Polsat wyemituje serial na podstawie serii „W kręgach władzy”. Antoni Pawlicki w jednej z głównych ról

Data: 2022-05-13 14:02:31 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Na antenie stacji Polsat zobaczymy ekranizację powieści z gatunku political-fiction W kręgach władzy autorstwa Remigiusza Mroza. W jednej z głównych ról znajdzie się Antoni Pawlicki. 

Obrazek w treści Polsat wyemituje serial na podstawie serii „W kręgach władzy”. Antoni Pawlicki w jednej z głównych ról [jpg]

W piątkowe popołudnie Remigiusz Mróz potwierdził, że za nowy serial oparty na jego thrillerze politycznym Wotum nieufności, odpowiadać będzie stacja Polsat. Poinformował także, kto pojawi się w rolach głównych nowej produkcji. 

Wotum nieufności – ekranizacja zrealizowana przez Polsat

Jak poinformował autor w swoich mediach społecznościowych, na antenie stacji Polsat oraz na platformie Polsat Box Go zobaczyć będzie można serialową adaptację powieści Wotum nieufności

Przypomnijmy, że wydana przed laty książka Remigiusza Mroza przedstawia fikcjonalną opowieść o kulisach polskiego świata polityki. W świecie stworzonym przez Mroza swoją karierę w polityce buduje właśnie Patryk Hauer, czołowy polityk prawicowo-konserwatywnej Unii Republikańskiej. Głównym przeciwnikiem brylującego w social mediach posła jest z marszałkinią sejmu, Darią Seydą z partii Socjaldemokracja Rzeczpospolitej Polskiej.

Może zainteresować cię także...

Bohaterowie serialu będą zmierza się ze sobą po ustąpieniu Prezydenta. Oboje będą mieli bowiem nadzieję na to, że go zastąpią.

Wotum nieufności – obsada serialu Polsatu ujawniona!

Remigiusz Mróz w swoich social mediach potwierdził, że trwają już prace nad serialem. Udostępnił także pierwsze zdjęcia, gdzie zobaczyć można odtwórców głównych ról. W postać Patryka Hausera wcieli się Antoni Pawlicki, a w postać Darii Seydy – Kasia Dąbrowska. 

Na ekranach zobaczyć mamy także Zofię Wichłacz oraz Leszka Lichoty. W pozostałych rolach zobaczymy Dorotę Kolak, Annę Mrozowską, Piotra Głowackiego, Olgierda Łukaszewicza, Daniela Olbrychskiego i Józefa Pawłowskiego. Reżyserią zajmie się Łukasz Palkowski. 

Wotum nieufności – kiedy premiera serialu? 

Premiera najnowszej produkcji wciąż nie jest znana. Jak przyznaje autor politycznej serii, premiery widzowie mogą spodziewać się „szybciej, niż by można się spodziewać”. 

Czytaj także: Trwają prace nad serialem „W kręgach władzy”. Remigiusz Mróz zdradza pierwsze szczegóły

Serial na podstawie książki Wotum nieufności zadebiutuje – podobnie jak było to w przypadku realizowanych przez grupę Discovery produkcji Behawiorysta czy Chyłka – najpierw w internecie. Serial zobaczyć będzie można na internetowej platformie Polsat Box Go. Po premierze w sieci, produkcja wyemitowana zostanie na antenie stacji Polsat. 

Wotum nieufności – książka 

Wotum nieufności to pierwsza z powieści z cyklu W kręgach władzy, która wydana została w 2017 roku nakładem Wydawnictwa Filia. Do tej pory autor wydał trzy części, które składają się na cykl. Oprócz wspomnianego tomu, historię Darii Seydy i Patryka Hausera kontynuują powieści Większość bezwzględna oraz Władza absolutna

Wotum nieufności będzie kolejną powieścią Remigiusza Mroza, która zostanie zekranizowana. Jak wiadomo, właśnie trwają prace nad serialem opartym na cyklu o Wiktorze Forście. Ekranizacja – pod tytułem Detektyw Forst – pojawić ma się na Netflixie. Oprócz tego zekranizowany ma zostać także horror Czarna Madonna, thrillery Wybaczam ci i Nieodnaleziona. W formie serialu zobaczymy także produkcję o patomorfologu Sewerynie Zaorskim

Na antenie TVN ostatnio widzieliśmy z kolei serial Behawiorysta, który opowiadał o losach byłego prokuratora zaangażowanego w sprawę terrorysty. TVN zrealizował także serial Chyłka na podstawie thrillerów prawniczych o warszawskiej adwokatce. Serial Chyłka doczekał się kontynuacji w postaci pięciu sezonów, a w rolach głównych zagrali Magdalena Cielecka oraz Filip Pławiak. 

Książkę Wotum nieufności można kupić w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wotum nieufności
Remigiusz Mróz10
Okładka książki - Wotum nieufności

Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Gwiazdy widzą wszystko
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Pokaż wszystkie recenzje