Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu

Ocena: 3 (1 głosów)

Besteseller ,,New York Timesa"

Ponad 4 miliony sprzedanych egzemplarzy na świecie

David Goggins jest człowiekiem o żelaznej woli i inspiracją dla wszystkich. Samo słuchanie tego faceta sprawia, że chce się wbiec na jakąś górę. Jestem przekonany, że ludzie tacy jak on mogą zmieniać losy świata. Dzięki nim zaczynamy działać z determinacją i głęboką wiarą w siebie we wszystkim, co robimy. Jego cel, by stać się niezwykłym wśród niezwykłych, to idea, którą może wykorzystać każdy z nas, by odnaleźć w sobie siłę i w pełni wykorzystać swój potencjał. Spotkanie z nim sprawiło, że stałem się lepszym człowiekiem.

Joe Rogan, stand-uper oraz twórca podcastu Joe Rogan Experience

Dla Davida Gogginsa dzieciństwo było koszmarem: naznaczone ubóstwem, dyskryminacją i maltretowaniem fizycznym. Jednak dzięki samodyscyplinie, odporności psychicznej i ciężkiej pracy Goggins całkowicie się zmienił. Ten popadający w depresję, otyły młody mężczyzna bez przyszłości stał się z czasem ikoną amerykańskich sił zbrojnych i jednym z najlepszych sportowców wytrzymałościowych na świecie. Jako jedyny człowiek w historii przeszedł elitarne szkolenie Navy SEAL, Army Ranger i Air Force Tactical Air Controller, a następnie ustanawiał rekordy podczas wielu zawodów sportowych i wydarzeń o charakterze wytrzymałościowym. Redakcja magazynu ,,Outside" nazwała go najsprawniejszym (prawdziwym) mężczyzną w Ameryce. W książce Nic mnie nie złamie dzieli się niezwykłą historią swojego życia i stwierdza, że większość z nas wykorzystuje tylko 40 procent swoich możliwości. Goggins nazywa to regułą 40%, a jego opowieść wyznacza drogę, którą może podążyć każdy, kto chce się uporać się z bólem, pokonać strach i osiągnąć pełnię swoich możliwości.

Współczesna neuronauka dowodzi, że odwaga i sukces rodzą się poprzez akceptację bólu i strachu, a nie ich unikanie. Historia Davida Gogginsa zdaje się potwierdzać prawdziwość tej teorii. Nieustannie dążąc do zwycięstwa nad samym sobą Goggins nauczył się, jak - niezależnie od samopoczucia, warunków zewnętrznych czy poziomu motywacji - przeprogramować własny mózg tak, by osiągać lepsze wyniki, a nawet stać się lepszym człowiekiem. Książka Nic mnie nie złamie to niezwykły opis takiej właśnie podróży oraz zdolności do wykorzystania i doskonalenia umysłu. A co nawet ważniejsze - pokazuje również, jak to osiągnąć.

Dr Andrew D. Huberman, profesor neurobiologii, Wyższa Szkoła Medyczna Uniwersytetu Stanforda

David Goggins realizuje każdy cel, każde marzenie, bez względu na wszystko. KROPKA. Nie da się go zatrzymać. Dla niego ograniczenia nie istnieją, ponieważ ten gość żyje poza strefą komfortu. Jego zdolności umysłowe i fizyczne stanowią jedność. Goggins udowadnia, że ciało może poradzić sobie ze wszystkim, jeśli tylko pozwoli się umysłowi za nim nadążyć. Nie ma sposobu, by powstrzymać kogoś, kto nie rozumie koncepcji bycia pokonanym.

Marcus Luttrell, emerytowany komandos Navy Seal, autor bestsellera ,,New York Timesa" Piekło Afganistanu

David Goggins z rozmachem otwiera drzwi, za którymi czekają ból, zło, ciemność, najgorsze i najlepsze ludzkie cechy oraz potęga ludzkiej duszy... a to wszystko już w pierwszym rozdziale. Jeśli szukasz książki, która cię uzdrowi, pobudzi, zainspiruje i sprawi, że ośmielisz się poszukać odpowiedzi na pytanie, co trzeba zrobić, aby wytrwać i zwyciężyć w tym popapranym świecie, to właśnie trzymasz ją w ręku.

Taya Kyle, wdowa po amerykańskim snajperze Chrisie Kyle'u, autorka bestsellera ,,New York Timesa" American Wife

Zanim skończysz czytać nową książkę Davida Gogginsa, zdążysz już dać swojej mentalności ofiary porządnego kopa w tyłek. Jednak - co Goggins zdecydowanie podkreśla w tym zabawnym, przejmującym i inspirującym pamiętniko-poradniku - to, co zrobisz później, zależy wyłącznie od ciebie. Jak twierdzi człowiek z dziurą w sercu: w życiu nie ma wymówek, są tylko powody, by bardziej się starać.

