Przepaść

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-10-27
ISBN: 978-83-8195-712-0

Tom 7 cyklu Wiktor Forst

W Tatrach zaginęła młoda warszawianka. Według ustaleń śledczych, kobieta miała samotnie spędzić w górach zaledwie weekend, ale świadkowie opisują, że na szlaku widziana była razem z czwórką mężczyzn.

Zagadkę próbuje rozwiązać Wiktor Forst. Podczas śledztwa natrafia jednak na ślady dawnej zbrodni.

Tagi: Remigiusz Mróz Wiktor Forst

Kup książkę Przepaść

Opinie o książce - Przepaść

Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2021-11-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

Tak, tak. To już siódmy raz Remigiusz Mróz w „Przepaści” zabiera czytelnika na spotkanie z Wiktorem Forstem, na wycieczkę w Tatry. Obiektywny nie będę, wszak Wiktor to mój przyjaciel, ale to już inna historia. Powieść mi się podobała, przyjazne dialogi Forst – Osica, tajemnicze i wyrafinowane zabójstwa, ciekawa konstrukcja powieści. Czytelnik wie kim właściwie jest zabójca ale jakie ma motywacje to już nie bardzo. Piękne Tatry i jest oczywiście akcja. Zwroty, strzały, balansowanie nad przepaścią, prawie zmartwychwstanie i spektakularne lądowanie TOPR. Zakończenie z wizją kontynuacji w najwyższych kręgach władzy. Nie ma tu wymieszanych poprzednich części, jest nowa, świeża powieść. Oczywiście można się czepiać tego i tamtego ale to jest powieść. Mam się przy niej świetnie bawić i fajnie jak coś podpatrzę czy czegoś się dowiem. Zdaje sobie sprawę, że Wiktora po takich przejściach żadna komisja nie przywróciłaby do służby. Ma chłop plecy i końskie zdrowie widocznie. Ale faktycznie bardziej pasuje mi do gliniarza o pokręconej moralności w wiadomej koszuli i gumami, którego da się lubić. Jakoś go nie widzę go na emeryturze jako prywatnego detektywa w krzakach filującego na zdradzającego męża. No i ćpanie, bardziej pasowała mi jego skłonność do procentów. Na uwagę zasługuje działanie TOPR-u, dzielne chłopaki, które niekiedy przez niefrasobliwość turystów ryzykują własnym życiem. Szacunek Chłopy!!!

Jak zwykle dobrze się czytało. Poprzedni tom i ten są już bardziej stonowane. Jest mniej sensacji, a wiecej dialogów. Myślałam, że będę sie nudzić a okazało się, że taki styl bardziej mi odpowiada.

Zakończenie daje wiele do myślenia. Jest lekko uchlona furtka do kontynuacji i podejrzewam, że to jeszcze nie koniec.

Dla mnie to najlepsza część o komisarzu Forście. Co prawda odnoszę wrażenie, że komisarz to człowiek z żelaza, którego żadna śmierć się nie ima. Zwykły człowiek z pewnością nie przeżyłby takich przygód, jakie autor przygotował dla Forsta. Ot, bohater typu " zabili go i uciekł". Nie mniej jednak zupełnie nie przeszkadzało mi to w odbiorze lektury a gama emocji, jakie akcja i narastające napięcie mi zgotowały, wynagrodziły mi ten mały dyskomfort. Podobało mi się również zakończenie, które wydaje się sugerować, że jeszcze spotkamy komisarza Forsta. Będę czekała na jego dalsze losy. Nie podobało mi się jedynie, że Wiktor wrócił do narkotyków. Będę mu kibicowała aby uporał się z nałogiem i ułożył sobie życie prywatne.

Kilka dni temu przeczytałam 6 część tej serii i mówiłam, że jako tej pory to była najlepsza książka o komisarzu Forscie. Jednak Przepaść już nie miała tego czegoś co tak urzekło mnie w Halnym.

Postawa komisarza jaka zawsze jest krnąbrna i olewcza do ludzi i sytuacji. Jedynie liczy się ze swoim psem chociaż też nie zawsze. Pali za sobą mosty nie wiedząc czy nie będzie musiał po nich wracać.

Tym razem historia nie dotyczy Bestii z Giewontu co działa na plus bo jednak za dużo razy już ta sprawa była poruszana. Odgrzewane kotlety nie zawsze smakują tam więc tym razem byłam zadowolona lecz czegoś zabrakło w tej książce. Autor nie oddał się całkowicie pisaniu tej historii. Nie porwała mnie i niewiem czy to nie czas aby zakończyć już losy Wiktora i pozwolić mu żyć w spokoju.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2021-12-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Siódma część przygód Wiktora Forsta. W tym tomie prowadzi dochodzenie dotyczące zabójstw w Tatrach. Odnalezione zostały zwłoki sprzed kilku lat, dochodzi też do kolejnych morderstw. Forstowi pomaga Dominika Wadryś-Hansen, Edmund Osica i dziennikarka Olga Szrebska. Seryjnego zabójcę poznaje czytelnik bardzo szybko, ale okazuje się, że wypływają nowe fakty, dochodzenie wymyka się spod kontroli. Akcja toczy się szybko. Smaczku dodają przekomarzania Osicy z Forstem. Lubią sobie dokuczać słownie, ale widać, że lubią się i szanują, zawsze mogą na siebie liczyć.

Pakiet Nieodnaleziona i Nieodgadniona
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Pakiet Nieodnaleziona i Nieodgadniona

Pierwszy polski thriller psychologiczny na miarę największych światowych bestsellerów! Cały świat czytał Stiega Larssona, potem Jo Nesbo, a teraz...

Testament
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Testament

Znany warszawski ginekolog niespodziewanie otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek, choć przyjął ją w gabinecie tylko raz. W skład masy...

Każdy z nas dożyje końca swojej przygody na tym świecie.

Żony Konstancina
Ewelina Ślotała