Recenzja książki: Gry i zabawy na wakacje

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Wakacje to czas upragniony przez wszystkie dzieci. Jest okresem wyczekiwanym długo i niecierpliwie. Ponieważ zaś przypada na najpiękniejszą porę roku, jaką jest lato, łączy się z radością, marzeniami oraz dążeniem do zrealizowania planów. By owe dni na długo zapadły w dziecięce serca i umysły, Geronimo Stilton zadbał o wypełnienie ich niezapomnianymi chwilami. Książka „Gry i zabawy na wakacje” to zbiór „przepisów”, które są niezawodne, dają wiele radości, pobudzają do współpracy z innymi, a także rozwijają wyobraźnię uczestników.

Autor prowadzi czytelnika do cioci Lipy. Z powodu burzy wszyscy zainteresowani przenoszą się z pikniku na trawie do małej chatki, gdzie rozgrywa się zasadnicza część urodzinowego przyjęcia. To właśnie tam rodzą się pomysły zabaw, zgadywanek oraz gier, gwarantujących miłe spędzenie czasu.

Książka podzielona jest na kilka części. Czytelnik może skorzystać z następujących działów: Gry towarzyskie, Zagraj sam, Słowa i liczby, Karty i kartka, Zgaduj – zgadula, a także Kiedy Geronimo był mały. Z owego wcale niemałego zbioru każdy wybierze coś dla siebie.

Zadowolenie znajdzie ten, kogo interesuje odkrywanie poszczególnych liter w wyrazach, powtarzanie słów, proste lub bardziej skomplikowane działania matematyczne oraz wyszukiwanie ukrytych elementów. Wiele emocji przysparzają anagramy a także odliczanie, liczenie w odwrotnej kolejności, zastępowanie jednych samogłosek i spółgłosek innymi, jak również łamańce językowe (któż nie zna chrząszcza brzmiącego w trzcinie lub żółwia na zorzy znów żrącego żeberka?!), łańcuchy słów, odpowiedzi na konkretną literę, no i oczywiście znana nawet przedszkolakom zabawa w głuchy telefon.

Pewnego urozmaicenia dostarczają gry wymagające zastosowania kartki (kółko i krzyżyk, kropka i krzyżyk oraz państwa – miasta) i talii kart (odgłosy zwierząt, czarny Piotruś, karciane domino, korek). W dziale zgaduj – zgadula mnóstwo miejsca zajmują zgadywanki (podane są również prawidłowe odpowiedzi), sztuczki matematyczne oraz porcja dziwnych pytań z oczywistymi, choć równie trudnymi do odgadnięcia i niezwykle śmiesznymi odpowiedziami.

W ostatnim rozdziale autor zamieścił zabawy sięgające czasów jego dzieciństwa. Zamieszczenie ich z pewnością przysporzyło Stiltonowi wiele radości. Pragnie przekazać czytelnikowi ulubione wyliczanki i rymowanki, dzieli się wrażeniami z gry w klasy, podając jej liczne wersje, podsuwa także sposób na lubianą przez chłopców zabawę w kapsle.

Książka „Gry i zabawy na wakacje” zaopatrzona jest w „elementy dodatkowe”. Rzut oka na graficznie przedstawioną pracę redakcji „Echo Gryzonia” oraz mapę „Mysiej wyspy” i „Mysi Jork” pozwala przenieść się w wyobraźni do zaznaczonych miejsc. Lektura książki nie tylko zapewnia miłe spędzenie czasu, ale również wspomaga prawidłowy rozwój dziecka.

Kup książkę Gry i zabawy na wakacje

Zobacz opinie o książce Gry i zabawy na wakacje
Gry i zabawy na wakacje
Geronimo Stilton
Zjawa w metrze
Geronimo Stilton0
Okładka ksiązki - Zjawa w metrze

Co się dzieje w metrze w Myszogrodzie? Kim jest tajemniczy kot gigant, krążący po ciemnych tunelach metra, który sieje przerażenie wśród wszystkich gryzoni...

Uśmiech Mony Myszylizy MP3
Geronimo Stilton 0
Okładka ksiązki - Uśmiech Mony Myszylizy MP3

Mona Myszyliza ukrywa sekret! Myszardo da Vinci ukrył na obrazie tajemnicze wskazówki... Mój mysiwęch podpowiada mi,że pod malowidłem znajduje sie skarb...