Quantcast

Będzie kolejny sezon „Behawiorysty”, a „Listy zza grobu” doczekają się ekranizacji 

Data: 2022-05-11 10:05:46 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Remigiusz Mróz potwierdził, że zrealizowany zostanie kolejny sezon serialu Behawiorysta opartego na książkach opowiadających o prokuratorze Gerardzie Edlingu. Informacje przekazał w trakcie programu Kuby Wojewódzkiego. 

Obrazek w treścifot. TVN/Wojciech Kurczewski / x-news.pl

Przed tygodniem Remigiusz Mróz wziął udział w programie Kuby Wojewódzkiego. W czasie rozmowy pisarz opowiedział o kolejnych planach związanych z ekranizacją jego książek. 

Behawiorysta – będzie 2 sezon 

Na kanapie Kuby Wojewódzkiego przed tygodniem zasiadł Remigiusz Mróz, jednej z najpopularniejszych w ostatnim czasie polskich pisarzy. W trakcie rozmowy znany dziennikarz zapytał Mroza o kolejne ekranizacje jego książek. 

Kuba Wojewódzki zapytał także o Behawiorystę, powieść, która zaadaptowana została na serial oryginalny przez platformę Player. Wojewódzki zasugerował, że prace nad Behawiorystą już się zakończyły, jednak Remigiusz Mróz zaprzeczył i potwierdził, że zdecydowano się na stworzenie 2 sezonu serialu. 

Więckiewicz się zgodził. Nie miał wyjścia

– dodał Remigiusz Mróz. 

Robert Więckiewicz w nowym serialu Playera zagrał tytułowego behawiorystę, czyli byłego prokuratora Gerarda Edlinga. Edling zmuszony jest do powrotu do zaangażowania się w nową sprawę, gdy jedno z opolskich przedszkoli zostaje zaatakowane przez terrorystę. 

Listy zza grobu przejęte przez nową stację 

Kuba Wojewódzki pytał popularnego autora także o inne ekranizacje. Wyróżniono m.in. cykl książek o patomorfologu Sewerynie Zaorskim. O ekranizacji tej książki pisano już w 2019 roku, a adaptację potwierdziło Canal+. Później jednak nie ujawniono żadnych kolejnych informacji na temat ekranizacji Listów zza grobu

Może zainteresować cię także...

Na kanapie u Wojewódzkiego Remigiusz Mróz zdradził, co dalej z adaptacją tej serii. Ekranizacja historii o Sewerynie Zaorskim i Kai Burzyńskiej zostanie zrealizowana, choć prawdopodobnie nie dla Canal+. Jak poinformował autor, „Seweryn przeszedł z jednej stacji na drugą”. Cały odcinek programu Kuby Wojewódzkiego zobaczyć można już na Player.pl.

Kolejne ekranizacje książek Mroza w toku 

W czasie popularnego talk-show dowiedzieliśmy się także, że premiera serialu opartego na thrillerze political-fiction W kręgach władzy ma mieć swoją premierę „już nie długo”, choć autor nie zdradził szczegółów na temat tego, kto jest odpowiedzialny za ten projekt. 

Opus Film zrealizować ma ekranizacje książki Wybaczam ci, z kolei studio Platige Image zaangażowane jest w adaptację cyklu książek science-fiction Chór zapomnianych głosów. Zekranizowana zostanie również Czarna Madonna, czyli wydany przed laty horror z wątkami paranormalnymi. 

Zainteresowany ekranizacją Nieodnalezionej, kolejnego thrillera, miało być nawet Hollywood. Remigiusz Mróz zdecydował się jednak na polskiego partnera i to właśnie Polacy zaadaptują kolejną jego książkę. 

Powieść Behawiorysta to pierwszy tom z serii o Gerardzie Edlingu, która wydana została w 2016 roku. W kolejnych latach wydano kontynuacje w postaci powieści Iluzjonista oraz Ekstremista. Pierwszą książkę z cyklu kupić można w popularnych księgarniach internetowych poniżej: 

.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Behawiorysta
Remigiusz Mróz22
Okładka książki - Behawiorysta

Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc, że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje