Zdjęcie - Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz

(1987-01-15) - (nadal)

Remigiusz Mróz to autor bestsellerów, który zasłynął przede wszystkim serią powieści o niepokornej mecenas Joannie Chyłce. Na podstawie jego książek powstał popularny serial „Chyłka", dostępny na platformie Player.pl i emitowany na antenie TVN.

Remigiusz Mróz - biografia, życie i twórczość

Remigiusz Mróz urodził się 15 stycznia 1987 roku. Jest również twórcą bardzo płodnym i wszechstronnym - nie dość, że od lat wydaje kilka książek rocznie, to jeszcze para się najróżniejszymi gatunkami literackimi. Remigiusz Mróz opublikował poradnik pisania, wydaje powieści kryminalne i sensacyjne, thrillery prawnicze, psychologiczne, a także cykl science fiction. Nieodłączną cechą tych książek wydaje się skupienie na fabule, utrzymywaniu napięcia, zaskakiwaniu czytelników kolejnymi zwrotami biegu zdarzeń. Książki opolskiego pisarza są lekkie, łatwe i przyjemne – to typowa literatura rozrywkowa.

Kto jest najpopularniejszym polskim pisarzem?

Remigiusz Mróz należy do najpopularniejszych współczesnych polskich pisarzy. Prawdopodobnie Remigiusz Mróz za kilka lat oficjalnie uzyska status najbardziej płodnego polskiego pisarza XXI wieku.  Książki autora publikuje najczęściej wydawnictwo Czwarta Strona, z pisarzem współpracuje również wydawnictwo Filia, a rzadziej Wydawnictwo Dolnośląskie. Remigiusz Mróz ma obecnie 36 lat. Najpopularniejszą z serii Remigiusza Mroza jest „Chyłka" – cykl książek o znanej warszawskiej adwokat. Inny popularny cykl Remigiusza Mroza to Wiktor Forst. Na jego podstawie powstaje popularny serial Netflixa. Remigiusz Mróz chętnie spotyka się z czytelnikami podczas targów książki, a imprezy te niezmiennie przyciągają tłumy. Pisarz ukończył studia prawnicze, a ze swojego wykształcenia Remigiusz Mróz korzysta, tworząc powieści z Joanną Chyłką.

Remigiusz Mróz – zaangażowanie społeczne

Remigiusz Mróz pisze lekko, jednak nie znaczy to, że ucieka w swoich powieściach od ważkich problemów społecznych. Dotknął już na przykład kwestii przemocy w rodzinie, uchodźstwa, tolerancji czy codzienności żyjących w Polsce przedstawicieli mniejszości narodowych.

Czytaj również: Remigiusz Mróz - cytaty

Jego książki ukazały się w Niemczech, Czechach, Japonii i na Węgrzech, pisarz sam wynajął również tłumacza, który podjąłby się przekładu jego powieści na język angielski. Badania Biblioteki Narodowej potwierdzają, że jest jednym z najchętniej czytanych polskich pisarzy, a tygodnik „Wprost" szacuje, że to jeden z najlepiej zarabiających polskich autorów (tak było m.in. w 2019 roku). 

Na Instagramie Remigiusz Mróz udziela się chętnie, promując swoje książki.

Remigiusz Mróz - wykształcenie i życie prywatne

Remigiusz Mróz uczył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Opolu, studiował w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie obronił tytuł doktora nauk prawnych. Zawodu wyuczonego jednak nie wykonuje – zapewne dlatego w jego powieściach o mecenas Chyłce zdarzają się uchybienia dotyczące opisów codzienności pracy prawników czy kulis procesów. Pisarz nie mówił zbyt wiele o swoim życiu prywatnym – do czasu, gdy na pewien czas związał się z inną popularną autorką, Katarzyną Bondą.   

Remigiusz Mróz - nagrody i wyróżnienia

Remigiusz Mróz otrzymał nominacje do najważniejszego polskiego wyróżnienia dla autorów kryminałów – Nagrody Wielkiego Kalibru. Było to w 2016 roku, gdy nominowano jego powieści o Joannie Chyłce - Kasacja oraz Zaginięcie (2 tom serii Remigiusza Mroza) Pisarz otrzymał również nagrodę czytelników Wielkiego Kalibru.

Remigiusz Mróz - ekranizacje i adaptacje

Książki autora często przyciągają filmowców. Z czasem twórczość Remigiusza Mroza zdobyła serca miłośników produkcji serialowych. Na podstawie powieści Remigiusza Mroza powstają liczne seriale. Widzowie TVN od kilku lat mają okazję oglądać kolejne sezony serialowej adaptacji powieści o mecenas Joannie Chyłce. Na platformie Player.pl obejrzeć można również serial Behawiorysta, na podstawie powieści  Behawiorysta  autorstwa Remigiusza Mroza– pierwszego tomu serii o prokuratorze Gerardzie Edlingu. Sprzedano też prawa do ekranizacji powieści  Listy zza grobu , serii   W kręgach władzy oraz serii o komisarzu Forście. Serial Detektyw Forst wkrótce zadebiutuje na platformie Netflix. Z kolei na platformie Polsat Box dostępny jest serial  Wotum nieufności. Powstaje również serial na podstawie powieści  Wybaczam Ci.

Serie powieści Remigiusza Mroza

Najpopularniejsze serie książek Mroza to Wiktor Forst i seria Joanna Chyłka. Na tym jednak nie koniec. Wśród serii autora również cykle Parabellum, Seweryn Zaorski, W kręgach władzy, Chór zapomnianych głosów, Gerard Edling, Ina Kobryn, Damian Werner.

Kim jest Ove Løgmansbø?

Kolejna seria książek to te, które napisał Remigiusz Mróz, jednak opublikował je pod pseudonimem Ove Løgmansbø. Te cieszą się nieco mniejszą popularnością pośród książek Mroza, a opublikowało je Wydawnictwo Dolnośląskie. Ciekawe jest to, że Remigiusz Mróz trylogie często rozwijał w większe cykle.

Wszystkie książki Remigiusza Mroza

Remigiusz Mróz jest nie tylko jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy, ale też należy do twórców bardzo płodnych. Co roku czytelnicy mogą sięgnąć po przynajmniej kilka zupełnie nowych powieści opolskiego pisarza. Wśród książek Remigiusza Mroza znajdujemy kryminały, thrillery, powieści obyczajowe. Na ich podstawie często tworzone są audiobooki Remigiusza Mroza.

Ekstremista Remigiusza Mroza

Ekstremista to długo wyczekiwany, trzeci tom cyklu Gerard Edling. Główny bohater walczy w nim o życie wielu młodych ludzi.

Nieodgadniona Remigiusza Mroza

Po premierze popularnej książki Nieodnaleziona wydawało się, że nie poznamy już dalszych losów bohaterów. Tymczasem kilkanaście miesięcy później ukazała się powieść Nieodgadniona, stanowiąca drugi tom cyklu z Damianem Wernerem.

W kręgach władzy

Cykl powieściowy W kręgach władzy ukazuje kulisy polskiej polityki. Populiści walczą w niej o władzę z patriotami.

Cykl z Joanną Chyłką

To najpopularniejszy cykl Mroza, którego bohaterką jest niepokorna prawniczka, Joanna Chyłka. Seria doczekała się już 17 tomów. Jeden z najnowszych nosi tytuł Zarzut, a jego premiera zaplanowana została na początek sierpnia 2023 r. Postać Joanny Chyłki pojawia się też w powieści Widmo Brockenu, w której niepokorna prawniczka spotyka się z Wiktorem Forstem.

Cykl z komisarzem Forstem

To seria, której akcja toczy się w Zakopanem oraz w okolicach miasta, w Tatrach, które stają się scenerią mrocznych zbrodni.

W 2022 roku doczekaliśmy się kilku nowości. Tytuły książek Remigiusza Mroza często przyciągają uwagę. Jeden z nich to powieść Obrazy z przeszłości, której premiera miała miejsce 18 maja 2022. Nieco wcześniej, bo 23 marca mogliśmy sięgnąć po  Skazanie - 15 tom serii o Joannie Chyłce. Na platformie Player.pl pojawić się ma  6 sezon serialu opartego na kolejnych powieściach z cyklu. Na początku roku Remigiusz Mróz wydał nie należącą do żadnego cyklu powieść  Projekt Riese. Pod koniec 2021 roku mogliśmy sięgnąć po  Przepaść – 7 tom cyklu Wiktor Forst. Nietypową pozycją w bibliografii Remigiusza Mroza jest opublikowana w 2022 roku książka Z pierwszej piłki – dramat piłkarski. Jeśli chcecie łatwo zorientować się w seriach wydanych przez opolskiego pisarza, sięgnijcie po nasz przewodnik W jakiej kolejności czytać Mroza? Przewodnik po seriach książek Remigiusza Mroza. Inna popularna książka to z kolei Langer - powieść poświęcona postaci największego antagonisty mecenas Joanny Chyłki, bohaterki bestsellerowej serii Remigiusza Mroza..

