Prace nad „Królem” Szczepana Twardocha ruszyły

Data: 2019-01-27 08:49:26 Autor: Patryk Obarski
News - Prace nad „Królem” Szczepana Twardocha ruszyły

Fani twórczości Szczepana Twardocha wreszcie będą mogli być zadowoleni – pojawiły się pierwsze informacje dotyczące produkcji serialu na podstawie prozy autora. Zekranizowana zostać ma powieść Król, która w ubiegłym roku doczekała się kontynuacji.

Ekranizacja Króla, czyli historii przedstawiającej losy bohaterów w przedwojennej Warszawie, wyemitowana zostanie przez Canal+ Polska. Poinformował o tym w sobotę, 27 stycznia, Szczepan Twardoch na swoim profilu na Facebooku.

Twardoch potwierdził także, kto zajmuje się produkcją obrazu. Reżyserem serialowej wersji Króla jest Jan P. Matuszyński, który zajął się między innymi reżyserią filmu Ostatnia rodzina. Produkcją zajmą się Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham. Za scenariusz odpowiedzialni zaś będą Dana Łukasińska, Łukasz M. Maciejewski i… Szczepan Twardoch! Zresztą, jak przyznaje pisarz, nie tylko w przypadku scenariusza wtrąca się w produkcję serialu.

Na tę chwilę nieznana jest data premiery serialu.

To nie jedyna ekranizacja polskiej powieści tworzona przez wielkie stacje. W ostatnim czasie na srebrnych ekranach wyemitowano Ślepnąc od świateł – wyprodukowane przez HBO, które powstało na kanwie książki Jakuba Żulczyka. Recenzowaliśmy także serial Chyłka-Zaginięcie na podstawie prozy Remigiusza Mroza.

Fot. Magdalena Galiczek-Krempa / Śląskie Targi Książki 2018 (Murator Expo)

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Król
Szczepan Twardoch5
Okładka książki - Król

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937. Nowa powieść Szczepana Twardocha Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks...

dodaj do biblioteczki