W dżungli samotności

Co zrobić, żeby przestać czuć się wśród ludzi jak ufoludek w brudnych kaloszach, a zamiast tego być osobą pewną siebie, wartościową i przyjaźnie nastawioną do świata? I właściwie dlaczego człowiek gubi swoją prawdziwą tożsamość i oddala się od swojego prawdziwego „ja” zamiast się do niego przybliżać? Bo przecież szczęście nie bierze się z koloru piór, jakie na sobie nosisz. Możesz być niebieskim ptakiem albo żółtą jaszczurką, i niczego to nie zmieni. Nieważne kim jesteś, co masz i jak wyglądasz. Ważne jest to, że żyjesz w zgodzie ze sobą, nikogo nie udajesz i nie masz potrzeby uciekania ani przed sobą, ani przed czymkolwiek. Kiedy jesteś świadomie SOBĄ i kochasz ten stan, to jesteś szczęśliwy. Takie pytania zadałam sobie pewnego dnia lecąc samolotem na Wyspę Wielkanocną. I tak rozpoczęło się detektywistyczne śledztwo prowadzone w powietrzu na trasie między Warszawą, Wyspą Wielkanocną i Bombajem.

Informacje dodatkowe o W dżungli samotności:

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik
Data wydania: 2010-05-17
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-60000-39-7

Kup książkę W dżungli samotności

Nie musisz być doskonała. Nie musisz udowadniać całemu światu, że jesteś najlepsza, bo świat i tak będzie cię wciąż lubił. Nie za to co robisz i nie za to, że jesteś bezbłędna, tylko za to, że jesteś. Po prostu jesteś. Jesteś fajną osobą ze wszystkim potencjalnymi usterkami, pomyłkami i obciachem. Bo każdy może się pomylić albo popełnić błąd. Oczywiście to nie ma być pochwała lekkomyślności, beztroski ani lenistwa. Mam na myśli sytuacje, kiedy człowiek stara się zrobić coś dobrze, ale mu nie wychodzi. Ma dobre intencje i uczciwie pracuje, ale z jakiegoś powodu popełnia błąd. I trudno. Każdy może się pomylić, bo po prostu każdy jest tylko człowiekiem. I już.

W dżungli samotności - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kalisi
Kalisi
Przeczytane:2014-02-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Po ,,W dżungli samotności" sięgnęłam ponieważ zaciekawiło mnie jak Beata Pawlikowska ,,osiągnęła" szczęście i spełnienie. Jak tytuł wskazuje, jest to książka skierowana do osób samotnych, ale nie tylko. Polecam ją osobom nieszczęśliwym, nieśmiałym, z uzależnieniami, wszystkim którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze i być po prostu szczęśliwym. Beata Pawlikowska bazując na własnych wieloletnich doświadczeniach i obserwacjach opisuje pewne zachowania i wyjaśnia przyczyny ich powstawania. Są to proste sytuacje, które chyba każdy doświadczył sam, bądź zaobserwował u innych. Dlatego warto wiedzieć skąd się one biorą. Książka zawiera również opracowaną przez autorkę autoterapię, jest napisana prostym, przystępnym językiem, czyta się ją ,,szybko" i przyjemnie. Ps. Bardzo mi się nie podoba wydanie tej książki. Na co drugiej stronie znajdują się zdjęcia, które nic nie wnoszą do treści książki, a ponieważ są czarno-białe to często słabo widać co właściwie się na nich znajduje (opisy znajdują się na końcu książki). Zdjęcia te zajmują więc 1/4 książki sztucznie zwiększając jej grubość. Może to nie miejsce na takie komentarze, ale okładka książki jest chyba najbrzydszą jaką kiedykolwiek widziałam.
Avatar użytkownika - anatola
anatola
Przeczytane:2013-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Bardzo mądra książka. Skierowana jest do osób z niską samooceną, którym życie przecieka między palcami.
Avatar użytkownika - aspazjaa
aspazjaa
Przeczytane:2013-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 tygodnie,
"W dżungli samotności" znalazłam zupełnie przypadkiem - książka leżała w dość widocznym miejscu na półce w mojej bibliotece. Stwierdziłam, że może warto przeczytać, skoro nie traktuje ona o podróżach, za którymi nie przepadam, a bardziej o psychologii. Choć Beata Pawlikowska ani psychologiem, ani pisarką nie jest, przekaz, jaki niesie "W dżungli samotności" trafił do mnie bardziej niż trafiłoby opasłe tomisko z mądrościami jakiegoś psychologa. Czytając myślałam: "Tak, pani Beato, ma pani rację tak właśnie jest, skąd to pani wie i dlaczego pisze pani o mnie?". Książka daje duży kop pozytywnych myśli i siłę do działania, by w końcu przestać zamykać się w swojej skorupie i narzekać, a po prostu polubić siebie i zacząć spełniać swoje marzenia.
Avatar użytkownika - Kamulka84
Avatar użytkownika - koral
koral
Przeczytane:2004-02-01, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam,
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Ilustrowany elementarz do nauki angielskiego i polskiego. Dla dorosłych i dla dzieci

Dla dorosłych i dla dzieci - ucz się miło angielskiego. For grown-ups and children - learn Polish with fun. Rysunki, ćwiczenia, przydatne wyrażenia...

Rok pozytywnego myślenia. Kalendarz 2016
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Rok pozytywnego myślenia. Kalendarz 2016

Nowe teksty! Nowe rysunki! Nowy, fantastyczny rok, w którym wszystko może się zdarzyć. Moje ulubione przepisy kulinarne, imieniny, święta, festiwale...