Quantcast

„Wybaczam ci” – serial na podstawie powieści Remigiusza Mroza już wkrótce!

Data: 2022-04-08 13:55:52 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Już wkrótce widzowie będą mogli zobaczyć kolejny serial, który powstanie na podstawie prozy Remigiusza Mroza. Chodzi o adaptację powieści Wybaczam ci, czyli jednego z thrillerów wydanych w ubiegłym roku.

Obrazek w treściFot. Mikołaj Starzyński
  • Zekranizowana zostanie kolejna książka Remigiusza Mroza – powieść Wybaczam ci.
  • Za ekranizację odpowiedzialne ma być studio Opus.
  • „Wybaczam ci” to jedna z najnowszych powieści w dorobku autora.

Dopiero co Remigiusz Mróz zapowiadał, że zekranizowany zostanie jego cykl powieści science-fiction „Chór zapomnianych głosów”, tymczasem już teraz popularny autor poinformował o planach adaptacji powieści „Wybaczam ci”.

„Wybaczam ci” – serial na podstawie prozy Remigiusza Mroza

Jak poinformował autor w swoich social mediach, Wybaczam ci będzie kolejną jego powieścią, która doczeka się ekranizacji. I to nie w formie filmu, a serialu. Choć autor nie zdradził zbyt wiele, wiadomo już, że ekranizacją powieści „Wybaczam ci” zająć ma się znane studio Opus.

Czytaj także: Czy będzie 2 sezon serialu Behawiorysta? Czy powstanie kontynuacja?

Za rozwój projektu odpowiada studio Opus – czyli twórcy takich produkcji, jak oscarowa "Ida" oraz "Zimna wojna". Nic więcej chyba nie trzeba dodawać

– napisał autor na swoim profilu na Facebooku.

Nieznany jest etap prac nad serialem Wybaczam ci, ani to, dla jakiej stacji telewizyjnej lub platformy streamingowej jest on realizowany. Dotychczasowe dwie produkcje na podstawie prozy autora zrealizowano w ramach produkcji Player Orginal dla platformy Player.pl, a seriale o Joannie Chyłce i Gerardzie Edlingu - po premierze w sieci - zobaczyć można było także na antenie stacji TVN. Nie wiadomo, kto wystąpi w nowej produkcji Wybaczam ci, ani jaka jest jej data premiery.

„Wybaczam ci” – opis serialu

O czym będzie serial na podstawie powieści Wybaczam ci? Bohaterka książki Remigiusza Mroza, Ina Kobryn, przypadkowo odczytuje wiadomość, jaka wysłana zostaje do jej męża na Facebooku. Poprzez chat kobieta pisze jedynie tajemnicze: „Wybaczam ci”. Dzień po wysłaniu wiadomości okazuje się, że nadawczyni popełnia samobójstwo.

Czytaj także: Trwają prace nad serialem „W kręgach władzy”. Remigiusz Mróz zdradza pierwsze szczegóły

Wkrótce Ina podejmuje próbę dowiedzenia się, kim była nadawczyni wiadomości. Poukładane życie Kobryn diametralnie się zmienia.

Ekranizacje książek Remigiusza Mroza

To już kolejna książka spod pióra Remigiusza Mroza, która zostanie zekranizowana. Przypomnijmy, że pierwszym tytułem, jaki trafił na małe ekrany, była powieść Zaginięcie, czyli drugi tom z cyklu o warszawskiej prawniczce Joannie Chyłce.

Serial doczekał się łącznie 5 sezonów. Ostatni z nich oparty był na tomie Oskarżenie i opowiadał o sprawie byłego działacza opozycyjnego z czasów PRL-u, który skazany został za brutalne morderstwo. Po latach jego wina staje pod znakiem zapytania, a Joanna Chyłka podejmuje się jego obrony.

Oprócz cyklu adwokatce, Player.pl zrealizował także serial na podstawie znacznie krótszego cyklu o byłym prokuratorze Gerardzie Edlingu. Serial Behawiorysta zadebiutował na początku stycznia 2022 roku. W roli głównej w tej produkcji wystąpił Robert Więckiewicz.

– Twórcy „Behawiorysty”, czerpiąc z rozrywkowej przecież prozy Remigiusza Mroza, dotknęli – wbrew pozorom – dosyć poważnego problemu, związanego z popularnością tzw. reality show

– można przeczytać w recenzji serialu.

Szanse na adaptacje filmowe lub serialowe mają także inne tytuły. Przed laty prawa do przeniesienia na ekrany książki Listy zza grobu, czyli pierwszego tomu z cyklu o patomorfologu Sewerynie Zaorskim, kupiła stacja Canal+, jednak do dziś nie znamy szczegółów związanych z ekranizacją tej książki. Na początku lutego autor zapowiedział z kolei, że kompletowana jest już obsada do ekranizacji cyklu „W kręgach władzy”.

Książka Wybaczam ci ukazała się w lipcu ubiegłego roku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Książkę kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wybaczam ci
Remigiusz Mróz10
Okładka książki - Wybaczam ci

"Wybaczam ci" - takie zdanie znajduje w wiadomości do swojego męża Ina Kobryn. Nadawcą jest nieznana kobiecie dziewczyna. To jednak dopiero początek spirali...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje