Halny

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2020-10-28
ISBN: 9788381952972

Tom 6 cyklu Wiktor Forst

Szósty tom cyklu o Wiktorze Forście autorstwa jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy.

Wraz z wiatrem nadciąga pożoga…

Aby odrodzić się z popiołów, trzeba najpierw spłonąć.

W szóstym tomie cyklu Remigiusz Mróz kontynuuje wątki podjęte w powieści Zerwa.

Przez prawie trzy lata w Tatrach panował względny spokój. Gdy Wiktor Forst doprowadził do złapania zabójcy, którego media ochrzciły Bestią z Giewontu, nikt nie spodziewał się, że góry znów spłyną krwią. Stało się tak podczas halnego. Wówczas do pomocy przy rozwiązaniu sprawy wezwano Dominikę Wadryś-Hansen, kiedy na Wiktorówkach znaleziono zmasakrowane ciało kobiety. Korpus rozcięto, wnętrzności rozrzucono dookoła. W ustach ofiary zaś tkwiła moneta. Taka jak te, które wykorzystywał zabójca sprzed lat.

Śledztwo jednak nie prowadzi do żadnych wniosków. Pomóc mógły uwięziony Iwo Eliasz. Ten jednak tajemnicę zdradzi tylko jednemu człowiekowi. Niestety, człowiek ten zniknął i nikt nie wie, gdzie go szukać.

Kup książkę Halny

Opinie o książce - Halny

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2020-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 2020,

Jestem przeszczęśliwa, że znowu mogłam spotkać się z Wiktorem, Osicą i Dominiką. Czekam na ich dalsze przygody. Połknęłam nie wiem kiedy. Wiem, że to literatura łatwa, lekka i przyjemna. Ale takiej właśnie teraz potrzebuję.

Podobała mi się fabuła, dość prawdopodobna.

Ekspozycja
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Ekspozycja

Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny...

Immunitet
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Immunitet

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara...

Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka