Listy zza grobu

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-8075-683-0
Liczba stron: 520

Tom 1 cyklu Seweryn Zaorski

Ocena: 4.4 (5 głosów)

Mroczne sekrety ukryte są w małych społecznościach...

Po dwudziestu latach od śmierci własnego ojca, Kaja Burzyńska ciągle otrzymuje od niego wiadomości. I nie ma to nic wspólnego ze zdarzeniami paranormalnymi — jej zapobiegliwy tata zadbał o to przed śmiercią, przygotowując i zlecając wysyłkę listów co roku, w ten sam dzień — pozornie przypadkowy. Po pewnym czasie dla kobiety listy, stanowiące swego rodzaju prezent, są już tradycją. A przynajmniej tak jej się wydaje, do momentu, w którym w listach zaczyna dostrzegać drugie dno…

W tym samym czasie do małego miasteczka po ponad dwudziestu latach wraca patomorfolog Seweryn Zaorski. Mężczyzna, wraz ze swoją dwójką dzieci, wraca do korzeni, gdzie nabywa zniszczony dom rodzinny Kai, w którym rozpoczyna generalny remont. W starym garażu znajduje zaś zamurowaną skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwóch dekad…

Tagi: kryminał

Kup książkę Listy zza grobu

Zobacz także

Opinie o książce - Listy zza grobu

Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2019-06-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2019-06-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 2019,

Mroza czytam nałogowo, ale tylko w formie audiobooka w czasie wykonywania tzw. czynności domowych prostych (gotowanie, sprzątanie itd.). Czynności się wykonują jakby same, ja zagłębiam się w pędzące, nie zawsze logiczne wydarzenia. I tak mam 2 w 1 - porządek w domu, przeczytaną książkę, dobry humor. Literaturę bardziej złożoną traktuję z większym szacunkiem i czytam ją analogowo. 

A sama książka? No cóż. Taka sam jak inne Mroza. Lekka, łatwa i przyjemna. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2019-05-31, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2019, Posiadam,

Trzeba przyznać,ze Remigiusz Mróz nie daje swoim czytelnikom wytchnienia atakując kolejna powieścią z wątkiem kryminalnym."Listy zza grobu" otwierają nową serię z patomorfologiem Sewerynem Zaorskim w roli głównej.
Książkę czytało się szybko,łatwo i w miarę przyjemnie choć podobieństwo co do innej serii Mroza z komisarzem Forstem jest ogromny.Dotyczy to głównie formy pisarskiej autorka gdzie na początku mamy tajemnicę,która stopniowo odkrywamy,w miarę czytania pojawiają się nowe tropy,zmylenia,dochodzą jakieś niezrozumiałe fakty a na koniec finał,który wyskakuje ni z gruszki ni z pietruszki...Tak to w skrócie mogłabym to określić.Myślałam ,że nowa powieść będzie oparta na czymś innym ,autor pójdzie innym torem i to mnie trochę wkurzyło.Czytając miałam uczucie deja vu jakbym czytał zlepek poprzednich książek.Być może to znak rozpoznawczy autora,jeśli tak to brawa za to,w przeciwnym wypadku nie ma nad czym tak na prawdę się zachwycać.Niestety sama fabuła jest rozciągnięta do granic możliwości i co prawda z każdą kolejną strona mówiłam sobie dosyć,koniec ale zwyciężyła ciekawość jak to się skończy.Szału nie robi,bo podejrzewałam jakie będzie zakończenie.Szkoda ,bo mogła to być na prawdę dobra seria,taka na miarę tych pierwszych,które przyniosły autorowi sławę.
Ze swojej strony powiem ,że jest mi ogromnie przykro bo książki Remigiusza Mroza zawsze z wielkim zaciekawieniem brałam do ręki,teraz chyba będę się dwa razy zastanawiać czy warto po nie sięgać..

Link do opinii
Avatar użytkownika - Merlinka
Merlinka
Przeczytane:2019-05-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Jako, że jestem z tych, co "R. Mróz zbierz je wszystkie" musiałam mieć również ten egzemplarz. Przeczytałam szybko, łatwo i przyjemnie (prawie jak w reklamie pewnych zupek) - i to by było chyba na tyle. Zabrzmię pewnie okropnie i będę uznana za hejtera, ale większych uczuć czy odczuć nie pozostawiła u mnie ta książka. Przeczytałam i ok. Bardzo szybko się ją czytało, treściowo spójnie, dosyć szybka akcja z wątkiem kryminalnym, który mi odpowiada. Nie wniosła nic merytorycznie do mojego życia. Niestety, nie była to jednak strata czasu.

Link do opinii

Trochę w innym klimacie niż inne, ale ciągle mroźne! Tutaj mamy do czynienia bardziej z hmmm... zagadką, szyframi i wskazówkami, które doprowadzą nas do celu (i to poznania tajemnicy wraz z bohaterami).

Może Seweryn nie jest tak świetnie zbudowaną postacią jak Wiktor Forst, ale zdecydowanie wzbudził moją sympatię i mam nadzieję na kolejne tomy tej historii!

Link do opinii
Inne książki autora
Hashtag
Remigiusz Mróz; 0
Okładka ksiązki - Hashtag

Tesa nie spodziewała się, że przesyłka, której nie zamawiała, nieodwracalnie zmieni jej życie.  Gdy odebrała ją z paczkomatu, wpadła w sam...

O pisaniu. Na chłodno
Remigiusz Mróz; 0
Okładka ksiązki - O pisaniu. Na chłodno

Kto pisze za niego te wszystkie książki?  W swoim autobiograficznym poradniku pisania Remigiusz Mróz odsłania kulisy swojej codziennej pracy...

Zobacz wszystkie książki tego autora