Jim Defelice, autor książki Snajper. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach armii amerykańskiej

Książka Davida Gogginsa nie jest pierwszą, która opowiada o pokonywaniu poważnych trudności, by odnieść sukces, ale z pewnością jest jedną z najbardziej przekonujących. Ta opowieść o zwalczaniu przeciwności losu, osiąganiu doskonałości w sporcie i w służbie ojczyźnie, o oddaniu idei dobroczynności oraz kontrolowaniu własnego losu zainspiruje każdego do podniesienia poprzeczki i zwiększenia wysiłku. Nigdy nie zrezygnuję to jedna z maksym etosu Navy SEAL, którą David Goggins stosuje we wszystkim, co robi.

Eric Olson, admirał amerykańskiej marynarki wojennej (w stanie spoczynku); były głównodowodzący amerykańskiego dowództwa operacji specjalnych; prezes fundacji im. Wojowników Operacji Specjalnych

Świadomość, że istnieją tacy ludzie jak ten gość, stanowi dla mnie źródło wielkiej inspiracji. Niewielu ludzi przeżyje to, co stało się udziałem Davida Gogginsa, ale on jest dowodem na to, że każdy może przetrwać, jeśli tylko będzie miał odpowiednie nastawienie.

Kelly Slater, jedenastokrotna mistrzyni świata w surfingu

David Goggins był członkiem elitarnej jednostki Navy SEAL i jedynym amerykańskim żołnierzem, który nie tylko przetrwał selekcję do SEALs, ale także ukończył kurs w Rangers School i szkolenie Air Force Tactical Air Controller. Wziął udział w ponad 60 ultramaratonach, triathlonach i ultratriathlonach, ustanawiając nowe rekordy tras i regularnie zajmując miejsca w pierwszej piątce. Jest byłym rekordzistą Guinnessa - w 17 godzin wykonał 4030 podciągnięć na drążku - i cenionym mówcą, który dzieli się swoją historią z pracownikami firm i korporacji z listy Fortune 500, zawodnikami z zawodowych drużyn sportowych oraz setkami tysięcy uczniów i studentów z całego kraju.

Informacje dodatkowe o Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2023-05-24
Kategoria: Sport
ISBN: 9788375798845
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: Can't Hurt Me: Master Your Mind and Defy the Odds

więcej

Kup książkę Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu - opinie o książce

Miałem racje, książka bez podcastu/wywiadu jest po prostu biedna. Niepełna. Może się podobać, ale to nie dla mnie... Są po prostu lepsze pozycje motywacyjne. Choćby nasz polski ,,Najlepszy".

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5/6

Ocena dotyczy tylko audiobooka w wersji oryginalnej. Tu jest dodatek między rozdziałami (lub w samych rozdziałach) w formie rozmowy/podcastu/wywiadu redaktora/lektora z autorem. Wzbogaca i uzupełnia to bardzo audiobooka, ale mam jednak nieodparte wrażenie, że bez tego książka będzie dużo słabsza, uboga i niepełna. Przekonam się, bo mam ją na papierze w wersji polskiej i jest w kolejce.
Nie wydaje mi się, że to dobra pozycja ,,motywacyjna". Chyba, że ktoś lubi akcje typu: ja jednak nie mam tak źle, on miał o wiele gorzej, albo: zobacz jaki on jest zajebisty, ja też taki będę. Jeśli ktoś od tego czuje się lepiej, motywuje go coś takiego, to w porządku...
Jeśli ktoś szuka jakiś poradników treningowych to tutaj NIC nie znajdzie, chyba że jak czegoś NIE ROBIĆ! Człowiek niestety nie uczy się na cudzych błędach, tylko na swoich...
Mi pozostał niestety niesmak jak po wielu przereklamowanych pozycjach. Choć jest kilka cytatów wartych zapamiętania, ale już nie z samej książki tylko właśnie z tych przerywników między rozdziałami.

Link do opinii
Inne książki autora
Bez końca. Uwolnij umysł i wygraj wewnętrzną walkę
David Goggins0
Okładka ksiązki - Bez końca. Uwolnij umysł i wygraj wewnętrzną walkę

TO NIE JEST PORADNIK. TO IMPULS DO DZIAŁANIA! Nic mnie nie złamie, bijący rekordy popularności pamiętnik Davida Gogginsa, który ukazał ogrom drzemiącego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy