Najpopularniejsze książki stycznia 2024. Znamy bestsellery księgarń nowego roku

Data: 2024-02-12 08:28:44 | Ten artykuł przeczytasz w 16 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Jakie książki były najchętniej kupowane w styczniu? Koniecznie sprawdźcie zestawienie bestsellerów księgarń TaniaKsiazka.pl, Empiku, Tantis i Ateneum. 

Książki na półkach w księgarni

Co miesiąc w sieci możemy znaleźć listy bestsellerów najlepiej sprzedających się książek ostatnich dni. Jakie publikacje najczęściej kupowali klienci księgarni internetowych?

Bestsellery księgarni TaniaKsiazka.pl

TaniaKsiazka.pl to jedna z popularniejszych księgarni internetowych, w ofercie której znaleźć można książki w naprawdę atrakcyjnych cenach. Co wybrali jej klienci w styczniu 2024 roku? 

1. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszczak, Wydawnictwo Marginesy

Na pierwszym miejscu niezmiennie książka Joanny Kuciel-Frydryszak, czyli Chłopki. Opowieść o naszych babkach. Publikacja od kilku miesięcy nie znika z zestawień bestsellerów. Dzięki niej możemy się dowiedzieć jak naprawdę wyglądało życie kobiet zamieszkujących polską wieś. Okazuje się, że radzenie sobie w patriarchalnej rzeczywistości wcale nie było takie łatwe. 

2. Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu, David Goggins, Wydawnictwo Galaktyka

Drugie miejsce przypadło poradnikowi, ale też pamiętnikowi Davida Gogginsa. Jest to jeden z bestsellerów New York Timesa zaatutowany Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losuW książce autor daje wskazówki i pokazuje jak można zawalczyć o swoje marzenia i stworzyć sobie lepszą przyszłość. 

3. Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty, James Clear, Wydawnictwo Galaktyka

Na podium znalazł się także kolejny poradnik, a mianowicie Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty. Jest to publikacja stworzona przez Jamesa Cleara. Pokazuje on, że nawet najmniejsze nawyki mogą mieć diametralny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Skupia się on na metodzie czterech kroków, dzięki której będziemy mogli zmienić swoje złe zachowania i stworzyć dobre nawyki.  

4. Glukozowa rewolucja, Jessie Inchauspé, Wydawnictwo Marginesy

Glukozowa rewolucja. Kontroluj poziom cukru we krwi, odzyskaj energię i jedz to, na co masz ochotę to poradnik autorstwa francuskiej biochemiczki Jessie Inchauspé. Publikacja pokazuje, jak w łatwy sposób każdy może zadbać o swoje zdrowie, wprowadzając zaledwie kilka zmian do życia. 

5. Fala, Maria Kraskowska, Wydawnictwo Muza

W połowie stawki znalazła się najnowsza powieść Marii Krasowskiej zatytułowana Fala. Jest to wciągająca opowieść o sile żywiołu i niespodziewanie budzącym się uczuciu między Sydney a Elivisem. Nastolatkowie przez nadchodzące tsunami są na siebie skazani. 

6. Bogaty ojciec, biedny ojciec, Robert Kiyosaki, Instytut Praktycznej Edukacji

Wraz z początkiem roku sporo osób zdecydowało zaopatrzyć się w ciekawe poradniki. Na szóstym miejscu Bogaty ojciec, biedny ojciec. Publikacja pokazuje, jak bardzo może się różnić punkt widzenia osób bogatych i tych mniej zamożnych.

7. Venom II. W otchłani chaosu. Venom. Tom 2, Aleksandra Kondraciuk, Wydawnictwo NieZwykłe

Kolejne miejsce przypadło drugiemu tomowi cyklu VENOM autorstwa Aleksandry Kondraciuk. Jest to kontynuacja opowieści o Vivian. Dziewczyna stara się wrócić do normalnego życia i raz na zawsze zapomnieć o Venomie. Historia jednak lubi się powtarzać. 

8. Służące do wszystkiego, Joanna Kuciel-Frydryszak, Wydawnictwo Marginesy

Służące do wszystkiego to książka Joanny Kuciel-Frydryszak, która została wydana w 2018 roku. Teraz jednak ponownie wróciła do zestawień bestsellerów najprawdopodobniej dzięki sukcesowi Chłopek. Publikacja skupia się na grupie kobiet z najniżej warstwy społecznej pierwszej połowy XX wieku. 

9. Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces, Mark Wolynn, Wydawnictwo Czarna Owca

Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces to popularno-naukowa publikacja stworzona przez terapeutę Marka Wolynna. Książka opisuje traumę dziedziczoną. Pokazuje jak na nas wpływa i czym dokładnie jest. 

10. Venom, Aleksandra Kondraciuk, Wydawnictwo NieZwykłe

Venom to pierwszy tom wcześniej wspomnianego cyklu. Siostra siedemnastoletniej Vivian Davis właśnie została zamordowana, a policja rozkłada ręce. Nastolatka jednak czuje, że musi za wszelką cenę poznać prawdę. Prosi więc o pomoc groźnego przestępcę Venoma, który niedawno wrócił do miasta. 

TOP 10 Empiku – co kupowali Polacy w drugiej połowie stycznia?

A po jakie książki sięgneli klienci księgarni Empik? W zestawieniu popularnej sieci księgarskiej znajdziemy podobne tytuły, co w przypadku TaniejKsiążki.pl, ale także i kilka nowości. 

Miejsce 1: Chłopki. Opowieść o naszych babkach – Joanna Kuciel-Frydryszczak

Chłopki. Opowieść o naszych babkach to książka, która trafiła na pierwsze miejsce także w zestawieniu Empiku. 

Miejsce 2 i 3: Cykl VENOM

Na drugim i trzecim miejscu znalazły się dwa pierwsze tomy cyklu Aleksandry Kondraciuk. Wciągając historia Vivian i Venoma zainteresowała w zeszłym miesiącu wielu czytelników. 

Miejsce 4: I Wanna Fall. Bright Side – Aleksandra Nil

I Wanna Fall. Bright Side to książka napisana przez Aleksandrę Nil. Jest to powieść dla starszych czytelników, która stanowi pierwszy tom cyklu Die. Jej główną bohaterkę jest Lea Shelton, która wraz z bratem i przyjaciółką rozpoczyna studia w Nowym Orleanie. Szybko wpada w wir imprez, gdzie poznaje Raise'a – chłopaka biorącego udział w nielegalnych wyścigach samochodowych. 

Miejsce 5: Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu – David Goggins

Na piątym miejscu wcześniej wspomniany poradnik autorstwa Davida Gogginsa. 

Miejsce 6: Fala – Maria Kraskowska

Fala to książka, która znalazła się również w zestawieniu Empiku. Publikacja pokazuje jak młodzi bohaterowie radzą sobie w obliczu klęski jaką jest tsunami. Nastolatkowie, którzy dotychczas się nienawidzili będą musieli spędzić ze sobą trochę czasu. Czy to coś zmieni?

Miejsce 7: Glukozowa rewolucja – Jessie Inchauspé

Glukozowa rewolucja to poradnik, który był chętnie kupowany także przez klientów Empiku. Dzięki książce możemy się dowiedzieć jak dzięki nieinwazyjnym metodom zadbać o swoje zdrowie.

Miejsce 8: Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty – James Clear

Na ósmym miejscu znalazł się poradnik Jamesa Cleara, czyli Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty. Książka od kilku miesięcy nie znika z list bestsellerów. 

Miejsce 9: Operacja Mir – Remigiusz Mróz

Wraz z końcem stycznia Remigiusz Mróz wydał swoją nową powieść zatytułowaną Operacja Mir. To drugi tom serii Projekt Riese. Parker właśnie otrząsnął się ze snu. Nie wie, jak trafił do obcego świata, dodatkowo nie poznaje żyjącej w tym uniwersum Nataszy. Mężczyzna chce tylko powrócić do swojego życia i do swojej Nataszy. Będzie to jednak dużo trudniejsze, niż mu się wydaje.

