Canal+ ekranizuje „Listy zza grobu" Remigiusza Mroza

Data: 2019-12-10 13:37:07 Autor: Sławomir Krempa

Jak informuje Remigiusz Mróz w swoim profilu na Facebooku, kolejna jego książka zostanie zekranizowana. Listy zza grobu zostaną przeniesione na ekran telewizyjny za sprawą stacji Canal+. Na razie nie wiadomo, czy będzie to film, czy serial. 

fot. Mikołaj Starzyński

Remigiusz Mróz to jeden z najpopularniejszych polskich autorów. Wydał ponad 30 powieści, jeśli chcecie zacząć czytanie książek Mroza, skorzystajcie z naszego przewodnika po twórczości pisarza. W serwisie  player.pl – obejrzeć możecie dwa sezony serialu Chyłka, opartego dwóch książkach z cyklu o mecenas Joannie Chyłce. Produkcja odniosła ogromny sukces. Teraz powstanie kolejna produkcja na podstawie powieści pisarza z Opola. Będą to Listy zza grobu.

Listy zza grobu – opis filmu, serialu

Ojciec Kai Burzyńskiej był człowiekiem bardzo przewidującym. Przed śmiercią napisał do niej kolejne listy i zadbał o to, by dostawała je zawsze tego samego dnia. Kobiecie wydawało się, że to piękny prezent – rzecz w tym, że pewnego dnia odkryła, że listy mają również ukryte przesłanie. 

Zobacz także: Chyłka – kasacja. Gdzie zobaczyć serial na podstawie książki Remigiusza Mroza?

Listy zza grobu to pierwsza opowieść o patomorfologu Sewerynie Zaorskim, który z dziećmi powraca do małego miasteczka, kupiwszy dom rodzinny Kai. Podczas remontu odnajduje materiały, które pozwalają spojrzeć w nowy sposób na kryminalną sprawę sprzed dwudziestu lat.

Listy zza grobu – aktorzy

Nie wiemy na razie, kto zagra w ekranizacji Listów zza grobu Remigiusza Mroza. Fani na profilu pisarza na Facebooku już dywagują, kto byłby idealnym odtwórcą roli Seweryna Zaorskiego. 

Warto pamiętać, że niedawno Canal + zakończyło dopiero produkcję innego serialowego hitu - ekranizację książki Wojciecha Chmielarza pt. Żmijowisko. O tym, ile odcinków ma Żmijowisko i do kiedy emitowane będzie na Canal +, przeczytacie w naszym artykule.

Listy zza grobu – kiedy premiera?

Na razie nieznana pozostaje data premiery filmu / serialu na podstawie powieści Listy zza grobu. Biorąc pod uwagę fakt, że otrzymaliśmy obecnie informację o sprzedaży praw do ekranizacji, nie zaś o przystąpieniu do produkcji, ekranizację najpewniej zobaczymy dopiero w 2021 roku.

Ekranizacje książek Remigiusza Mroza

W serwisie player.pl można oglądać ekranizację Chyłki. Remigiusz Mróz zapowiedział, że istnieje szansa, że przed premierą Listów zza grobu będzie można obejrzeć ekranizację innej jego powieści – Nieodnalezionej. Powstać ma również ekranizacja cyklu o Wiktorze Forście, którego pierwszy tom to Ekspozycja  

Zobacz także: Nowe informacje o ekranizacjach powieści Mroza – cykli o Forście i W kręgach władzy. Będzie hit prosto z Hollywood?

Listy zza grobu – książka

 Scenariusz Listów zza grobu powstanie na kanwie powieści Remigiusza Mroza pod tym samym tytułem. Powieść ukazała się w maju 2019 i błyskawicznie uzyskała status bestsellera. Można ją kupić tutaj:

Listy zza grobu 2 – czy powstanie kontynuacja książki?

 Listy zza grobu to jedna z nielicznych powieści Remigiusza Mroza, które nie doczekały się jeszcze kontynuacji. W komentarzach do wpisu zapowiadającego ekranizację pisarz zapowiedział jednak, że fani doczekają się ciągu dalszego historii Seweryna Zaorskiego. Nie wiadomo jednak, kiedy kolejna powieść o patomorfologu będzie miała swą premierę. 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Listy zza grobu
Remigiusz Mróz2
Okładka książki - Listy zza grobu

Mroczne sekrety ukryte są w małych społecznościach... Po dwudziestu latach od śmierci własnego ojca, Kaja Burzyńska ciągle otrzymuje od niego wiadomości...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo