Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Inna podróż

Lotta Olsson

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2013-02-12
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7776-038-3
Liczba stron: 112
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Już sama myśl o podróży wywołuje mnóstwo emocji. Ogrom niesamowitych miejsc do zwiedzania, cudownej urody zabytki, a także nadzieja na spędzenie czasu w sposób wolny od trosk dnia powszedniego sprawia ją, że zainteresowany wyjazdem za żadne skarby świata nie zmieni powziętych planów. Nic w tym dziwnego, każdy bowiem marzy o przeżyciu chwil, które nie tylko wpłyną kojąco na skołatane trudną codziennością nerwy, ale również dostarczą niezapomnianych wrażeń. Lotta Olsson zaprasza czytelnika w podróż niesamowitą, niecodzienną i niespotykaną. Inna podróż rzeczywiście jest inna niż wszystkie.

 

W celu łatwiejszego zrozumienia oraz zapamiętania podanych treści rolę dociekliwego narratora przyjął mrówkojad (znany już z książki Dziwne zwierzęta), charakteryzujący się gęstym futrem, długim ogonem, a także wydłużoną głową z wąskim ryjem. To właśnie on bierze na swe barki trud przygotowań do podróży, mającej na celu odkrywanie rozległego świata, który – według mrówkojada – czeka na odkrycie. Właśnie on zadbał o to, by w wielkiej jak szafa walizce w zieloną kratę znalazło swoje miejsce wszystko, co jest niezbędne w podróży: okulary przeciwsłoneczne, olejek do opalania, olejek na komary i – nie wiadomo, po co – olejek… migdałowy, sprzęt do nurkowania, kapelusz, mapa, suszarka do włosów... No i, oczywiście, Karol Gustaw oraz wielkie kąpielówki w żółte kropki. Ważne, że skrzętnie dobrane przedmioty bezbłędnie zaklasyfikowały wielką jak szafa walizkę do nieodzownych elementów każdej wyprawy. Tak więc odkrywanie rozległego świata czas zacząć.


Towarzysząc mrówkojadowi i rudej orzesznicy w analizowaniu podróżniczych szczegółów, czytelnik ma okazję zagłębić się w świat sztuki i poznać… nowoczesnego Czerwonego Kapturka. Jak przystało na prawdziwy teatr, znaleźć w nim można odpowiednie rekwizyty, jest scenarzysta i reżyser. Nie brakuje wyczerpujących prób, scen za kulisami ani piosenki o dzielnej dziewczynce, ochoczo biegnącej przez ciemny las do chorej babci. Inna podróż to książeczka o niesamowitej, pełnej wrażeń podróży wewnętrznej. O podróży wgłąb samego siebie. Zwyczajna z pozoru okładka kryje w swoich zasobach ogrom mądrości. Wyraźne i kolorowe ilustracje autorstwa Marii Nilsson Thore jeszcze bardziej wzmacniają przekaz.


Książeczka Wydawnictwa Zakamarki przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Uczy dobroci i życzliwości dla tych, którzy są słabsi, mniej sprawni i potrzebujący. Mądrość i dowcip, jakim posłużyła się autorka, w pełni satysfakcjonują sięgających po lekturę. Skorzystają z niej również rodzice, nauczyciele i wychowawcy, których zadaniem jest pełne odpowiedzialności wprowadzanie młodego człowieka w trudny świat ludzi dorosłych.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2013-07-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów