reklama

Oskarżenie

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2017-09-27
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788379767120
Liczba stron: 564
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak

Tom 6 cyklu Joanna Chyłka

Ocena: 4.8 (50 głosów)

Od serii brutalnych morderstw pod Warszawą minęły cztery lata. Sprawcę ujęto, skazano, a potem osadzono w więzieniu. Dowody wskazujące na dawną legendę „Solidarności” były nie do podważenia. Mimo to pewnego dnia mecenas Joanna Chyłka otrzymuje list od żony skazańca, w którym kobieta twierdzi, że odkryła nowe dowody na niewinność męża. Prawniczka przypuszcza, że to jedna z wielu spraw, którym nie warto poświęcać uwagi… Przynajmniej do czasu, aż kobieta ginie, a materiał DNA jednej z ofiar zabójcy zostaje odnaleziony w innym miejscu przestępstwa. W dodatku wszystko wydaje się w jakiś sposób związane z Kordianem Oryńskim…

Kup książkę Oskarżenie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Oskarżenie

Remigiusz Mróz fenomenalnie dobiera wydarzenia, bohaterów i ich temperamenty. Rozkochał mnie w sobie, a raczej sprawił, że obdarzyłam duet Joanny Chyłki i Kordiana Oryńskiego dozgonną miłością. Każdy kolejny tom ponownie mnie wciąga, pochłania i zaskakuje. W tym przypadku nie było inaczej. "Oskarżenie" to już szósta część przygód z bohaterami, ale w tej autor nie bał się zaskakujących decyzji, które dosłownie wbiły mnie w fotel i sprawiły, że myślałam, że może jednak wydarzy się jeszcze coś, co sprawi, że zdarzenia, które właśnie miały miejsce okażą się tylko złym snem, albo czas w cudowny sposób się cofnie. Autor zdecydowanie nie boi się podejmować zaskakujących decyzji, których niejeden bałby się w obawie przed zbyt ryzykownym posunięciem. 
W tej częśći przygód bohaterów przeszłość dogania bohaterów pakując ich w jeszcze większe kłopoty i życiowe rozterki. W ich życie ponownie, lecz tym razem z buciorami wkracza Piotr Langer, który jak zawsze lubi mieć wszystko pod kontrolą i nie boi się stawiać wszystkiego na jedną kartę. 
Zakończenie poprzedniej części nie pozwoliło fanom serii nie sięgnąć po tą część. Wreszcie mamy okazję poznać tak długo skrywanego ojca pasożyta, którego w swoim łonie nosi Joanna. To zasadnicze pytanie, które spędza sen z powiek zarówno czytelnikom, jak również i przede wszystkim Zordonowi. 
Oczywiście w książce nie brakuje przepychanek Zordona i Joanny, które czytelnicy tak bardzo pokochali. Jednak tym razem mamy możliwość przekonać się, jak ważny Kordian jest dla Chyłki i jak wiele jest ona w stanie dla niego zrobić i poświęcić. 
Ta część to nieustająca akcja, która toczy się w szybkim, zaskakującym tempie i z wieloma zaskakującymi zwrotami akcji, których nikt się nie spodziewa. Osobiście uważam, że jest to jedna z najlepszych części przygód głównych bohaterów, która zdecydowanie zachęca do sięgania po kolejne częśći ich przygód. 
Autor jest dla mnie istnym fenomenem, który pisze tak genialne książki, dodatkowo w tak szybkim tempie. Mam nadzięję, że kolejne części równie bardzo będą zaskakiwać i nigdy nie będą się kończyć. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2017-09-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 w 2017 :),

Najlepsza częśc z Chyłką i Zordonem :)

Od serii brutalnych morderstw pod Warszawą minęły 4 lata. Sprawcę ujęto, skazano, a potem osadzono w więzieniu. Dowody wskazujące na dawną legendę "Solidarności" były nie do podważenia.

Mimo to pewnego dnia mecenas Joanna Chyłka otrzymuje list od żony skazańca, w którym kobieta twierdzi, że odkryła nowe dowody na niewinność męża. Prawniczka przypuszcza, że to jedna z wielu spraw, którym nie warto poświęcac uwagi. Przynajmniej do czasu, az kobieta ginie, a materiał jednej z ofiar zabójcy zostaje odnaleziony w innym miejscu przestępstwa. W dodatku wszystko wydaje się w jakiś sposób związane z Kordianem Oryńskim

Link do opinii
Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2017-09-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,

jestem zdumiona, ile można wymyślić synonimów ciąży, dziecka i porodu :D
Muszę dodawać, że póki co Oskarżenie jest idealne?No dobra... prawie idealne :/ chociaż może takie... "rozwiązanie" (w sumie dosłowne i w przenośni...) okazało się lepsze i mniej problematyczne?

Link do opinii
Avatar użytkownika - gwiazda_ar
gwiazda_ar
Przeczytane:2021-09-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - LadyMakbet33
LadyMakbet33
Przeczytane:2021-06-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ewaki
ewaki
Przeczytane:2021-04-27, Ocena: 4, Przeczytałem, Przeczytane,

W tym tomie przygód adwokackiego duetu Chyłka-Zordon dzieje się bardzo dużo. Zwłaszcza w sprawach osobistych. Kariera Kordiana wisi na włosku, jego życie jest zagrożone, a wszystko ma jakieś powiązania z prowadzoną właśnie sprawą poczwórnego morderstwa nieletnich chłopców. Sprawa niby jest rozwiązana przed laty - sprawca ujęty i osądzony. Jednak jego wina staje pod znakiem zapytania, kiedy jedna z ofiar odnajduje się żywa...
Autor zaskakuje pomysłowością i talentem do gmatwania. Dość umiejętnie i z odpowiednią dawką napięcia prowadzi czytelnika przez tę historię, dokładając stopniowo nowe odkrycia.
Nie pochwalam tego, co zrobił Chyłce pod koniec książki (nie będę spamować). Nie rozumiem też decyzji Oryńskiego, podjętej w związku z prowadzoną przeciw niemu sprawą. Sądziłam, że kariera prawnika jest dla niego celem i sensem życia.
Ale cóż! Może właśnie takie nieprzewidywalne zwroty akcji są przepisem na powodzenie powieści?

Link do opinii
Inne książki autora
Zerwa
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Zerwa

Zbocza gór znów spłynęły krwią. W środku sezonu turystycznego na Rysach odnalezione zostają zwłoki starszego mężczyzny, a sposób działania sprawcy prowadzi...

Świt, który nie nadejdzie
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Świt, który nie nadejdzie

Odważysz się wejść w przestępczy świat przedwojennej Warszawy? Były pięściarz, Ernest Wilmański, to człowiek bez przeszłości. Stracił wszystko, co miał...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

,,-Znasz mój stosunek do papierosów- odezwała się w końcu.
-Raczej znałem. Od kiedy jesteś w stanie błogosławionym, trudno stwierdzić, w jaki sposób twoje poglądy ewoluowały.
-Są constans- zapewniła- Wciąż uważam, że fajki wpływają korzystnie na środowisko naturalne.
-Korzystnie?
-Usuwają jego największy problem. Ludzi"


Więcej
Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy