Pozwolę ci odejść

Tragiczny wypadek rozegrał się na jej oczach, nie była w stanie mu zapobiec. Czy na pewno? Świat Jenny Gray kończy się w ułamku sekundy, kiedy w wypadku ginie jej synek. Jedyną szansą na powrót do normalności jest porzucenie całego dotychczasowego życia. Ucieka od przeszłości do maleńkiej wioski na walijskim wybrzeżu. Mimo to nie jest w stanie uwolnić się od lęku, rozpaczy i wspomnień strasznej listopadowej nocy, która na zawsze zmieniła jej życie. W końcu w życiu Jenny pojawia się iskierka nadziei na szczęście. Jednak przeszłość nie zamierza zostawić jej w spokoju, a konsekwencje zderzenia z nią będą miażdżące… Czy można uwolnić się od traumatycznych wspomnień? Jak poradzić sobie z paraliżującym strachem?

Informacje dodatkowe o Pozwolę ci odejść:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-06-23
ISBN: 978-83-8069-024-0

Kup książkę Pozwolę ci odejść

Pozwolę ci odejść - opinie o książce

Avatar użytkownika - nati_groszek
nati_groszek
Przeczytane:2015-10-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
Dla mnie wyznacznikiem naprawdę dobrego thrillera jest stopniowe budowanie napięcia, zaskoczenie, niespodziewane zwroty akcji, a także (co według mnie jest chyba najistotniejsze) - zakończenie nie może być przewidywalne, tak iż już w połowie książki domyślamy się jak się ona zakończy. "Pozwolę Co odejść" posiada wszystkie te cechy. Akcja przez pierwsze 50-70 stron rozwija się dość spokojnie, powoli. Poznajemy główną bohaterkę - kobietę, która przeżyła w życiu straszną tragedię, a teraz uczy się żyć na nowo. Początkowo wydaje nam się zimna, niedostępna, jednakże z każdym kolejnym rozdziałem zyskuje naszą sympatię. Przyzwyczajamy się do niej i szczerze zaczynamy jej współczuć. Ba - nawet kibicujemy jej, by w końcu odnalazła szczęście. Niespodziewanie jednak okazuje się, że Jenna nie jest tym za kogo się podaje (bądź za kogo ją uważaliśmy)... Drugą część książki (gdy już co nieco zostaje wyjaśnione) przeczytałam po prostu jednym tchem. Nie mogłam się oderwać, chcąc jak najszybciej poznać zakończenie. Nie zawsze pozytywna postać w książce okazuje się być nieskazitelna. Nie zawsze czarny charakter wzbudza naszą niechęć. Nie mogę podać więcej szczegółów co do rozwoju akcji, bo stracilibyście całą przyjemność czytania. Dla mnie książka ta jest mistrzostwem w swoim gatunku. Porusza, przeraża i sieje takie spustoszenie w sercu, że po jej przeczytaniu odczuwałam swoistego kaca. Myślę, że każdy fan (czy też fanka, bo książka należy do serii "Kobieca strona thrillera) znajdzie tutaj coś dla siebie - wypadek (czy też morderstwo), osobiste tajemnice bohaterów, nieudane małżeństwo, przemoc, prześladowanie, problemy rodzinne, balansowanie na pograniczu zdrady, trudne życiowe wybory... Dla tych zaś, którzy gustują w drastycznych opisach, od których aż ciarki przechodzą po plecach - również coś się znajdzie. Gorąco polecam.

Opis książki nieco mylny, bo chłopiec, który zginał na początku książki, nie był synem Jenny Gray, jej synek zmarł w zupełnie innych okolicznościach. Ciekawskich odsyłam do książki. Kolejna pozycja, zbudowana wokół przemocy domowej i męża socjopaty, co tylko pokazuje, że temat maltretowania kobiet należy nagłaśniać, bo być może 1/10 uda się wyrwać z toksycznego środowiska. Takie książki doskonale pokazują, że nie wszystko wygląda tak pięknie, jak na pozór się wydaje, a wiele kobiet na świecie za zamkniętymi drzwiami przeżywa najgorszy koszmar swojego życia. Ze strachu, poczucia wyobcowania i myśli, ze nic nie są w stanie zmienić, trwają w horrorze, oczekując iskierki nadziei i milcząco wołając o pomoc.

Główna bohaterka książki Jenna Gray, wyrwała się z takiego koszmaru i zaszyła w odludnym zakątku Walii, by leczyć rany i złamane serce.

Dochodzeniowcy Ray i Kate, odnajdują ją jednak po roku od tragicznego wypadku, w którym zginął potrącony Jacob, po czym aresztują za ucieczkę z miejsca wypadku. Idylla spokojnego życia, w którym Jenna próbowała się odnaleźć wraz z przybłędą Beau, zostaje zburzona, a mieszkańcy małej społeczności odwracają się od wcześniej lubianej artystki. W życiu Jenny po raz kolejny pojawia się mąż Ian, psychopatyczny sadysta.

Czy Jenna uwolni się w końcu z pułapki, w którą wpadła jako młoda niewinna kobieta? O tym przekonacie się, sięgając po "Pozwolę ci odejść".

Bardzo dobry debiut Clare Mackintosh. W wypadku samochodowym ginie kilkuletni chłopiec, policja przez ponad rok nie może złapać sprawcy. Na początku akcja rozwija się powoli, ale po kilkudziesięciu stronach nabiera tempa i trzyma w ryzach do samego końca. Każdy z bohaterów ma jakieś tajemnice, właściwie to jest kimś innym niż sprawiał pierwsze wrażenie. Przemoc domowa jest wszechobecna a rodzinni bokserzy bezkarni. Tym razem tak się nie stało.Policji udaje się powiązać wszystkie nitki i doprowadzić śledztwo do końca. A zakończenie? Sprawdźcie sami.

Avatar użytkownika - malgom69
Przeczytane:2017-04-05, Ocena: 4, Przeczytałam,
Po końcu
Clare Mackintosh0
Okładka ksiązki - Po końcu

Piękna, mądra, głęboko poruszająca powieść o miłości i nadziei. Która trwa nawet po końcu... Max i Pip to najsilniejsza para, jaką można sobie...

Widzę Cię
Clare Mackintosh0
Okładka ksiązki - Widzę Cię

Nowy thriller autorki międzynarodowego bestsellera "Pozwolę Ci odejść". Gdy Zoe Walker zauważa swoje zdjęcie w sekcji ogłoszeń londyńskiej gazety, postanawia...