Canal+ ekranizuje „Listy zza grobu" Remigiusza Mroza

Data: 2019-12-10 13:37:07 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Jak informuje Remigiusz Mróz w swoim profilu na Facebooku, kolejna jego książka zostanie zekranizowana. Listy zza grobu zostaną przeniesione na ekran telewizyjny za sprawą stacji Canal+. Na razie nie wiadomo, czy będzie to film, czy serial. 

fot. Mikołaj Starzyński

Remigiusz Mróz to jeden z najpopularniejszych polskich autorów. Wydał ponad 30 powieści, jeśli chcecie zacząć czytanie książek Mroza, skorzystajcie z naszego przewodnika po twórczości pisarza. W serwisie  player.pl – obejrzeć możecie dwa sezony serialu Chyłka, opartego dwóch książkach z cyklu o mecenas Joannie Chyłce. Produkcja odniosła ogromny sukces. Teraz powstanie kolejna produkcja na podstawie powieści pisarza z Opola. Będą to Listy zza grobu.

Listy zza grobu – opis filmu, serialu

Ojciec Kai Burzyńskiej był człowiekiem bardzo przewidującym. Przed śmiercią napisał do niej kolejne listy i zadbał o to, by dostawała je zawsze tego samego dnia. Kobiecie wydawało się, że to piękny prezent – rzecz w tym, że pewnego dnia odkryła, że listy mają również ukryte przesłanie. 

Zobacz także: Chyłka – kasacja. Gdzie zobaczyć serial na podstawie książki Remigiusza Mroza?

Listy zza grobu to pierwsza opowieść o patomorfologu Sewerynie Zaorskim, który z dziećmi powraca do małego miasteczka, kupiwszy dom rodzinny Kai. Podczas remontu odnajduje materiały, które pozwalają spojrzeć w nowy sposób na kryminalną sprawę sprzed dwudziestu lat.

Listy zza grobu – aktorzy

Nie wiemy na razie, kto zagra w ekranizacji Listów zza grobu Remigiusza Mroza. Fani na profilu pisarza na Facebooku już dywagują, kto byłby idealnym odtwórcą roli Seweryna Zaorskiego. 

Warto pamiętać, że niedawno Canal + zakończyło dopiero produkcję innego serialowego hitu - ekranizację książki Wojciecha Chmielarza pt. Żmijowisko. O tym, ile odcinków ma Żmijowisko i do kiedy emitowane będzie na Canal +, przeczytacie w naszym artykule.

Listy zza grobu – kiedy premiera?

Na razie nieznana pozostaje data premiery filmu / serialu na podstawie powieści Listy zza grobu. Biorąc pod uwagę fakt, że otrzymaliśmy obecnie informację o sprzedaży praw do ekranizacji, nie zaś o przystąpieniu do produkcji, ekranizację najpewniej zobaczymy dopiero w 2021 roku.

Ekranizacje książek Remigiusza Mroza

W serwisie player.pl można oglądać ekranizację Chyłki. Remigiusz Mróz zapowiedział, że istnieje szansa, że przed premierą Listów zza grobu będzie można obejrzeć ekranizację innej jego powieści – Nieodnalezionej. Powstać ma również ekranizacja cyklu o Wiktorze Forście, którego pierwszy tom to Ekspozycja  

Zobacz także: Nowe informacje o ekranizacjach powieści Mroza – cykli o Forście i W kręgach władzy. Będzie hit prosto z Hollywood?

Listy zza grobu – książka

 Scenariusz Listów zza grobu powstanie na kanwie powieści Remigiusza Mroza pod tym samym tytułem. Powieść ukazała się w maju 2019 i błyskawicznie uzyskała status bestsellera. Można ją kupić tutaj:

Listy zza grobu 2 – czy powstanie kontynuacja książki?

 Listy zza grobu to jedna z nielicznych powieści Remigiusza Mroza, które nie doczekały się jeszcze kontynuacji. W komentarzach do wpisu zapowiadającego ekranizację pisarz zapowiedział jednak, że fani doczekają się ciągu dalszego historii Seweryna Zaorskiego. Nie wiadomo jednak, kiedy kolejna powieść o patomorfologu będzie miała swą premierę. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Listy zza grobu
Remigiusz Mróz4
Okładka książki - Listy zza grobu

Największe tajemnice drzemią w małych miasteczkach. Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Pokaż wszystkie recenzje