Powieść „Płomień śmierci” powstała pod patronatem wydawnictwa e-bookowego Bezkartek.pl jako "pierwsza książka bez kartek na Facebooku". Z czasem okazało się, że projekt jest pionierski nie tylko na tym polu. Zaryzykujemy twierdzenie, że jest to również pierwsza na świecie pisana w ten sposób i co ważne skończona książka, wydana w wersji elektronicznej (bezkartek.pl) oraz papierowej (unibook.com).

Pierwotnym zamierzeniem wydawnictwa było stworzenie kolejnego projektu popularyzującego ideę czytelnictwa, zwłaszcza w nowej formie – bez kartek. Zainicjowaliśmy ten proces podczas „E-book Week 2011”. Wtedy padła propozycja napisania powieści zespołowej. Zgłosiło się mnóstwo chętnych.

"Naszą współpracę rozpoczęliśmy od dyskusji na Facebooku, gdzie również wszyscy się poznaliśmy. Jak zwykle przy takich akcjach bywa, zgłosiło się dość sporo osób, które chciały uczestniczyć w projekcie na zasadzie, „o niczym nie będę pisać, nie mam żadnych pomysłów, ale też jestem współautorem.” Po dokonaniu koniecznej czystki wyklarowało się zacne grono autorów naszego e-booka. Byli to: Alicja, Agata, Adrian, Darek, Marta, Iza i Janusz. Ostateczny szlif naszej książce nadał Artur odpowiedzialny za korektę i redakcję". - relacjonuje moderatorka powieści - Nina Nowak.

Aby ułatwić sobie wspólne pisanie oraz uporządkować je od strony „technicznej”, każdy z pisarzy, niczym gracz RPG, sam kreował swoją postać. Jednocześnie, żeby uniknąć nieporozumień i cieszyć się twórczą swobodą, każdy z autorów miał swoje własne rozdziały książki, za które był odpowiedzialny i które opisywał z punktu widzenia swojej postaci. Każdy punkt po powstaniu był oceniany przez pozostałych autorów, co nieraz prowadziło do burzliwych, czasem i kilkudniowych dyskusji.

Akcja „Płomienia śmierci” rozwija się na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony mamy wzajemne relacje pomiędzy bohaterami, ich pragnienia, dążenia, intrygi, drobne świństwa i akty wielkoduszności, a z drugiej strony jest sam zamek i jego mieszkańcy, skrywający ponurą tajemnicę. Grupa przyjaciół zostanie wciągnięta w pułapkę, z której nie ma ucieczki. Jedynym wyjściem będzie zmierzenie się z potworem, którego twarz jest równie ujmująca, co wnętrze obrzydliwe. Czy znajdą w sobie dość odwagi, by tego dokonać?

Informacje dodatkowe o Płomień Śmierci:

Wydawnictwo: Bezkartek.pl