Miejsce 10: Hellish Heat – Weronika Plota

Stawkę zamyka książka Hellish Heat autorstwa Weroniki Ploty. Jest to pierwszy tom nowego cyklu Hellish. Główną bohaterką powieści jest Aurora Devis. Dziewczyna pewnego razu na imprezie poznaje tajemniczego chłopaka. Chociaż liczy na to, że już nigdy na niego nie trafi, to jednak pewnego razu pojawia się on pod drzwiami jej domu wraz z jej pijanym bratem. 

Bestsellery stycznia 2024 w księgarni Tantis.pl

Jakie tytuły najczęściej wybierali natomiast klienci księgarni internetowej Tantis.pl? Tym razem w zestawieniu znalazło się sporo powieści powieści Young Adult. Nie zabrakło jednak kryminałów!

1. Mszczuj, Katarzyna Berenika Miszczuk, Wydawnictwo Mięta

Mszczuj to najnowsza powieść Katarzyny Bereniki Miszczuk. W Bielinach właśnie trwa zimowe przesilenie, a Jaga rozpoczyna prawdziwą przygodę. W tym samym czasie Weles opuszcza zaświaty, co powoduje, że na wolność trafiają największe demony. Dodatkowo szeptuchę porywa Swarożyc. Mszczuj zastanawia się jednak, czy magia istnieje naprawdę. 

2. Operacja Mir, Remiugusz Mróz, Wydawnictwo Czwarta Strona

Na drugie miejsce listy bestsellerów Tantis.pl trafiła najnowsza powieść Remigiusza Mroza.

3. Atlas Śródziemia, Karen Wynn Fonstad, Wydawnictwo Zysk i S-ka

Atlas Śródziemia to wyjątkowa publikacja dla wszystkich miłośników uniwersum J.R.R. Tolkiena. Jest to ilustrowany przewodnik geograficzny po skomplikowanym Śródziemiu. Pod koniec stycznia ukazało się wznowienie książki wraz z nowym tłumaczeniem. Mapy także zostały uaktualnione. 

4. Venom II. W otchłani chaosu. Venom. Tom 2, Aleksandra Kondraciuk, Wydawnictwo NieZwykłe

Drugi tom cyklu VENOM znalazł się w kolejnym już zestawieniu. W tej książce poznajemy dalsze losy Vivian i Venoma. Chociaż dziewczyna chce zapomnieć o przestępcy, to jednak będzie musiała ponownie się z nim skontaktować. 

5. Czas śmierci, Max Czornyj, Wydawnictwo Filia

W połowie stawki kryminał Maxa Czornyja, czyli Czas śmierci. Jest to wciągająca powieść pokazująca, że każdy może stać się mordercą, a wszystko zależy od okoliczności.

6. Nielat, Piotr Kościelny, Wydawnictwo Czarna Owca

Nielat to kolejny kryminał w zestawieniu księgarni Tantis.pl. Jest to powieść stworzona przez Piotra Kościelnego, która przenosi nas do Wrocławia lat dziewięćdziesiątych. Policjanci muszą się uporać z jedną z najtrudniejszych spraw. Niewykluczone również, że śmierć pewnego aktora łączy się ze śmiercią nastolatka. 

7. Do końca moich dni, Anna Rybakiewicz, Wydawnictwo Filia

Na liście znalazła się książka Do końca moich dni autorstwa Anny Rybakiewicz. Poruszająca powieść opowiada o Apoloni Dobkowej, która wiodła szczęśliwe życie. Nagle jednak wraz z całą rodziną została wywieziona na Syberię. Mimo przeciwności losu stara się tam odnaleźć odrobinę szczęścia. Po zakończeniu wojny w końcu może wrócić do Polski. Jednak czy tego właśnie chce?

8. Pomoc domowa, Freida McFadden, Wydawnictwo Czwarta Strona

Pomoc domowa to pierwszy tom cyklu Millie Calloway Freidy McFadden. Millie codziennie dokładnie sprząta wielki i piękny dom Winchesterów, zajmuje się ich córką i gotuje im posiłki. Nagle jednak pani domu zaczyna się dziwnie zachowywać. Jej mąż Andrew wydaje się załamany. Dodatkowo Millie nie jest krystalicznie czysta i ostatnie dziesięć lat spędziła w więzieniu, o czym jej pracodawcy nie mają pojęcia. 

9. Królestwo Kości, James Rollins, Wydawnictwo Albatros

Królestwo Kości to thriller, którego autorem jest James Rollins. Książka przenosi nas do samego serca dżungli, do Afryki. To właśnie tam dochodzi do niesamowitych odkryć naukowych. Niektórzy próbują również rozwikłać tajemnice sprzed wieków.

10. Czarna Chmura, Fred Hoyle, Wydawnictwo Rebis

Stawkę zamyka Czarna Chmura, czyli powieść science fiction stworzona przez błyskotliwego naukowca Freda Hoyle'a. Książka opowiada o naukowcach, którzy dokonują strasznego odkrycia. Będą oni musieli uporać się z tajemniczym obiektem, który zmierza w stronę Układu Słonecznego. 

Bestsellery stycznia 2024 w księgarni Ateneum

Klienci księgarni Ateneum sięgali po podobne tytuły, co klienci Empiku, Taniej Książki i Tantis. Tym razem w zestawieniu znalazły się głównie poradniki.

1. Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu, David Goggins, Wydawnictwo Galaktyka

Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu to poradnik, który znalazł się w kolejnym zestawieniu. 

2.  Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces, Mark Wolynn, Wydawnictwo Czarna Owca

Nie zaczęło się od ciebie to publikacja, która także trafiła do kolejnego zestawienia i była chętnie kupowana przez klientów Ateneum. 

3. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszczak, Wydawnictwo Marginesy

Trzecie miejsce przypadło bestsellerowej książce Joanny Kuciel-Frydryszak, znanej z pozostałych zestawień. 

4. Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty, James Clear, Wydawnictwo Galaktyka

Poradnik Jamesa Cleara znalazł się także w zestawieniu księgarni Ateneum.

5. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, Dale Carnegie, Wydawnictwo Studio Emka

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi to kolejny w tym zestawieniu poradnik. Dale Carnegie stworzył prostą i kompleksową publikację pełną przydatnych rad. Autor pokazuje jak wykorzystać je w praktyce, by móc osiągnąć sukces. 

6. Kicia Kocia się złości, Anita Głowińska, Wydawnictwo Media Rodzina

Szóste miejsce przypadło jednej z książeczek Anity Głowińskiej opowiadającej o Kici Koci. Kicia Kocia się złości pokazuje jak ukochana bohaterka radzi sobie ze złością, czyli niezwykle trudną emocją. 

7. Glukozowa rewolucja, Jessie Inchauspé, Wydawnictwo Marginesy

Glukozowa rewolucja, czyli poradnik biochemiczki trafił również do gustu klientów księgarni Ateneum. 

8. Jak przestać się martwić i zacząć żyć, Dale Carnegie

Jak przestać się martwić i zacząć żyć to kolejny poradnik Dale'a Carnegie'a. Pokazuje on, że zamartwianie się jest prawdziwym nałogiem z którym trzeba walczyć, by się z niego wyleczyć. 

9. Bogaty ojciec, biedny ojciec, Robert Kiyosaki, Instytut Praktycznej Edukacji

Dziewiąte miejsce przypadło książce Bogaty ojciec, biedny ojciec

10. Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo, Brian Tracy, Wydawnictwo Onepress

Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo to kolejny poradnik pokazujący, jak istotne jest wyrobienie w sobie dobrych nawyków. 

A czy Wy sięgnęliście po pozycje z list bestsellerów? Polecacie je?

Tagi: literatura, bestsellery,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Joanna Kuciel-Frydryszak9
Okładka książki - Chłopki. Opowieść o naszych babkach

Autorka Służących do wszystkiego wraca do tematu wiejskich kobiet, ale tym razem to opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. Podczas, gdy...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje