Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Przybij piątkę

Marta Fox

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2014-05-21
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-64379-42-0
Liczba stron: 80
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Ananasy z drugiej klasy

 

Myślisz, że szkoła jest nudna? Że nic się w niej nie dzieje, a nauczyciele to prawdziwi kosmici? Z trudnością wstajesz rano, a tydzień wydaje się nie mieć końca? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że nigdy nie miałeś możliwości poznać ananasów z drugiej klasy. Wówczas, z pewnością polubiłbyś zarówno szkołę, jak i lekcje, nie mówiąc już o wspaniałych towarzyszach ze szkolnej ławki.

 

Paweł, Bartek, Mikołaj i Nikola to typowi uczniowie klasy drugiej. Ich przygody - zwyczajne, a jednak wciągające - zostały opisane przez Martę Fox w aktywizującej każdego czytelnika książeczce Przybij piątkę. Opublikowana nakładem wydawnictwa Akapit Press pozycja liczy zaledwie osiemdziesiąt stron, ale za to wypełnione są one humorem, mądrością i zabawą.

 

Prosty język oraz bliskie dziecku problemy i radości sprawiają, że to książeczka adresowana do młodych czytelników, ale za to takich, którzy samodzielnie będą oddawali się lekturze. Miłośnicy słowa pisanego mogą również skorzystać z pomocy dorosłych, wypełniając jednak własnoręcznie polecenia autorki, zapraszającej dzieci do wspólnej zabawy. Zabawy edukacyjnej - należy dodać - bowiem czytelnicy będą mogli rysować, kolorować na specjalnie wyznaczonych stronach książki, a przy tym zastanawiać się nad takimi kwestiami, jak stereotypy, ulubione lekcje, ciekawe zwyczaje szkolne czy metody pozbycia się wyrzutów sumienia.

 

Każdy rozdział stanowi osobną historię, w której dziecko z przyjemnością odkrywało będzie płynący z wydarzeń morał. Marta Fox przenosi czytelników do drugiej klasy, gdzie trwa dyskusja dotycząca ulubionej lekcji (według Pawełka jest to przerwa), szkolnych zwyczajów oraz przyjemności płynącej z oczekiwania czy panujących w naszych domach stereotypów. Będziemy świadkami niemiłego incydentu z udziałem Pawełka, Mikołaja i Bartka oraz straszliwych wyrzutów sumienia pierwszego z chłopców. Wyrzutów tak wielkich, że wobec nich traci się nawet apetyt na pyszne naleśniki…

 

Przybij piątkę to lektura urocza, niosąca walory wychowawcze, pokazująca prawidłowe postawy i wartości. Przy tym, jest to książka bajecznie kolorowa, z zabawnymi rysunkami Tomasza Domańskiego. Ciekawym pomysłem jest zaproszenie czytelników niejako do współtworzenia książki, bowiem po każdym rozdziale Marta Fox pozostawia Miejsce dla Ciebie, tworząc artystyczną przestrzeń dla każdego dziecka. Po takiej przygodzie z ananasami z drugiej klasy z pewnością już nikt nie będzie mógł narzekać na szkolną rzeczywistość.  

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justa21 Linia koment
Przeczytane:2014-06-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów