„Berdo” – Remigiusz Mróz zapowiada kolejną książkę o Wiktorze Forście 

Data: 2024-04-30 12:19:50 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Przed długim weekendem Remigiusz Mróz sprawił niemałą niespodziankę swoim czytelnikom – zapowiedział kolejny tom z serii o Wiktorze Forście. Premiera książki Berdo zaplanowana została na połowę maja. 

berdo remigiusz mrózfot. kadr filmu promocyjnego / Facebook

Remigiusz Mróz przyzwyczaił nas do częstych premier swoich powieści, jednak każde kolejne ogłaszane tytuły witane są przez jego czytelników z dużym zaskoczeniem i uwagą. Teraz autor ogłosił premierę Berdo – nowej powieści wchodzącej w cykl o przygodach zakopiańskiego komisarza. 

Berdo – nowa książka Remigiusza Mroza

W najnowszej powieści powracamy do Wiktora Forsta, który zaszył się w Bieszczadach. Znajdując schronienie na odludziu, miał nadzieję, że odpocznie. Ale przede wszystkim zapomni o przeszłości. Jednak przed nią trudno jest uciec, a dawne mroczne demony powrócą szybciej, niż się tego spodziewa. 

Przeczytaj także: Elliot Page zajmuje się ekranizacją queerowej powieści science-fiction?

Senną i spokojną miejscowość zaczyna dręczyć sprawa tajemniczych morderstw, które odnalezione zostają w najbliższej okolicy. Zabijane są kolejne osoby, a łączy je jedno: tajemniczy symbol wypalony między oczami. Za uchwycenie sprawcy odpowiadają lokalni policjanci, którzy – z nieznanych przyczyn – nie otrzymują wsparcia z zewnętrz. Mimo zainteresowania mediów, ich sprawa stoi w miejscu, a sprawcy nie udaje się uchwycić. Do czasu... Aż Wiktor Forst ponownie zaangażuje się w pogoń za mordercą. 

Berdo – kiedy premiera książki?

Swoją najnowszą powieść Remigiusz Mróz ogłosił na dzień przed długim, majowym weekendem. Data wydaje się nieprzypadkowa – zaledwie za pół miesiąca Berdo pojawi się bowiem w księgarniach. 

Przeczytaj także: Wisława Szymborska najpopularniejszą poetką... we Włoszech!

Data premiery 9 tomu o Wiktorze Forście została zaplanowana na 15 maja 2024 r., jednak książkę już teraz kupić można w przedsprzedaży na Empik.com. Można spodziewać się też, że w dniu premiery książka pojawi się również w popularnych księgarniach, a także – na zbliżających się, majowych targach książki w Warszawie.

Berdo – 9 tom z cyklu o Wiktorze Forście

Nadchodząca powieść opolskiego pisarza ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia. Nakładem tej oficyny ukazały się dotychczas także inne książki wchodzące w skład cyklu o Wiktorze Forście, w tym – pierwszy tom otwierający serię pt. Ekspozycja.

Czytaj także: W jakiej kolejności czytać Mroza? Przewodnik po seriach książek Remigiusza Mroza

Książka na rynku zadebiutowała w sierpniu 2015 roku. W kolejnych latach pojawiały się następne powieści z cyklu: Przewieszenie, Trawers, Deniwelacja, Zerwa, Halny, Przepaść oraz – najnowsza dotychczasowa powieść w ramach serii – Widmo Brockenu, które ukazało się na rynku w czerwcu 2023 r. W styczniu 2024 r. na platformie Netflix pojawiła się ekranizacja książek z cyklu o policjancie. W serialu Forst w tytułowego bohatera wcielał się Borys Szyc.

Książkę Berdo w przedsprzedaży kupić można w księgarniach poniżej:

Przeczytaj także:


Tagi: literatura, polskie kryminały, książki remigiusza mroza, premiery książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Berdo
Remigiusz Mróz5
Okładka książki - Berdo

Wiktor Forst miał w Bieszczadach odpocząć. U starej kobiety znalazł azyl, oferując jej w zamian opiekę nad gospodarstwem i starą chatą. Tam zaszył się...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
A wokół nas pomarańcze
Weronika Tomala
A wokół nas pomarańcze
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje