Zanim nadejdzie rozstanie

Tom 3 cyklu Pierwsza miłość

Szkolne konflikty z reguły nie były dla Patryka nowością, bo zmieniając szkołę kilkakrotnie, zdążył się do nich przyzwyczaić. Nie zdawał sobie sprawy, że jeden z nich będzie wyjątkowy, bo zbliży go z Joasią. Czy kolejna przeprowadzka Patryka będzie oznaczała koniec rozkwitającego uczucia?

Informacje dodatkowe o Zanim nadejdzie rozstanie:

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 1999 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 13-15 lat
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Zanim nadejdzie rozstanie

Zanim nadejdzie rozstanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2024-01-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Czytałam że zdumieniem- przecież ta geografica zupełnie jak w mojej szkole! Te same metody: dzielenie oceny na pół, to wyczytywanie po numerach zupełnie jak w jakimś obozie... u nas jeszcze gdy ktoś dopominał się o swoje, Pani stwierdzała "Mogę z łatwością udowodnić, że nie umiesz nawet na tę ocenę,ale lituje się nad tobą, dziecko"

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2018-12-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Kiedyś, gdy byłam młodsza zaczytywałam się w książkach Marty Fox. Przeczytałam ,,Zanim nadejdzie rozstanie" z sentymentu do autorki, ale trochę się rozczarowałam naiwnością książki. Na pewno jestem strasza i to też ma wpływ na inny odbiór lektury. Opowiadanie jest krótkie, połknęłam je w godzinę. Joanna i Patryk buntują się w klasie przeciwko wywoływaniu ich do tablicy przez nauczycieli nie po nazwiskach lecz numerami, to ich do siebie zbliża, pojawia się uczucie. Książka nie wywołała we mnie większych emocji, nie wiem czy bym podsunęła młodzieży.

Marta Fox0
Okładka ksiązki - Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało: Z Wisławą Szymborską spotkanie w wierszu

Książka jest z każdej strony dziwna i oryginalna. Burzy bowiem tradycyjne wyobrażenia o książkach biograficzno-literackich, dotyczących konkretnego autora...

Po nitkach babiego lata
Marta Fox0
Okładka ksiązki - Po nitkach babiego lata

Podobno wszystkie osiągnięcia techniki są bezduszne. Zatem skąd tyle uczucia w listach elektronicznych wymienianych między Dorotą a Rafałem? Fale miłości...