Opis ksiązki
Kup Teraz

Rekrut

Ocena ( 5 osób )
4.6
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania:
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-237-8034-2
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Rekrut
Terrorystka nie otwiera drzwi obcym w obawie przed tajnymi funkcjonariuszami policji i agentami służb bezpieczeństwa. Jednak jej dzieci przyprowadzają swoich kolegów i biegają z nimi po całym domu. Kobieta nie ma pojęcia, że jedno z dzieci założyło podsłuch w każdym pokoju, skopiowało zawartość dysku komputera i sfotografowało notes z adresami. To dziecko pracuje dla Cheruba. Agenci Cheruba mają od dziesięciu do siedemnastu lat. Ich zadaniem jest prześlizgiwanie się pod radarem uwagi dorosłych i zdobywanie informacji, dzięki którym przestępcy i terroryści posyłani są za kratki. Oficjalnie dziecięcy agenci nie istnieją.
Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

CHERUB to organizacja szkoląca dzieci pozbawione rodzin na agentów brytyjskiego wywiadu. Maluchy poznają zasady szpiegowania, uczą się kilku języków obcych. Muszą wiedzieć, jak zachowywać się w chwilach zagrożenia życia, w ekstremalnych sytuacjach i bez pomocy starszych. Muszą umieć zakładać podsłuchy, poznać sposoby hakerów na włamywanie się do systemów komputerowych, stosować chwyty z różnych sztuk walki, podejmować błyskawiczne i celne decyzje, prowadzić samochody i otwierać wszystkie zamki. Dzieci z CHERUBA potrafią niemal wszystko

speedi Linia koment
Na półkach:

Być agentem wywiadu to też jest jakiś pomysł na życie

 

Agenci wywiadu są tematem tak wielu książek, że na ich wydrukowanie wycięto z pewnością niejeden rozległy las. Rynek chłonie opowieści o tajnych operacjach, spiskach, o ludziach, którzy nie kłaniają się kulom i dla których grawitacja to pestka. Którym nie straszny upał, chłód, brud i głód. Oczytanych, światłych, sprawnych fizycznie, inteligentnych jak członkowie Mensy i szybkich jak młode gepardy. Jedni czytają te książki z wypiekami na twarzy, nie kończąc lektury aż nie osiągną ostatniej strony

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Patiopea plusminus Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:

Szpiedzy pojawiają się w wielu książkach, filmach, powieściach, czy nawet mediach. To temat, który chyba nigdy się nie zmieni. Oszukiwanie, treningi, kłamstwa, udawanie kogoś kim się nie jest, zdobywanie informacji i wiele innych. Chyba każde dziecko miało taki okres, kiedy chciało zostać w przyszłości szpiegiem. I tutaj pojawia się "Cherub". To oni werbują dzieci w wieku od dziesięciu do siedemnastu lat i trenują na tajnych agentów. Bo kto by się spodziewał, że nastolatek może być tajniakiem?James jest zwykłym chłopakiem, ale tylko z pozoru. Jego matka operuje siatką złodziei i w zasadzie śpi na pieniądzach. Jej dzieci mogą mieć wszystko: drogie ciuchy, najdroższe zabawki i najlepsze konsole do gier. Do  czasu, gdy kobieta ginie. James i jego siostra zostają rozdzieleni. Chłopak trafia do domu dziecka, natomiast dziewczynka musi zamieszkać, ze swoim ojcem. Pewnego dnia James trafia do Cheruba i postanawia przyłączyć się do organizacji i nauczyć się, jak zostać agentem.Dawno nie spotkałam się z książką, w których główną rolę odgrywają szpiedzy. wszyscy chyba znają film "Mali Agenci", ale od czasu jego powstania, nie miałam okazji spotkać, czegoś chociażby częściowo podobnego. A "Rekrut" nie tylko jest oryginalny, ale łączy w sobie elementy fikcji z trudami dzieciństwa na ulicy. Szpiegami zostają zwykle dzieci, które są sierotami i nie mają gdzie się podziać. Przeżyli wiele i życie i trudy szpiegostwa nie są dla nich tak trudne, jak życie na ulicy, a przede wszystkim są szansą na lepszą przyszłość."Rekrut" to książka przy której nie sposób się nudzić. Autor zadbał o to, aby akcja już od początku nabierała coraz szybszego tempa i cały czas zasypuje nas gradem różnych wydarzeń. Kiedy już myślimy, że to już koniec, dzieje się coś jeszcze. Czasami miałam już wrażenie, że jest tu zbyt dużo wydarzeń. Można byłoby nawet na podstawie tej historii zrobić pełnometrażowy film akcji, który na pewno spodobałby się niejednej osobie.Historia niewątpliwie wciąga i powinna spodobać się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom i różnym wieku. Czasami spotykałam się z opiniami, że to powieść dla dzieci. Moim zdaniem tak nie jest. Każdy w zasadzie może sięgnąć po "Rekruta" i samemu zobaczyć, czy książka się mu spodoba. Faktycznie, czasami dziwnie było mi czytać o osobach młodszych ode mnie, którzy są zdolni do takich rzeczy, poświęceń, ale z czasem przestałam na to zwracać uwagę. Nie ukrywam jednak, że z każdą stroną chciałam być taka, jak oni i tyle potrafić. Lektura sprawiła mi naprawdę wiele frajdy i miło ją wspominam. Szczególnie jeżeli lubicie poczucie humoru, to warto poznać Cheruba.http://ksiazki-patiopei.blogspot.com/2014/02/muchamore-rekrut-pierwsza-misja-modych.htmlZa możliwość poznania tej historii, serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont :)

