SkyShowtime ujawniło pierwsze szczegóły dotyczące serialu Pionek, będącego kontynuacją popularnej produkcji Śleboda. To ekranizacja kolejnej książki Małgorzaty i Michała Kuźmińskich z cyklu etnokryminałów o Ance Serafin i Sebastianie Strzygoniu. Produkcja z Marią Dębską i Maciejem Musiałem w rolach głównych wróci tej jesieni. Serwis zaprezentował pierwsze zdjęcia, ujawnił pełną obsadę drugoplanową i zdradził kolejne informacje dotyczące fabuły oraz twórców serialu.
- Jesienią zadebiutuje serial Pionek, kontynuujący historię bohaterów znanych ze Ślebody.
- Do głównych ról wracają Maria Dębska i Maciej Musiał.
- W obsadzie znalazło się wielu znanych polskich aktorów, w tym Piotr Adamczyk, Weronika Książkiewicz i Zbigniew Zamachowski.
- Fabuła koncentruje się wokół morderstwa, które przypomina zbrodnie seryjnego zabójcy zwanego Wampirem z Szombierek.
- Za realizację odpowiada ten sam zespół twórców, który pracował przy Ślebodzie, a scenariusz oparto na powieści Pionek. To drugi tom cyklu Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej i Michała Kuźmińskiego.

SkyShowtime zapowiedziało premierę swojego kolejnego polskiego serialu oryginalnego. Pionek, będący bezpośrednią kontynuacją Ślebody, trafi do widzów już tej jesieni. Platforma ujawniła pierwsze fotografie z produkcji, a także przedstawiła aktorów, którzy pojawią się w rolach drugoplanowych.
Nowa produkcja kontynuuje historię antropolożki Anki Serafin oraz dziennikarza Bastiana Strzygonia. W bohaterów ponownie wcielają się Maria Dębska i Maciej Musiał, którzy po wydarzeniach znanych z pierwszego serialu staną przed kolejną zagadką kryminalną.

Akcja przenosi się na Śląsk, gdzie dochodzi do brutalnego zabójstwa studentki architektury. Okoliczności zbrodni do złudzenia przypominają sposób działania Normana Pionka, seryjnego mordercy określanego mianem Wampira z Szombierek, który odsiaduje wyrok w więzieniu. Choć początkowo wszystko wskazuje na działalność naśladowcy, kolejne odkrycia nie pozwalają śledczym jednoznacznie wyjaśnić sprawy.
Do prowadzonego przez komisarz Kocur dochodzenia niespodziewanie dołącza Sebastian Strzygoń. Chęć zdobycia sensacyjnego materiału sprawia, że ponownie angażuje w śledztwo Ankę Serafin. W miarę odkrywania kolejnych tropów pojawia się coraz więcej niewiadomych, a granica między prawdą i fałszem zaczyna się zacierać. Aby odkryć tożsamość sprawcy zbrodni, bohaterowie będą musieli zmierzyć się z tajemnicami skrywanymi od wielu lat.
Poza Marią Dębską i Maciejem Musiałem w serialu pojawi się wiele polskich gwiazd. W produkcji wystąpią między innymi Piotr Adamczyk, Anna Cieślak, Paulina Gałązka, Mirosław Haniszewski, Nel Kaczmarek, Andrzej Konopka, Weronika Książkiewicz, Karol Pocheć, Piotr Rogucki, Mateusz Rozwadowski, Łukasz Simlat, Ilona Wrońska, Zbigniew Zamachowski oraz Agnieszka Żulewska.
Za kamerą ponownie stanęli Michał Gazda i Bartosz Blaschke. Zdjęcia realizował Maciej Lisiecki, natomiast scenariusz przygotowały Karolina Frankowska oraz Katarzyna Golenia. Funkcję producentki objęła Magdalena Szwedkowicz, a za realizację odpowiada MAG Entertainment.

Scenariusz serialu został oparty na drugiej części cyklu powieściowego autorstwa Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej i Michała Kuźmińskiego. Pionek stanowił będzie rozwinięcie historii Anki Serafin i Bastiana Strzygonia.
Pionek jest już kolejną polską produkcją oryginalną przygotowaną dla SkyShowtime. W bieżącym roku platforma pokazała już dwuczęściowy dokument Edyta Górniak oraz serial Morfeusz, a równocześnie trwają prace nad serialem Genialna M., realizowanym we współpracy z telewizją Polsat.

Książkę Pionek, na podstawie której powstał serial, kupić można w popularnych księgarniach internetowych:
