Najpopularniejsze książki lutego 2024. Znamy bestsellery księgarń miesiąca

Data: 2024-03-11 11:32:53 | Ten artykuł przeczytasz w 17 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Jakie książki były najchętniej kupowane w lutym 2024 roku? Koniecznie sprawdźcie zestawienie bestsellerów księgarń TaniaKsiazka.pl, Empiku, Tantis i Ateneum. 

Książki na półkach w księgarni

Co miesiąc w sieci możemy znaleźć listy bestsellerów najlepiej sprzedających się książek ostatnich dni. Jakie publikacje najczęściej kupowali klienci księgarni internetowych?

Bestsellery księgarni TaniaKsiazka.pl

TaniaKsiazka.pl to niezwykle popularna księgarnia internetowa, w której można znaleźć książki w naprawdę atrakcyjnych cenach. Co wybrali jej klienci w lutym 2024 roku? 

1. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszczak, Wydawnictwo Marginesy

Chłopki. Opowieść o naszych babkach to książka Joanny Kuciel-Frydryszak, która od kilku miesięcy nie znika z zestawień bestsellerów, a co więcej – nie znika z pierwszego miejsca! Dzięki tej publikacji możemy się dowiedzieć, jak kobiety zamieszkujące polską wieś radziły sobie w patriarchalnej rzeczywistości.

2. Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu, David Goggins, Wydawnictwo Galaktyka

Drugie miejsce zajął poradnik oraz pamiętnik autorstwa Davida Gogginsa. Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu to książka, która trafiła także na listę bestsellerów New York Timesa. W publikacji autor pokazuje jak zawalczyć o swoje marzenia. Daje przydatne porady i wskazówki na temat tego jak zaplanować sobie wymarzoną przyszłość.

3. Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty, James Clear, Wydawnictwo Galaktyka

Podium zamyka kolejny poradnik. Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty autorstwa Jamesa Cleara pokazuje, że to właśnie małe nawyki mają największy wpływ na nasze życie i otaczającą nas rzeczywistość. Autor prezentuje metodę czterech kroków, dzięki której możemy wyeliminować złe zachowania i wprowadzić dobre nawyki. 

4. Glukozowa rewolucja, Jessie Inchauspé, Wydawnictwo Marginesy

Kolejne miejsce to znów poradnik. Tym razem jest to Glukozowa rewolucja. Kontroluj poziom cukru we krwi, odzyskaj energię i jedz to, na co masz ochotę autorstwa francuskiej biochemiczki Jessie Inchauspé. Dzięki publikacji dowiadujemy się jak łatwo zadbać o swoje zdrowie. Wszystko dzięki wprowadzeniu do życia zaledwie kilku małych zmian. 

5. Extinguish the Heat. Runda finałowa, Katarzyna Barlińska, Wydawnictwo Editio

Extinguish the Heat. Runda finałowa to ostatni tom popularnego cyklu Hell autorstwa Katarzyny Barlińskiej. W tej części śledzimy dalsze losy Victorii Clark i Nathaniela Sheya. Między bohaterami pojawią się nowe uczucia, nie zabraknie jednak również ogromnych problemów z jakimi będą musieli się zmierzyć. 

6. Służące do wszystkiego, Joanna Kuciel-Frydryszak, Wydawnictwo Marginesy

Służące do wszystkiego to kolejna w tym zestawieniu książka Joanny Kuciel-Frydryszak, która swoją premierę miała w 2018 roku. Opowiada ona o grupie kobiet z najniżej warstwy społecznej pierwszej połowy XX wieku. Prawdopodobnie ponownie trafiła ona na listy bestsellerów przez sukces wcześniej wspomnianych Chłopek.  

7. Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces, Mark Wolynn, Wydawnictwo Czarna Owca

Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces to popularno-naukowa publikacja za którą odpowiedzialny jest terapeuta Mark Wolynn. Książka skupia się na zagadnieniu traumy dziedziczonej. Autor omawia problem, wskazując, na czym polega i jak na nas wpływa.

