Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Sekretem sukcesu tej książki jest jej prostota. Każda rada w niej zawarta wydaje nam się oczywista. Wiedza o życiu, człowiecza mądrość tkwi w naszej podświadomości. Sztuką jest wydobycie tej mądrości i zastosowanie w działaniu. Niewielu to potrafi. Carnegie tak. Po mistrzowsku. Jest prawie pewne, że studiując jego dzieło, kierując się zapisanymi w nim regułami odniesiesz sukces.

Informacje dodatkowe o Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi:

Wydawnictwo: Studio Emka
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 83-85881-01-8
Tytuł oryginału: How to Win Friends and Influence People
Tłumaczenie: Paweł Cichawa

Kup książkę Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10, Mam,

Sukcesem tej książki jest prostota. Reguły tu zawarte są proste, a co najważniejsze - nie są tylko teorią. Autor udowadnia, że działają one magicznie. Pokazał przykłady, że ich praktyczne zastosowanie zmieniło życie wielu ludzi. Carnegie zrozumiał, że człowiek żyje w ciasnych, wyznaczonych przez siebie samego granicach. Posiada najróżniejsze możliwości, których nie wykorzystuje.

Podstawowym przesłaniem tej książki jest to, aby "umieć zrozumieć drugiego człowieka". To jest klucz do technik mających na celu zjednanie sobie ludzi. Jedna z podstawowych zasad mówi: nie krytykuj, nie potępiaj, nie pouczaj. Zanim to zrobisz, spróbuj wczuć się w położenie swojego rozmówcy. Ludzie lubią, kiedy mówi się o rzeczach, które ich bezpośrednio dotyczą. Nie lubią być krytykowani. Nie lubią też słuchać o czyichś zmartwieniach.

Inną ciekawą tezą postawioną przez autora jest twierdzenie, że "klasę człowieka można mierzyć tym, co go wyprowadza z równowagi". Pada pytanie: jaką cenę będę musiał zapłacić za zwycięstwo w kłótni? Czy to naprawdę będzie zwycięstwo, jeśli udowodnię z siłą walca drogowego komuś, że nie ma racji? Może najlepszym sposobem na zwycięstwo w kłótni jest unikanie jej? Autor przekonuje nas, że najlepiej w kontaktach międzyludzkich jest umieć stosować samokrytykę.

Autor zaleca nam, aby jego książkę czytać dwukrotnie, nawet kilkakrotnie. Każdy rozdział musimy dokładnie przemyśleć. Takie podejście pozwoli nam dobrze poznać zasady rządzące stosunkami międzyludzkimi. Pozwoli także na praktyczne wykorzystanie w naszym życiu zbioru tych prostych reguł.

Avatar użytkownika - kalola
kalola
Przeczytane:2016-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, to wyjątkowy poradnik motywacyjny, który nie stanowi powielenia wielu zasad znanych z innych tego typu poradników. Choć nie odkryjemy nic rewolucyjnego, to jednak słowa zawarte w poradniku popychają nas ku zmianą. Miałam okazję zapoznać się z wieloma różnymi poradnikami które dawały gotowe narzędzia do zmiany w życiu jednak ta książka jest inna - jest uniwersalna i prawdziwa w swej prostocie. Każdy rozdział to zasada poparta różnymi przykładami, dająca szanse na wyciągnięcie wniosków z własnego życia. Lektura książki nie nudzi ale zmusza do zatrzymania się i zastanowienia nad własnym życiem. W niektórych momentach miałam wręcz wrażenie jakbym rozmawiała z dobrym przyjacielem co było zaskakującym i miłym uczuciem.
Avatar użytkownika - rodna10
rodna10
Przeczytane:2012-08-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Co tu dużo mówić;) świetna.
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2014-07-03, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Dzisiaj bardzo krótko o dobrze znanej książce pt. "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi". Są wakacje, więc myślę, że to świetna pora na taki poradnik. Być może pomoże nam w nawiązywaniu nowych znajomości. "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" to książka, która na pewno pomoże mi w zmianie swojego życia. Jako osoba nieśmiała często popełniam dużo błędów relacjach z innymi i co tu dużo mówić: mam problemy z nawiązywaniem nowych znajomości. Myślę, że z pomocą tej książki mogę to zmienić. W książce zawartych jest mnóstwo dobrych rad. Niektóre są banalne (np. pamiętaj o uśmiechu), ale niestety często o nich zapominamy. Natomiast niektóre mogą trochę trącić myszką, bo książka została napisana dosyć dawno temu, a wiadomo, że dużo się zmieniło od tamtego czasu. Rady udzielane w tym poradniku poparte są wieloma przykładami. Niektóre wydawały mi się lekko naciągane, bo wszystko było takie kolorowe i łatwe, takie "amerykańskie". Chociaż nie wszystkie te rady można zastosować w życiu to jestem zdania, że warto się z tą publikacją zapoznać. Ja przeczytam ją ponownie. Może nie za miesiąc, jak radzi autor, ale gdy zajdzie taka potrzeba. Warto ją mieć na półce! Ja na pewno sięgnę po inne jego publikacje. kingaczyta.blogspot.com
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-06-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, psychologia,
Na półkach księgarni roi się o poradników ,,szczęśliwego życia'', nie mam do nich przekonania i nie wierzę w recepty przemiany życia w pięć dni. Tę książkę wzięłam do ręki z polecenia kogoś zaufanego i nie zawiodłam się! To wnikliwe studium tego jak układać swoje relacje z innymi. Przede wszystkim urzekła mnie perspektywa autora. Nie chodzi bowiem oto byśmy mieli łatwe i przyjemne życie, a za pomocą ,,sekretów i trików'' byli lubiani i uwielbiani. Chodzi o co co robić a czego unikać by inni dobrze się czuli w naszym towarzystwie! Polecam!

Przeczytana w oryginale ma wiele dobrego smaczku i humoru. Ale domyślam się że tłumaczenie mogło dodać coś od siebie.

Liczący ponad 80 lat poradnik. Jednak jego treści nie straciły na akualności. Szkoda, że znając opisane w nim reguły budowania relacji międzyludzkich tracą niejednokrotnie na wartości na rzecz technik manipulacji stosowanych coraz powszechniej. A może warto by było kolejno lub wyrywkowo poznawać zawartość kolejnych rozdziałów i zacząć rzeczywiście wdrażać zawarte w nich podpowiedzi.

Nawet mi się podobała, ale nie na tyle, żebym uznawała tę książkę za wyrocznię. Rady były proste, i dość szybko się zorientowałam, że większość z nich stosowałam w swoim życiu już wcześniej. Nie ukrywam, że to jednak bardziej pozycja dla dorosłych, którzy nie radzą sobie z partnerami biznesowymi, przykładów z życia rodzinnego było mało. No i wszechobecna historia Stanów Zjednoczonych nie ułatwia lektury polskiemu czytelnikowi nie zainteresowanemu tematem.

Avatar użytkownika - Cockatrice
Cockatrice
Przeczytane:2015-06-14, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ta książka to biblia dla każdego człowieka, który chce umieć żyć w społeczeństwie. Więcej, ta książka jest nawet dla tych, którym wydaje się, że taka wiedza nie jest im w ogóle potrzebna do szczęścia. To rozłożona w punktach odpowiedź na pytanie jak nauczyć się żyć szerząc szczerą życzliwość i przyjaźń do innych ludzi. Naprawdę każda osoba powinna chociaż raz w życiu zetknąć się z tą książką, bo często tak banalne rzeczy jakie są w niej zawarte są dzisiaj pomijane.

Jak zyskać satysfakcję i wzbogacić swoje życie
Dale Carnegie0
Okładka ksiązki - Jak zyskać satysfakcję i wzbogacić swoje życie

Niemal każdy marzy o ciekawszej egzystencji. Zwłaszcza jeśli wiedzie monotonne i bezbarwne życie, spędza lata w męczącej pracy, która nie daje...

Jak poprawić jakość swojego życia. 10 kroków do szczęścia
Dale Carnegie0
Okładka ksiązki - Jak poprawić jakość swojego życia. 10 kroków do szczęścia

Istnieją szczęśliwcy, którzy wiodą wspaniałe życie. Przyciągają innych urokiem osobistym, są pogodni, promienni, błyskawicznie zjednują sobie...