Okładka - Philippe Gratin i Usta prawdy

Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7554-061-1
Dodał/a książkę:speedi
Recenzja - Philippe Gratin i Usta prawdy

Jak odróżnić posąg autentyczny od podrobionego? To proste: wystarczy wziąć go z byka! To metoda, którą Nicolao Armato, emerytowany generał, najgłupszy z drużyny P.G., posłużył się, by odkryć słynne fałszerstwo. Usta prawdy, słynna marmurowa maska, do której pielgrzymują turyści odwiedzający włoską stolicę, została wykradziona i zastąpiona kopią. W zajściu tym maczał palce lord Palmerstone (stary znajomy Gratina), którego wspólnikiem tym razem był człowiek zdeterminowany, genialny i potężny: Milzan Kontusa, prezydent państwa Novenia. Czy wielki P.G. także i tym razem zdoła odzyskać skradzione dzieła sztuki i przechytrzyć odwiecznych wrogów? Nowe, porywające przygody toczące się w zaułkach pełnych kotów, romantyczna i niewiarygodna historia miłosna Armato i jego nieuniknione przepychanki ze strażą miejską.

Kryminał humorystyczny do przeczytania jednym tchem, od 10 do 100 lat.

Recenzja
speedi Linia koment
Na półkach:

Kryminał (podobno) humorystyczny dla mało wymagającychJak były żołnierz, to twardogłowy, głupkowaty osiłek. Wielbiciel jedzenia i bezmyślenia, rozkazów i braku wątpliwości. Taki jak Nicolao Armato, pułkownik wojsk powietrzno-desantowych w stanie spoczynku. Jak Chińczyk, to przekręcający wyrazy, dziwnie sepleniący, niedowidzący i śmiesznie wyglądający. Taki jak Lam Pion. Jak szczury, to ogromne i inteligentne, choć nie bez jakiejś słabości (tu: do jedzenia). Wszak słabostki to oznaka inteligencji. A zatem pewne dobrze wyrośni

speedi plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach: