Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Biblijne wycieczki Zuzi Owieczki

Kruczek Tomasz

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Vocatio
Data wydania: 2008-08-07
Kategoria:
ISBN: 978-83-7492-059-9
Liczba stron: 161
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

W obecnym świecie można dostrzec zjawisko poszukiwania prawdy, zwłaszcza przez ludzi młodych. Człowiek dąży do prawdy jedynej, oryginalnej i niezmiennej. A taką można znaleźć wyłącznie u źródeł. Tym, co pozwala zrealizować owe poszukiwania jest Biblia. Książeczka „Biblijne wycieczki Zuzi owieczki” została napisana po to, by Objawienie Boże zawarte na kartach Pisma Świętego stało się bardziej zrozumiałym dla najmłodszych czytelników.

Tomasz Kruczek opisał w niej wydarzenia datujące się na czasy Starego i Nowego Testamentu. Dzięki niemu biblijni bohaterowie stają się niemalże „namacalni” dla czytającego/słuchającego dziecka, które przenosi się wraz z sympatyczną owieczką Zuzią w odległe czasy i miejsca. Zgłębia prawdy wiary zawarte w biblijnych historiach. Uczestniczy w stwarzaniu świata oraz poznaje ludzi, którym chrześcijaństwo wiele zawdzięcza. Nieobce są mu szczegóły dotyczące życia Abrahama, rodziny Izaaka, Józefa, Mojżesza i Samsona. Z Izraelitami wędruje do obiecanego Kanaanu i podziwia powołanego przez Boga Samuela. Z Dawidem panuje w Izraelu, natomiast z Salomonem rozstrzyga najbardziej zawiłe spory. Z Jonaszem przebywa w brzuchu wielkiej ryby a z Danielem w jaskini lwów. Wreszcie dowiaduje się, jak bardzo Pan Jezus ukochał dzieci oraz, że z miłości do człowieka umarł, zmartwychwstał i żyje. Wszystko to napisane jest w formie rymowanych wierszyków, bez trudu wpadających w ucho oraz pozostających w dziecięcej pamięci i sercu.

Elementem od początku rzucającym się w oczy są okrągłe wycięcia umiejscowione na kadłubie zdobiącej twardą okładkę Arki Noego, z których wyglądają zwierzęta. Wyczuwalne pod palcami wypukłe srebrne krople deszczu dodatkowo zapraszają do lektury. Kolorowe i śmieszne ilustracje autorstwa Magdy Bloch wywołując uśmiech na twarzy, skupiają wzrok na omawianym wydarzeniu. Nieco grubsze kartki są odporne na ruchliwe dziecięce paluszki, dzięki czemu książeczka na długi czas pozostanie w niezniszczonym stanie.

Wydane nakładem Wydawnictwa Vocatio „Biblijne wycieczki Zuzi owieczki” posłużą nie tylko rodzicom i opiekunom (do nich zostały skierowane słowa autora, znajdujące się na końcu książki), ale również katechetom, którzy w szczególny sposób są odpowiedzialni za duchowy rozwój młodego pokolenia. Twarda okładka pozwala na częste korzystanie z lektury, bez obawy szybkiego zniszczenia.

Dzięki sympatycznej owieczce Zuzi dzieci w przyszłości chętniej sięgną po egzemplarz Pisma Świętego, szukając w słowie Bożym odpowiedzi na piętrzące się trudne egzystencjalne pytania dorosłego wieku. Warto się o to zatroszczyć już dziś.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów