Opis ksiązki
Kup Teraz

Sześć sekund

Ocena ( 4 osoby )
6.0
Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2010-06-30
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-238-6653-4
Liczba stron: 412
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa
Recenzja - Sześć sekund
Thriller „Sześć sekund” pojawi się w Polsce 30 czerwca. Będzie to pierwsze polskie wydanie uhonorowanego nagrodami kanadyjskiego autora polskiego pochodzenia, Ricka Mofiny. Książka zostanie wydana w 12 krajach, a w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, gdzie ukazała się w ubiegłym roku, stała się bestsellerem.


Kobieta, która straciła najbliższych i chce poprzez zemstę połączyć się z nimi w raju, zrozpaczona matka, która pragnie odzyskać swoje dziecko uprowadzone z niewiadomego powodu przez jej męża, policjant, który nie może pogodzić się z przeszłością – te trzy zupełnie obce osoby los zetknął, aby mogły odegrać swoją rolę w planie zmiany historii świata. Zmiany, która ma się dokonać w sześć sekund…

 

 

Dramaty, jakie rozgrywają się w różnych miejscach na świecie, tylko pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Powoli te „puzzle” zaczynają do siebie pasować i układać się w jedną historię. Trzymająca w napięciu do ostatniej strony powieść porusza bardzo aktualny obecnie problem terroryzmu i opisuje zamach, jaki może się dziś wydarzyć w każdym czasie i w każdym miejscu.

 

„Sześć sekund” to najbardziej znany thriller Mofiny, który zdobył uznanie recenzentów na całym świecie. Powieść została już przetłumaczona na siedem języków. W 2009 roku została opublikowana w Kanadzie, USA i Wielkiej Brytanii, gdzie stała się bestsellerem. W tym roku pojawi się w 12 krajach; już ukazała się w Niemczech, Danii, Finlandii, a w czerwcu zostanie wydana w Polsce. Jak dotąd w krajach, w których ukazał się thriller „Sześć sekund”, sprzedano blisko 250 tysięcy egzemplarzy tej książki.

 

Pisarze i dziennikarze tak ocenili thriller „Sześć sekund”:

 

„Doskonała powieść sensacyjna, wstrząsająca jak spotkanie z tornado” – James Patterson (amerykański autor kryminałów i thrillerów, który jest na pierwszym miejscu na liście bestsellerów dziennika „New York Times”)

 

„Sześć sekund” to świetna powieść. Można ją porównać do najlepszych dzieł Ludluma i Forsythe’a. Mofina stworzył oryginale dzieło, które trzyma w napięciu już od pierwszej strony” – Jeffery Deaver (amerykański pisarz, obecny na liście bestsellerów dziennika „New York Times”)

 

„Klasyczne podejście do tematów jutra – czyli wszystko czego oczekujesz od doskonałego thrillera” – Lee Child (brytyjski autor powieści sensacyjnych, obecny na liście bestsellerów dziennika „New York Times”)

 

„Doskonały thriller: sprytnie skonstruowany i oferujący mocne przeżycia. Nawet po odłożeniu na półkę trudno będzie zapomnieć tę książkę” – Nick Stone (uznany brytyjski autor thrillerów)

 

„Lektura obowiązkowa dla fanów thrillerów” – „Library Journal”

 

„Trzymająca w napięciu pogoń dookoła świata” – „Publisher’s Weekly”

 

„Sześć sekund” to pierwszy thriller Ricka Mofiny, którego akcja rozgrywa się na arenie międzynarodowej. Pisząc go, autor korzystał z doświadczeń, jakie zebrał, pracując jako korespondent zagraniczny. „Inspiracją do stworzenia powieści był szereg scen, których byłem świadkiem jako dziennikarz – wstrząsający wywiad z matką, której dziecko zaginęło, nigeryjski chłopiec z koszulką swojego bohatera – Osamy bin Ladena, detektyw, którego nękała sprawa sprzed lat, wizyta Jana Pawła II w moim rodzinnym mieście i rozmowy studentów na temat zamachu na papieża. Pomyślałem, że można by zwykłych ludzi z różnych zakątków świata powiązać z jakimś wydarzeniem, które miałoby wpływ na bieg historii. I tak powstało „Sześć sekund” – wspomina Mofina.

 

Samara jest angielską pielęgniarką, która wraz z mężem i synem mieszka w Iraku. Pewnej nocy zamaskowani żołnierze zabijają jej bliskich. Kobieta, uznając, że zbrodni dokonali Amerykanie, poprzysięga zemstę. Zwabiona przez arabską organizację terrorystyczną i odurzona narkotykami zgadza się zostać zamachowcem. W realizacji jej zbrodniczych planów ma jej pomóc Amerykanin, któremu przypadkowo uratowała życie.

Małżeństwo mieszkającej w Kaliforni Maggie przeżywa kryzys. Jej mąż po powrocie z Iraku, gdzie był kierowcą, staje się coraz bardziej obcy i agresywny. Pewnego dnia znika wraz z ich 9-letnim synem. Zrozpaczona kobieta razem z policjantem Danielem wyrusza na poszukiwania i dociera do Montany, gdzie akurat ma przyjechać papież.

 

Daniel nieprzypadkowo poznaje Maggie. Będąc nad górską rzeką, ratował tonącą dziewczynkę, która zmarła w jego ramionach. Wkrótce odnaleziono ciała innych członków jej rodziny. Śledczy myślą, że ich utonięcie to nieszczęśliwy wypadek, jakie zdarzają się w górach. Jednak Daniel usłyszał od dziewczynki słowa, które pozwalają mu przypuszczać, ze to nie był wypadek. Podejmuje śledztwo. Tropy prowadzą go do Kalifornii…

 

Rick Mofina to kanadyjski pisarz z polskimi korzeniami – jego ojciec jest Polakiem. Zaczął pisać już w szkole. Będąc absolwentem dziennikarstwa oraz literatury angielskiej i amerykańskiej, karierę zawodową rozpoczął jako dziennikarz. Przeprowadzał wywiady ze skazanymi na śmierć mordercami, współpracował z policją, a jego reportaże kryminalne ukazywały się na całym świecie w takich pismach, jak „New York Times”, „Marie Claire”, „Reader’s Digest”, „Penthouse”, „The Moscow Times”, „South China Morning Magazine” oraz w brytyjskim wydaniu „Sunday Telegraph.” Był korespondentem w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Afryce, Katarze, na Karaibach oraz na pograniczu Kuwejtu i Iraku. Po trzydziestu latach pracy w różnych redakcjach postanowił poświęcić się tylko pisaniu i w 2000 roku wydał swoją pierwszą powieść. Za swoje thrillery był już dwukrotnie wyróżniony nagrodą im. Arthura Ellisa. Mofina mieszka w Ottawie z żoną i dwójką dzieci.

 

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:
Kolejny zamach na papieża?Trzynasty maja 1981 roku to dzień, który świat z pewnością pamięta. Mehmed Ali Agca wystrzelił pięć razy do papieża Jana Pawła II. Pierwsza kula trafiła go w brzuch, druga w rękę, trzecia - w ramię. Czwarta i piąta zraniły pielgrzymów …Teraz historia ma się powtórzyć, tyle, że zamiast broni palnej ma być użyty nowy rodzaj bomby. Bomby, której nie są w stanie wykryć ani urządzenia pomiarowe, ani psy. Broni doskonałej. Mowa tu o specjalnej tkaninie, w którą oprócz włókien bawełnianych wpleciono te uzyskane dzięki tech
speedi Linia koment
Przeczytane:2010-11-02, Na półkach: Przeczytałem,
Odliczanie już się zaczęłoRóżne miejsca, różny czas, różne wydarzenia. We wszystkich obecny wspólny mianownik, coś, co łączy - ból. Ten, na który nie ma żadnego rewelacyjnego środka dostępnego w każdym sklepie, każdej budce z gazetami. Cierpienie spowodowane przez drugiego człowieka. Tym, co dzieli, jest sposób przeżywania tego bólu, radzenia sobie z nim, przezwyciężania traumy. Może nim być nienawiść i obsesyjna myśl o zemście, o sprawieniu bólu innym. Mające jakoby przynieść głęboką ulgę i oczyszczenie. A może próba wyjaśnienia zdarzeń, przeanalizowania przeszłości sekunda po sekundzie, mająca ujawnić ich racjonalne
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
speedi plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-11-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
eveliina plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Uwielbiam takie książki!
RattyAdalan plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Zapowiada się ciekawie. Może być wciągającą, niezapomnianą lekturą, do której chętnie i często będzie się wracać, gdy tylko będzie miało się ochotę, poczuć dreszczyk emocji.
Meguszka plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Ciekawie się zapowiada, chętnie bym ją przeczytała.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów