OPIS KSIĄŻKI:

Pamiętnik księżniczki 2 Księzniczka w świetle reflektorów

4.6
Tytuł oryginału: The Princess Diaries, volume II: Princess in the Spotlight
Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Ilustracje: -
Dodał/a książkę:Borzo

Piętnastoletnia Mia z Nowego Yorku dowiaduje się że jej ojciec jest władcą małego europejskiego państwa. Okazuje się że ona jest księżniczką. Dziewczyna musi zacząc zachowywac się jak księżniczka. Ale jak tu byc księżniczką w Nowym Yorku? Kolejne przygody Księżniczki Mii.

Edyta_S plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
szybkie lekkie dla każdej nastolatki :) przede wszystkim śmieszne :)
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,
Mia zdążyła już oswoić się z myślą o tym, że jest księżniczką a tu jak na złość padają na nią kolejne ciosy: mama i jej nauczyciel z algebry będą mieli dziecko, jej przyjaciółka Lily jest na nią śmiertelnie obrażona (przez co Mia zdaje sobie sprawę, że oprócz panny Moscovitz są jeszcze inne dziewczyny i ku radości swojego ochroniarza Larsa zaczyna się przyjaźnić z Tiną - którą również ma ochroniarza) ponadto Mia zdaje sobie sprawę, że kocha się w bracie Lily, zaczyna dostawać tajemnicze maile od wielbiciela a jej babcia uparła się by wyprawić jej matce wesele w iście królewskim stylu - normalna dziewczyna już dawno popadłaby w deprechę - ale nie Mia!

Druga część - tak samo świetna jak pierwsza. I naprawdę zaczynam się cieszyć, że to nie jest moje ostatnie spotkanie z tą serią.
takahe plusminus Linia koment
Ponieważ postanowiłam sobie że przeczytam całą serię "Pamiętnik księżniczki" a czas ku temu jest właśnie odpowiedni (gdyż ze względu na panujące ferie w domu jest dość głośno co uniemożliwia sięgnięcie po poważniejszą literaturę) to dziś padło na drugą część noszącą tytuł "Księżniczka w świetle reflektorów". Jak już wcześniej wspomniałam jest to ot zwykła książka dla niezbyt wymagającego czytelnika. Autorka w bardzo wiarygodny sposób napisała tę serię. Czytając mamy wrażenie iż jest to prawdziwy pamiętnik jakiejś nastolatki której pewnego dnia świat się zmienia. Dowiaduje się że jest nieślubną córką księcia małego europejskiego państewka, matka jest w ciąży a ojcem jej przyrodniego rodzeństwa jest nauczyciel Algebry. Jednak to nie są jedyne "problemy" nastolatki. Mia zakochana jest w bracie przyjaciółki który zdaje się tego nie zauważać a sama przyjaciółka zaczyna się non stop dąsać na Mię.
marysilver Linia koment
Przeczytane:2016-02-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
zakrecona8 Linia koment
Przeczytane:2016-02-09, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2015-06-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,z_Przeczytałam przed 2013,
Aramina Linia koment
Przeczytane:2015-04-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2014 i wcześniej,
oklaskim Linia koment
Przeczytane:2014-08-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,E-półka,
akacja2304 Linia koment
Przeczytane:2014-03-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książki - 2014,
Accole Linia koment
Przeczytane:2009-02-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
kobra18 Linia koment
Przeczytane:2007-02-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Ale to już było" ;),
ffiona902 Linia koment
Przeczytane:2014-01-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,