8. Kicia Kocia się złości, Anita Głowińska, Wydawnictwo Media Rodzina

Na ósmym miejscu znalazła się książeczka dla młodszych czytelników autorstwa Anity Głowińskiej. Jest to jeden z wielu tomów opowiadających o Kici Koci. Kicia Kocia się złości pokazuje w jaki sposób tytułowa bohaterka stara się sobie poradzić właśnie ze złością, która okazuje się naprawdę trudną emocją.

9. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), Justyna Bednarek, Wydawnictwo Poradnia K

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) to kolejna książka dla młodszych odbiorców. Justyna Bednarek stworzyła wciągającą i zabawną opowieść właśnie o skarpetkach, które pragną od życia czegoś więcej. 

10. Bogaty ojciec, biedny ojciec, Robert Kiyosaki, Instytut Praktycznej Edukacji

Stawkę zamyka Bogaty ojciec, biedny ojciec. Publikacja pokazuje jak mocno różni się punkt widzenia osób bogatych od tym mniej zamożnych. 

TOP 10 Empiku – co kupowali Polacy w pierwszej połowie lutego?

Jakie książki wybrali klienci sieci księgarń Empik? W zestawieniu znalazły się podobne tytuły, co w topce Taniej Książki. Nie zabrakło jednak również kilku nowości!

Miejsce 1: Chłopki. Opowieść o naszych babkach – Joanna Kuciel-Frydryszczak

Chłopki. Opowieść o naszych babkach to książka, która trafiła na pierwsze miejsce także w zestawieniu Empiku. 

Miejsce 2 i 3: Cykl VENOM

Drugie i trzecie miejsce należy do powieści z cyklu VENOM autorstwa Aleksandry Kondraciuk. Pierwszy tom opowiada o Vivian Davis, której siostra właśnie została zamordowana. Dziewczyna chce się dowiedzieć, jak do tego doszło. Policja rozkłada ręce. Nastolatka jednak zrobi wszystko, by poznać prawdę. Poprosi nawet o pomoc groźnego przestępcę, który właśnie powrócił do miasta.

Miejsce 4: I Wanna Fall. Bright Side – Aleksandra Nil

I Wanna Fall. Bright Side to książka napisana przez Aleksandrę Nil, która stanowi pierwszy tom cyklu Die opowiadającego o Lei Shelton. Dziewczyna właśnie rozpoczęła studia w Nowym Orleanie i wpadła w wir szalonych imprez. Podczas jednej z tego typu zabaw poznała Raise'a. Szalenie przystojny chłopak bierze udział w nielegalnych wyścigach samochodowych. 

Miejsce 5: Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu – David Goggins

Na piątym miejscu wcześniej wspomniany poradnik autorstwa Davida Gogginsa. 

Miejsce 6: Glukozowa rewolucja – Jessie Inchauspé

Glukozowa rewolucja to poradnik, który był chętnie kupowany także przez klientów Empiku.

Miejsce 7: Nie mylić z miłością – Katarzyna Nosowska

Do zestawień ponownie trafiła najnowsza książka Katarzyny Nosowskiej zatytułowana Nie mylić z miłością. Autorka stara się odnaleźć sens i dzieli się tym z innymi. Książka opowiada o różnych odcieniach miłości. 

Miejsce 8: Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty – James Clear

Na ósmym miejscu znalazł się poradnik Jamesa Cleara, czyli Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty. Książka od kilku miesięcy nie znika z list bestsellerów. 

Miejsce 9: The Science of Temptation – Julia Popiel

The Science of Temptation to wciągający romans Julii Popiel, który skupia się na hipnotyzującej relacji uczennicy i profesora. Briana Larsen właśnie rozpoczęła kolejny rok studiów, którego nie ułatwia nowy wykładowca. Mężczyzna ma wygórowane wymagania i budzi postrach wśród studentów. Pewnego dnia zjawia się on jednak w klubie, w którym pracuje Briana. Ich spotkanie może wszystko skomplikować. 

Miejsce 10: Fala – Maria Kraskowska

Fala to najnowsza powieść autorstwa Marii Krasowskiej. Książka pokazuje jak ogromna może być siła żywiołu. Będziemy świadkami tego, jak Elvis i Sidney radzą sobie w obliczu klęski. Niewykluczone, że między nastolatkami pojawią się pewne uczucia. 

Bestsellery lutego 2024 w księgarni Tantis.pl

Jakie tytuły najczęściej wybierali natomiast klienci księgarni internetowej Tantis.pl? Tym razem w zestawieniu znalazło się sporo kryminałów i powieści obyczajowych.

1. Porwani, Marcel Moss, Wydawnictwo Filia

Porwani to kryminał autorstwa Marcela Mossa. Detektywi muszą rozwiązać sprawę zaginionej Michaliny, która po latach wraca do domu w dokładnie tym samym ubraniu, w którym zniknęła. 

2. Żona lekarza, Daniel Hurst, Wydawnictwo Filia

Żona lekarza to kolejny w zestawieniu Tanis.pl wciągający kryminał. Daniel Hurst stworzył wciągającą historię lekarza, któremu ufają wszyscy poza jego żoną. Mężczyzna cały czas okłamuje partnerkę, a ona ma już tego dosyć. Będzie chciała zrobić coś, by raz na zawsze odmienić swoje życie. 

3. Codzienność naznaczona łzami, Joanna Nowak, Wydawnictwo Replika

Na trzecim miejscu znalazła się książka Codzienność naznaczona łzami napisana przez Joannę Nowak. Jest to poruszająca historia pełna rodzinnych sekretów i wielkich namiętności. 

4. Przeprawa, Jack Ketchum, Wydawnictwo Skarpa Warszawska

Przeprawa to wciągająca powieść autorstwa Jacka Ketchuma. Jej akcja toczy się w Arizonie w roku 1848. Był to moment, w którym zakończyła się wojna meksykańska. Elena to Meksykanka, która zdecyduje się opowiedzieć swoją bolesną historię reporterowi i zwiadowcy. Obóz niewolników był dla niej niezwykle trudnym miejscem, a to czego tam doświadczyła, już do końca życia będzie ją prześladować. 

5. To, co chcemy zostawić za sobą, Lucy Score, Wydawnictwo Media Rodzina

W połowie stawki znalazła się powieść romantyczna To, co chcemy zostawić za sobą Lucy Score. Lucian Rollins i Sloane Walton nienawidzą się z całego serca. Zostają jednak połączeni przez pewien mroczny sekret, a następnie wspólnie spędzają upojną noc po której niż już nie będzie takie samo. 

6. Nasze drzewa są jeszcze młode, Wioletta Sawicka, Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Nasze drzewa są jeszcze młode to kontynuacja powieści opowiadającej o zakazanej miłości i sile nadziei w świecie ogarniętym wojną. Wioletta Sawicka stworzyła intrygującą opowieść o bohaterach, którzy na różne sposoby reagują na wszechogarniającą ich morderczą wojnę. 

7. Piaski Diuny, Brian Herbert, Kevin J. Anderson, Wydawnictwo Rebis

Piaski Diuny to zbiór opowiadań związanych z uniwersum Diuny. Jest to publikacja specjalnie przygotowana dla polskich fanów. Na antologię składa się siedem tekstów, które rzucają światło na niektóre mniej, lub bardziej znaczące wątki całego cyklu. 

8. Vendetta. Leo Renado, Anna Wolf, Wydawnictwo Muz

Vendetta. Leo Renado to pierwszy tom nowej serii mafijnej Anny Wolf. Rodzinne tajemnice i zemsta mieszają się ze świeżo rodzącym się uczuciem i miłością. W mafijnym świecie nic nie jest jednak takie proste. 

9. Zwierciadło pęka w odłamków stos, Agata Christie, 

Zwierciadło pęka w odłamków stos to wznowienie książki Agaty Christie. Jest to kolejna część przygód niezawodnej pani Marple. Tym razem musi się ona uporać ze sprawą zabójczego drinka, który doprowadził do serii zgonów w małym miasteczku. 

10. Chcę właśnie ciebie, Agata Polte, Wydawnictwo NieZwykłe

Stawkę zamyka powieść Chcę właśnie ciebie Agaty Polte. Selena Winters ma całkiem zwykłe życie. Studiuje, pracuje, spotyka się z przyjaciółmi i chłopakiem. Pewnego dnia jednak odkrywa, że została zdradzona. By sobie z tym poradzić, przeprowadza się do swojej przyjaciółki i jej brata bliźniaka, który strasznie ją irytuje. 

Bestsellery lutego 2024 w księgarni Ateneum

Klienci księgarni Ateneum sięgali po podobne tytuły, co klienci Empiku, Taniej Książki i Tantis. Tym razem w zestawieniu znalazły się głównie poradniki.

1. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszczak, Wydawnictwo Marginesy

W kolejnym z zestawień książka Joanny Kuciel-Frydryszak znalazła się na pierwszym miejscu.

2.  Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty, James Clear, Wydawnictwo Galaktyka

Poradnik Jamesa Cleara znalazł się także w zestawieniu księgarni Ateneum.

3. Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces, Mark Wolynn, Wydawnictwo Czarna Owca

Nie zaczęło się od ciebie to publikacja, która trafiła do kolejnego z zestawień. 

4. Kuracja życia metodą dr Clark, Hulda Clark, Wydawnictwo Purana

Kuracja życia metodą dr Clark to publikacja Huldy Clark dotycząca zagadnień medycyny niekonwencjonalnej, a konkretnie tego jak pokonać pewne nieuleczalne choroby. Książka ma wielu przeciwników i zwolenników.

5. Kicia Kocia się złości, Anita Głowińska, Wydawnictwo Media Rodzina

Na piątym miejscu książeczka Anity Głowińskiej opowiadająca o Kici Koci. Te krótkie książeczki mają ogromne grono fanów i są uwielbiane przez najmłodszych czytelników. 

6. Bogaty ojciec, biedny ojciec, Robert Kiyosaki, Instytut Praktycznej Edukacji

Szóste miejsce przypadło książce Bogaty ojciec, biedny ojciec

7. Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu, David Goggins, Wydawnictwo Galaktyka

Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu to poradnik, który był równie chętnie wybierany przez klientów księgarni Ateneum. 

8. Glukozowa rewolucja, Jessie Inchauspé, Wydawnictwo Marginesy

Glukozowa rewolucja, czyli poradnik biochemiczki trafił znalazł się na ósmym miejscu zestawienia

9. Opowieści o tym, co w życiu ważne, Marek Michalak, Wydawnictwo IBIS

Opowieści o tym, co w życiu ważne to publikacja stworzona z myślą o młodszych czytelnikach. Marek Michalak stworzył postać Miłosza i Julki, czyli niezwykłego rodzeństwa. Ta dwójka przez niemal cały czas prowadzi osobliwy dialog, dotyczący tego, co w ich życiu ważne i istotne. 

10. Budowa twojego ciała. Co jest czym i jak działa, Róża Hajkuś, Wydawnictwo CzytaLisek

Stawkę zamyka książka Budowa twojego ciała. Co jest czym i jak działa autorstwa Róży Hajkuś. Autorka w prosty sposób tłumaczy skomplikowane procesy jakie zachodzą w ludzkim ciele i przedstawia je najmłodszym czytelnikom.

A czy Wy sięgnęliście po pozycje z list bestsellerów? Polecacie je?

Tagi: literatura, bestsellery,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Joanna Kuciel-Frydryszak10
Okładka książki - Chłopki. Opowieść o naszych babkach

Autorka Służących do wszystkiego wraca do tematu wiejskich kobiet, ale tym razem to opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. Podczas, gdy...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Pokaż wszystkie recenzje