Szykuje się kolejna ekranizacja książki Remigiusza Mroza 

Data: 2021-10-06 15:01:47 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Nowy serial na podstawie prozy Remigiusza Mroza? Nie chodzi o Behawiorystę, który właśnie produkowany jest przez grupę TVN, a o adaptację jednotomowej powieści Czarna Madonna

Obrazek w treściFot. kadr ze zwiastuna książki Czarna Madonna / materiały Wyd. Czwarta Strona

Czarna Madonna zostanie zekranizowana – taka informacja pojawiła się w mediach społecznościowych Remigiusza Mroza, popularnego autora thrillerów i powieści kryminalnych. Choć na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat produkcji, już teraz wzbudza spore zainteresowanie fanów. 

Czarna Madonna – będzie serial na podstawie popularnej powieści

Remigiusz Mróz poinformował za pośrednictwem swoich social mediów, że jedna z jego książek – Czarna Madonna – zostanie zekranizowana. Chociaż autor nie zdradza zbyt wiele w swoim wpisie na Facebooku, już teraz wiadomo, że jednotomowa powieść zaadaptowana zostanie nie w postaci filmu, a do serialu. 

Tego chyba nikt się nie spodziewał, a ja najmniej.  Żadna z moich książek nie wywołała po publikacji tak skrajnych emocji, jak Czarna Madonna – po latach wciąż dla jednych ulubiona, a dla innych wprost przeciwnie

– napisał na Facebooku autor. 

Przypomnijmy, że Czarna Madonna wydana została w 2017 roku nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona i spotkała się z mieszaną krytyką ze strony czytelników. Teraz historia wymyślona przez Remigiusza Mroza dostaje drugą szansę, by przekonać do siebie nowych odbiorców – widzów. 

Czarna Madonna – o czym jest? 

Boeing 747 o trzeciej w nocy miał podejść do lądowania w Tel Awiwie, zamiast tego – ziemia traci kontakt z maszyną w momencie, gdy ta przelatywała nad Morzem Śródziemnym. Tak zaczyna się Czarna Madonna, by później przedstawić losy Filipa, którego narzeczona znajdowała się na pokładzie feralnego samolotu.

Może zainteresować cię także... 

Przez pierwsze godziny od momentu utraty łączności z boeingiem, Filip ma nadzieję, że samolot po prostu się zgubił. Później – że mimo ewentualnego wypadku, jego dziewczyna ocalała. Jednak z każdą kolejną dobą – i informacjami o tym, że ani samolotu, ani jego wraku nie można odnaleźć – Filip tarci nadzieję. I zaczyna wierzyć, że to, co stało się z maszyną, nie było błędem ani wypadkiem. 

Czarna Madonna – serial – co wiadomo? 

Na ten moment brak jest szczegółów dotyczących nowej produkcji. Remigiusz Mróz nie zdradza, ani kto w nim wystąpi, ani też – gdzie zostaje wyemitowany. Zapowiada jedna, że warto będzie czekać. 

Teraz doczeka się adaptacji w formie serialu – gdzie i kiedy? Tego jeszcze zdradzić nie mogę, ale pierwsze decyzje produkcyjne już zapadły, więc mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli podzielić się szczegółami

– poinformował Remigiusz Mróz.

Remigiusz Mróz – ekranizacje 

Przypomnijmy, że Czarna Madonna nie jest pierwszym serialem, który powstanie na podstawie powieści Remigiusza Mroza.  Pierwszą ekranizacją był serial Chyłka, który od kilku lat realizowany jest przez TVN. W rolach głównych w serialu występuje Magdalena Cielecka oraz Filip Pławiak. Do tej pory zekranizowano powieści Kasacja, Zaginięcie, Rewizja oraz Inwigilacja. Tej jesieni Chyłka trafi na platformę Player.pl po raz ostatni – z adaptacją szóstego tomu, Oskarżenia. W ostatnim czasie premierę miała książka Egzekucja, która stanowi 14 już tom historii o mecenas Joannie Chyłce. Więcej informacji na temat najnowszej książki Remigiusza Mroza możecie znaleźć na łamach naszego serwisu

Oprócz tego TVN pracuje właśnie nad serialem Behawiorysta. Głównym bohaterem produkcji będzie Gerard Edling, dawny prokurator, a zarazem tytułowy behawiorysta, który powraca do gry, gdy w jednym z opolskich przedszkoli pojawia się terrorysta. 

W przeszłości Remigiusz Mróz zapowiadał także, że sprzedano prawa do ekranizacji cyklu Listy zza grobu, a za realizację projektu odpowiedzialne miało być Canal+. Mimo mijających miesięcy, wciąż nic nie wiadomo na temat tej produkcji. 

Książkę Czarna Madonna, na podstawie której powstanie serial, kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Czarna Madonna
Remigiusz Mróz12
Okładka książki - Czarna Madonna

Boeing 747 irlandzkich linii lotniczych miał wylądować w Tel Awiwie o trzeciej w nocy. Nigdy nie dotarł na miejsce, a kontakt z maszyną utracono gdzieś...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy