Recenzja książki: Bądź sobą. Wylecz swoje 5 ran

Recenzuje: Katarzyna Stachoń

Czy nie odnosisz czasem wrażenia, ze mimo wielu prób zmienienia swojego życia, cały czas ponosisz porażki? Czy ciężko Ci akceptować samego siebie i swoje zachowania? Chcesz nauczyć się odróżniać akceptację doświadczeń od akceptacji samego siebie?

Czy chcesz wziąć swoje życie we własne ręce, czy też wolisz, aby kontrolowało je twoje ego? Jeśli chcesz w końcu sam kierować swoim życiem i rozumieć swoje zachowanie, emocje, sięgnij po kolejny poradnik autorki publikacji Wsłuchaj się w swoje ciało.

Książka Bądź sobą. Wylecz swoje 5 ran jest typowym poradnikiem, którego celem jest pomoc w lepszym poznaniu siebie, bo dzięki znajomości samego siebie wiemy, co i jak powinniśmy w sobie uleczyć. Książka pozwala na poznanie ran, które powstały we wczesnym okresie naszego dzieciństwa. Autorka opisuje bardzo wnikliwie pięć ran, które bardzo często kierują naszym życiem. Dzięki szczegółowym opisom nie tylko odczuć, emocji czy zachowań, ale również dzięki opisowi naszego ciała, jego mankamentów i chorób, bardzo łatwo możemy odnaleźć zranienie, którego doznaliśmy ze strony naszych rodziców. Rany, które niejednokrotnie dominują w naszym życiu, to: odrzucenie, porzucenie, upokorzenie, zdrada i niesprawiedliwość.

Na wstępie autorka uświadamia czytelnikom istnienie pięciu wspomnianych już ran, które często nie pozwalają nam na bycie sobą. Ukazuje również, że każda z ran narzuca nam charakterystyczną maskę, która ma nas chronić przed wszelkimi zranieniami. Całość podsumowana jest krótkim, ale bardzo wyczerpującym opisem, jak możemy sobie pomóc w zrzuceniu masek i uporaniu się z naszymi zranieniami.

Poradnik napisany jest bardzo prostym językiem, bez zbędnych terminów specjalistycznych. To wielka zaleta, gdyż dzięki temu treści docierają nie tylko do czytelnika zainteresowanego zagadnieniami psychologii, ale również do ludzi, którzy nie są obyci w zagadnieniach społecznych, naukowych. Przy pisaniu poradników bardzo łatwo wpaść w pułapkę "przynudzania" i bombardowania czytelnika zbytecznymi treściami. Autorka uniknęła tego problemu. W poradniku wszystko jest jasne, przejrzyste i ułożone w logiczną, spójną całość. Każdy rozdział stanowi opis innego zagadnienia, dzięki temu nie gubimy się w treści i dla własnych potrzeb możemy wrócić z łatwością do interesującego nas tematu, bez konieczności czytania książki na nowo. To, co ważne i warte zapamiętania, jest wytłuszczone. Autorka sama podkreśla, co w książce jest istotne, a co jest podane tylko do wiedzy ogólnej, uzupeniającej.

Trudno ocenić wartość merytoryczną przewodnika, nie będąc specjalistą w danej dziedzinie. Z punktu widzenia przeciętnego czytelnika książka bez wątpienia jest napisana interesująco i wszelkie opisy ran i ich leczenia wydają się być trafne. Treść nie pozostawia niedomówień czy wątpliwości, autorka bardzo wyczerpująco ujmuje problem. Na tle innych tego rodzaju publikacji książka wypada bardzo dobrze. Jej przystępność, prosty tekst, przejrzysta kompozycja bardzo pomagają w czytaniu i przyswajaniu potrzebnych informacji.

Kup książkę Bądź sobą. Wylecz swoje 5 ran

Zobacz opinie o książce Bądź sobą. Wylecz swoje 5 ran
Wsłuchaj się w swoje ciało
Lise Bourbeau0
Okładka ksiązki - Wsłuchaj się w swoje ciało

Autorka omawia w książce własną filozofię życia polegającą na osiągnięciu świadomości na poziomie fizycznym, co może wpłynąć na podwyższenie i głębsze...

Twoje ciało mówi pokochaj siebie
Lise Bourbeau 0
Okładka ksiązki -  	 Twoje ciało mówi pokochaj siebie

Lise Bourbeau, autorka trzynastu książek, w tym bestsellera Wsłuchaj się w swoje ciało – to twój najlepszy przyjaciel na ziemi; założycielka największej...