Jaka jest nowa książka Remigiusza Mroza?

Najnowsza książka Remigiusza Mroza to Operacja Mir - kontynuacja powieści Projekt Riese. Wcześniej ukazały się Inne tonacje ciszy –książka zupełnie spoza serii. 

 O premierach kolejnych książek Remigiusza Mroza będziemy, oczywiście, informowali. 

Najlepsza książka Remigiusza Mroza?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaka jest najlepsza książka Remigiusza Mroza. Wielu czytelników zachwyca się serią z Joanną Chyłką. Inni z kolei uważają, że nie ma powieści lepszej niż eksperymentalny Projekt Riese. Prawda jest jednak taka, że na to pytanie każdy musi udzielić odpowiedzi samodzielnie.

Remigiusz Mróz - twórczość

Okładka - Operacja Mir
Operacja Mir

,,Operacja Mir" to powieść, która opisuje, co wydarzyło się po zakończeniu akcji szalenie popularnej powieści ,,Projekt Riese" Parker jest mocno zdezorientowany. Po otrząśnięciu się ze snu odkrywa, że trafił...czytaj dalej

Okładka - Inne tonacje ciszy
Inne tonacje ciszy

Czy kaseta magnetofonowa, o której wszyscy zapomnieli może coś zmienić? Perfidny los zaskakuje Aspen Wakefield. Dziewczyna wierzyła, że dobrze nastawiła się na to, co przyniesie jej pierwszy dzień w college'u...czytaj dalej

Okładka - Seria z komisarzem Forstem (Tom 8). Widmo Brockenu
Seria z komisarzem Forstem (Tom 8). Widmo Brockenu

WYDANIE JUBILEUSZOWE ISTNIEJĄ POŻARY, KTÓRYCH UGASIĆ SIĘ NIE DA. Po wypadku na Zawracie Wiktor Forst był zmuszony pogodzić się z tym, że jego zdrowie nigdy nie wróci do poprzedniego stanu. Pożegnał się...czytaj dalej

Okładka - Światła w popiołach
Światła w popiołach

W Żeromicach wiele lat temu doszło do tragedii. Podczas organizowanej przez licealistów imprezy wybuchł pożar, a w jego wyniku - śmierć poniosła dwójka nastolatków. Nikt z mieszkańców nie chce pamiętać ani...czytaj dalej

Okładka - Zarzut
Zarzut

Zarzut to kolejny tom cyklu o prawniczce Joannie Chyłce. Tym razem do kobiety zgłasza sie ksiądz. Duchowny wiele lat temu jako jeden z niewielu zdecydował się pomóc Chyłce i jej siostrze, kiedy obie najmocniej...czytaj dalej

Okładka - Seria z komisarzem Forstem (Tom 7). Przepaść
Seria z komisarzem Forstem (Tom 7). Przepaść

W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd...czytaj dalej

Okładka - Seria z komisarzem Forstem (Tom 3). Trawers
Seria z komisarzem Forstem (Tom 3). Trawers

,,Trawers jest nie tylko świetną lekturową rozrywką dla fanów prozy gatunkowej, ale również powieścią, która zmusza do refleksji, kim jako Europejczycy jesteśmy i być chcemy". Robert Ostaszewski, dziennikarz...czytaj dalej

Okładka - Seria z komisarzem Forstem (Tom 2). Przewieszenie
Seria z komisarzem Forstem (Tom 2). Przewieszenie

,,Powieść Remigiusza Mroza to prawdziwy rollercoaster - od serii brutalnych morderstw aż do zaskakującego zakończenia. Nie zapomnicie. Polecam". Vincent V. Severski Podhalem wstrząsa seria wypadków w górach...czytaj dalej

Remigiusz Mróz - wiadomości

Remigiusz Mróz - publicystyka

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
milusia1117 2018-10-24 13:04:53
slena1098 2018-12-14 00:00:01
fly 2018-12-27 01:10:38
damonowa 2019-01-09 15:45:51
Emilly26 2019-07-30 12:25:00
Natalka2019 2019-12-31 13:20:38
Nektrus 2020-08-20 14:42:21
jolanta89 2021-02-03 16:34:11
katiewa92 2021-09-28 22:30:10
meridazielona 2022-08-31 14:09:31
Cytaty Autora

Nie ma tutaj niczego, co mogłoby przyciągnąć nocnych imprezowiczów. A ci, którzy wracają do domów po klubowym maratonie, wybierają środki transportu inne niż piechtolot.


Więcej

To wszystko jest dla mnie niepojęte, a jednocześnie całkowicie zrozumiałe.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy