Kolejny „literacki" serial w Canal+ – w ekranizacji „Żmijowiska" zagra Paweł Domagała

Data: 2019-04-10 12:08:40 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Kolejny „literacki

W grudniu media donosiły o tym, że bestsellerowa powieść Wojciecha Chmielarza Żmijowisko zostanie zekranizowana i w formacie serialowym emitowana będzie na antenie Canal+ Polska. Właśnie wystartowały prace na planie zdjęciowym. W jednej z głównych ról wystąpi Paweł Domagała, a współautorem scenariusza będzie sam Wojciech Chmielarz. Nie znamy na razie daty premiery nowej produkcji.

Serialowe adaptacje popularnych polskich powieści coraz częściej pojawiają się na ekranach telewizyjnych. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Was, że trwają prace na planie „Króla" na podstawie powieści Szczepana Twardocha, wielkim hitem było Ślepnąc od świateł wyprodukowane przez HBO, które powstało na kanwie książki Jakuba Żulczyka. Recenzowaliśmy także serial Chyłka-Zaginięcie na podstawie prozy Remigiusza Mroza. Miłośnicy seriali wysoko ocenili ubiegłoroczną premierę Nielegalnych, inspirowanych książką Vincenta V. Severskiego.  

Czytaj także: Pojawiła się ekranizacja książki „Żmijowisko”. Co wiadomo o produkcji?

Książkowe Żmijowisko opowiada o grupie dawnych przyjaciół ze studiów, którzy co roku wyjeżdżają na wspólne, wielorodzinne wakacje. Bawią się świetnie, nie stronią od alkoholu czy narkotyków, które uwalniają ich od wszelkich zahamowań. Nic dziwnego, że dawne urazy prowadzą do tego, że pewnego dnia dochodzi do rękoczynów. Później znika jedno z dzieci – piętnastoletnia Ada. 

Rolę jej ojca, który powraca do Żmijowiska, by raz jeszcze spróbować odnaleźć dziewczynę, zagra właśnie Paweł Domagała. Powieść Wojciecha Chmielarza okazała się porywającym thrillerem, w którym autor dotknął tematu rodziny, która postawiona zostaje w sytuacji skrajnej. Mówił też o przeszłości, od której nie da się uciec i uczuciach, które mimo upływu lat nie słabną na sile. Jak na jej tle wypadnie serial? Przekonamy się o tym wkrótce.

Jeśli chcecie przeczytać Żmijowisko przed premierą serialu, książka dostępna jest w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Żmijowisko
Wojciech Chmielarz18
Okładka książki - Żmijowisko

Żmijowisko to opowieść Wojciecha Chmielarza oferującego nam nową historię poświęconą tragedii zmieniającej życie, niszczące je oraz wpływające na to jak...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy