Zdjęcie - Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor

(1959-03-07) - (nadal)

Katarzyna Dowbor to polska dziennikarka i prezenterka, współpracująca z Telewizją Polską i Polsatem. Prowadziła magazyn kulturalny „Pegaz", jednak największą popularność przyniósł jej program „Nasz nowy dom".

Katarzyna Dowbor - biografia, życie i twórczość

Katarzyna Dowbor to popularna prezenterka telewizyjna, którą od lat uwielbiają widzowie. Szeroko znany jest również jej syn, Maciej. 

Katarzyna Dowbor - wiek, ile ma lat?

Katarzyna Dowbor urodziła się 7 marca 1959 roku, ma więc 62 lata. Jej syn, Maciej, to z kolei mężczyzna 43-letni.

Katarzyna Dowbor - rodzina, dzieciństwo

Katarzyna Dowbor to córka Wiesława Kokocińskiego, entomologa i konserwatorki zabytków, Krystyny Kokocińskiej. Dziadek prezenterki był wojskowym.

Katarzyna Dowbor urodziła się w Warszawie, jednak w pierwszych latach życia mieszkała w Toruniu. Katarzyna Dowbor ma również młodszego brata, Tomasza. 

Katarzyna Dowbor uczyła się w V Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, by z czasem przenieść się na Uniwersytet Warszawski na pedagogikę. Specjalnością Katarzyny Dowbor była seksuologia, w pracy magisterskiej zajęła się prostytucją wśród niepełnoletnich. Katarzyna Dowbor była aktywna w NZSie, pisałą o kulturze w „Gazecie Strajkowej”, była związana z Radiem Centrum – studencką rozgłośnią. Podczas studiów śpiewała w chórze.

Katarzyna Dowbor - kariera w mediach

Katarzyna Dowbor zaczęła pracę w mediach już w latach 80-tych XX wieku. Początkowo związana była z radiową „Trójką", później przeniosła się do Telewizji Polskiej. Prowadziła kultowy program kulturalny „Pegaz", tworzyła filmy dokumentalne o polskich artystach scenicznych. 

Katarzyna Dowbor jako konferansjerka prowadziła Studio Lato, a także opolski festiwal piosenki i Festiwal Piosenki Biesiadnej w Mrągowie.

Najbardziej znane programy telewizyjne Katarzyny Dowbor to Alchemia zdrowia i urody, Apetyt na zdrowie, Pytanie na śniadanie, Ogrodowa Dowborowa i Szczęśliwa 13-tka. Największą sławę przyniósł jej jednak program „Nasz nowy dom" prowadzony na antenie telewizji Polsat.

Katarzyna Dowbor w rolach epizodycznych pojawiała się też w filmach i serialach. Gościnnie wystąpiła w Komedii małżeńskiej, serialu Na dobre i na złeDuża przerwaW labiryncieJest jak jestEkstradycja oraz Tato

W maju 2023 roku po 10 latach Katarzyna Dowbor przestała być prowadzącą programu „Nasz nowy dom". Jej miejsce jako prowadzącej zajęła Ela Romanowska. Dziennikarka przygotowała dla stacji Canal+ Domo program,  w którym przeprowadzała remont własnego domu. Od 2024 roku Katarzyna Dowbor jest jedną z prowadzących program Pytanie na Śniadanie w TVP 2 w parze z Filipem Antosiewiczem.  

Katarzyna Dowbor – książki

Niewiele osób wie, że Katarzyna Dowbor jest wielką miłośniczką jazdy konnej. Zapewne dlatego stworzyła serię książek dla młodych czytelników Stajnia pod tęczą (jej pierwszy tom to Czary na komary) – wspomógł ją pisarz, Marcin Kozioł. Sama prezenterka pojawia się w książkach jako właścicielka stajni, współtworzyła też filmy promujące książki, opowiadając o koniach i opiece nad nimi. 

Książki dla dzieci to jednak nie jedyne książkowe propozycje Katarzyny Dowbor. Gwiazda opowiedziała również o najważniejszych panach, których spotkała w swojej karierze – w książce Mężczyźni mojego życia, mówi też o swojej codzienności i przywołuje wspomnienia w książce Apetyt na życie. Dzieli się także z czytelnikami sprawdzonymi sposobami na odnowienie starych mebli, przepisami na ulubione potrawy i poradami dotyczącymi ogrodnictwa. 

Katarzyna Dowbor - twórczość

Okładka - Czary w Kopytkowie
Czary w Kopytkowie

Mieszkańcy stajni w Kopytkowie nigdy się nie nudzą. Pewnego ranka Niunio na swojej głowie i ogonie odkrywa kolorowe loki. I to właśnie wtedy, gdy do stajni przyjeżdża urocza Lukrecja. Skąd się wzięły te roztańczone...czytaj dalej

Okładka - Apetyt na życie
Apetyt na życie

Poznaj fascynującą opowieść dojrzałej kobiety o cieple domowego ogniska, przeciwnościach losu oraz poszukiwaniu szczęścia i miłości. Opowieść, w której każde pokolenie kobiet znajdzie coś dla siebie. Katarzyna...czytaj dalej

Okładka - Stajnia pod tęczą. Czary na komary
Stajnia pod tęczą. Czary na komary

Czyściutkie kopytka, błyszcząca sierść i... absolutnie odlotowa grzywa. Oto Niunio, jeden z mieszkańców "Stajni pod tęczą". Jego tęczowa grzywa i ogon to czary czy żart? Może po trochu - i jedno, i drugie....czytaj dalej

Okładka - Mężczyźni mojego życia
Mężczyźni mojego życia

Ikona polskiej telewizji pisze o mężczyznach, którzy odegrali ważną rolę w jej życiu zawodowym i osobistym. Opowiada o swoich byłych mężach, członkach rodziny, współpracownikach i przełożonych...czytaj dalej

1

Katarzyna Dowbor - wiadomości

Reklamy