figlarna24 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-08, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Gdy po raz pierwszy wzięłam tę książkę do ręki na myśl mi przyszło określenie- mali agenci. Nie wiem,czemu skojarzył mi się tytuł filmu z powieścią, z którą tak naprawdę nie ma nic wspólnego. Skojarzenia bywają łudzące, dziwne i niewyjaśnione.
Idąc tropem domysłów mogłabym przypuszczać, że moje pierwsze skojarzenia miało związek z wiekiem głównego bohatera. Jak również jego "pracą", którą po wielu próbach, szkoleniach, ćwiczeniach siły woli , pokonaniu swoich lęków i barier będzie skrupulatnie i z oddaniem wykonywał.


Ale kim jest James, bohater pierwszej części cyklu książek o "sprawach" Agencji Szpiegów Cherub?


James, nastoletni chłopak o złożonej psychice i osobowości. Postać nietuzinkowa, obarczona nieprzyjemnym bagażem doświadczeń. Jako dziecko traci matkę, staje się oporny wychowawczo. Na swoim koncie ma drobne zatargi z prawem.


Mimo swojego impulsywnego charakteru chłopak ma ścisły umysł.  Matematyka to jego ulubiony przedmiot, więc siłą rzeczy pozostałe są dla bohatera tylko nużącym "czymś". Chłopak ma jeszcze jedną wadę. Mianowicie szybko rezygnuje z realizacji wyznaczonych celi.

Na przeciw bohaterowi wychodzi tajna organizacja, zwana Agencją Cherub. Cherub szkoli młodocianych szpiegów, gdyż ci swoim dziecięcym urokiem są w stanie niepostrzeżenie inwigilować podejrzany6ch przestępców czy terrorystów.
Lecz, by się z rekruta awansować do pozycji agenta trzeba przejść mnóstwo wyczerpujących zadań , testów oraz szkoleń. Czy James temu trudowi podoła? A może będzie , jak za każdym razem, i James się podda ?

Powieść jest przeznaczona dla młodzieży , choć swoją szpiegowską tematyką może się spodobać starszemu czytelnikowi. Bohater jest typowym nastolatkiem i takiego zachowania należy od niego oczekiwać. Niedorzecznością by było, gdyby jeszcze dziecko było herosem i nie miało swoich strachów i lęków. James boi się np. pływać. Bywa lekkomyślny, impulsywny i niepewny siebie. Lecz wszystko można pokonać. Wszystko można zmienić.

Udowadnia to autor lektury- Robert Muchamore, który językiem pełnym emocji i dreszczyku niepewności prowadzi narracje. Ciekawa tematyka, przemiana bohatera , akcja pełna dynamizmu, to bez wątpienia atuty tej książki. Książka nie jest wielkim tomiszczem i można ją szybko pochłonąć , a tym samym dostarczyć sobie przyjemnej chwili z książką . Polecam

Twiggy plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Obok Zwiadowców i Harry'ego Pottera, to zdecydowanie najlepsza młodzieżówka.
Szczerze polecam :)
zxcc65 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Mam,
Książka "Rekrut" należy do mojego starszego brata. W przypływie wakacyjnej nudy postanowiłam ją przeczytać. Opowiada ona o losach Jamsa. Po śmierci matki trafia do sierocińca, co pięć sekund wpada w kłopoty. Po wizycie na komisariacie jest wezwany do pedagoga i budzi się w jakimś dziwnym miejscu. Jest to ośrodek szkoleniowy Cherub. Cherub to organizacja szpiegowska zatrudniająca dzieci.
James oczywiście zgadza się zostać jej członkiem. Po przebyciu szkolenia podstawowego bierze on udział w misji mającej na celu rozpracowanie organizacji terrorystycznej o nazwie Help Earth!
Jednym z największym plusem tej książki jest bardzo dużo akcji, ciągle coś się dzieje. Nie można się przy niej nudzić.
Asimov Linia koment
Przeczytane:2015-07-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,
angeliczka_1201 Linia koment
Przeczytane:2014-07-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
chabrowacczyteln Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów