Portretowanie umarłych

Adam spotyka Annę, poznają się i coś zaczyna ich łączyć… Jest to jednak coś zupełnie innego, niż to, co sprawia, że dwoje ludzi jest ze sobą. Strach, przemoc, nienawiść na stałe zagoszczą w ich wspólnym życiu…\r\n\r\n\r\n„Portretowanie umarłych” jest zarówno historią miłosną jak i studium popędów kierujących ludzkim życiem. Dwoje kochanków symbolizujących dwie dychotomiczne części ludzkiego ”ja” realizuje swoje tragiczne przeznaczenie, ukazując destrukcyjną siłę ścierających się wewnętrznych mocy. Nierozerwalne współistnienie w człowieku pragnienia życia jak i pędu ku śmierci, zostało ukazane poprzez związek kobiety i mężczyzny którzy niczym jungowskie eros i thanatos, walczą ze sobą o dominację, doprowadzając do ruiny swój związek, by ostatecznie także samych siebie skierować ku autodestrukcji.\r\n\r\n \r\n\r\nO Autorce\r\n\r\n \r\n\r\nNina Nowak (ur. 3 lipca 1980 roku w Wejherowie), ukończyła psychologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. W czasie studiów jako wolontariuszka opiekowała się osobami chorymi psychicznie. Po studiach pracowała jako psychoterapeutka w poradni zdrowia psychicznego w Gdańsku. W chwili obecnej mieszka i pracuje w Warszawie.

Informacje dodatkowe o Portretowanie umarłych:

Wydawnictwo: Bezkartek.pl
Data wydania: 2011-03-10
ISBN: 978-83-62330-34-8

Kup książkę Portretowanie umarłych

Portretowanie umarłych - opinie o książce