to wiadomości od Kennyego (jej partnera na biologii).

Avatar użytkownika - Kirjanna
Przeczytane:2016-02-09, Przeczytałam, Przeczytane,
Pamiętnik księżniczki. Tom 3. Zakochana księżniczka
Meg Cabot0
Okładka ksiązki - Pamiętnik księżniczki. Tom 3. Zakochana księżniczka

Hej, tu Mia. A nie, przepraszam, Jej Książęca Wysokość Amelia Mignonette Grimaldi Thermopolis Renaldo. Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie... w teorii...

Śledztwo numer XXL
Meg Cabot0
Okładka ksiązki - Śledztwo numer XXL

Była gwiazda pop Heather Wells jest coraz bardziej zadowolona ze stanowiska zastępczyni kierownika w nowojorskim akademiku. Walczy, co prawda, z powiększającymi...