Pojawiła się ekranizacja książki „Żmijowisko”. Co wiadomo o produkcji?

Data: 2019-11-23 15:23:11 Autor: pobarski

W ubiegłym roku na rynku ukazała się kolejna powieść Wojciecha Chmielarza – Żmijowisko. Od niedawna fani popularnego polskiego pisarza mają możliwość zobaczenia serialu na podstawie powieści. Co wiadomo o produkcji?

Żmijowisko

Żmijowisko od kilku tygodni emitowane jest przez stację Canal +. Mini serial powstał na kanwie powieści Wojciecha Chmielarza, popularnego współczesnego polskiego autora kryminałów.

Czytaj także: Kolejny „literacki" serial w Canal+ – w ekranizacji „Żmijowiska" zagra Paweł Domagała

Chociaż produkcja wzbudza wiele emocji pośród fanów seriali i recenzentów, to jednak – jest to w ostatnim czasie jedna z chętniej oglądanych ekranizacji. Co wiadomo o serialu?

Żmijowisko – opis serialu

Czym jest Żmijowisko? To mała miejscowość w Polsce, która stanowi prawdziwy raj dla wszystkich ceniących spokojny urlop.  Wiejskie klimaty stanowią prawdziwą ucieczkę dla wszystkich tych, którzy zmęczeni są codziennymi troskami wielkomiejskiego życia.

Na urlop do agroturystycznego raju decyduje się grupa przyjaciół, znajomych ze studiów, którzy co roku wspólnie wyjeżdżają na wakacje ze swoimi rodzinami. Wraz z wakacyjnym ekwipunkiem – alkoholem i narkotykami – pojawia się rozluźnienie, ale także – dawne urazy, pretensje i skrywane uczucia.

Pewnej nocy wywiązuje się kłótnia, ktoś prawie kogoś topi. Następnego dnia okazuje się, że w czasie nocnej imprezy zaginęła dziewczynka, córka jednej z par. Nastoletnia Ada znika, nie pozostawiając żadnych śladów. I chociaż wszyscy starają się ją odnaleźć, ich działania nie przynoszą rezultatów. Po roku od zaginięcia do Żmijowiska powraca ojciec Ady. Jest to dla niego bowiem ostatnia szansa, by poznać prawdę dotyczącą tego, co stało się z jego córką.

Żmijowisko – obsada

Żmijowisko jest oryginalną, polską produkcją zrealizowaną przez stację Canal+. W ostatnich miesiącach w pracach nad serialem wzięła udział obsada składająca się ze znanych polskich gwiazd.

W rolach głównych w produkcji pojawi się Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska i Joachim Lamża.

Żmijowisko – ile odcinków, gdzie zobaczyć?

Chociaż serial ten jest produkcją stworzoną z myślą o telewizji Canal+, to zobaczyć możemy go nie tylko na telewizyjnej antenie. W teleodbiornikach każdy nowy odcinek zobaczymy co niedzielę od 21:30. Serial emitowany jest na głównej stacji-matce – Canal+ oraz mniejszych stacjach: Canal+4k Ultra HD, Canal+1 oraz Canal+ Seriale.

Czytaj także: Recenzujemy najnowszą Chyłkę-Kasację! Jak podoba nam się drugi sezon?

Oprócz tego serial dostępny jest także na platformie Player.pl, gdzie emitowane są wszystkie odcinki przedpremierowo. Oznacza to, że dostępny jest już najnowszy odcinek ze stacji TV, a kolejny emitowany jest w każdy poniedziałek. Aby zobaczyć serial należy jednak posiadać specjalny pakietu. Dostęp do pakietu uzyskać można za pomocą tego linku. Po zobaczeniu serialu można jednak bez obaw zrezygnować z pakietu, nie wiążąc się z Player.pl długoterminowymi umowami.

Łącznie serial ma mieć 7 odcinków. Ostatni z nich ma zostać wyemitowany w połowie grudnia bieżącego roku.

Żmijowisko – książka

Serial oparty jest na powieści Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. Książka jest jedną z kilkunastu tytułów, które pisarz posiada w swoim dorobku artystycznym. W tym roku na rynku ukazała się inna jego książka – Rana.

Żmijowisko opublikowane zostało dzięki Wydawnictwu Marginesy. Książkę w dobrej cenie kupić można tutaj:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Żmijowisko
0
Okładka książki - Żmijowisko

Żmijowisko to opowieść Wojciecha Chmielarza oferującego nam nową historię poświęconą tragedii zmieniającej życie, niszczące je oraz wpływające na to jak...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje