Quantcast
Zdjęcie - Wojciech Chmielarz

Wojciech Chmielarz


Wojciech Chmielarz to urodzony w 1984 w Gliwicach pisarz i dziennikarz, autor kryminałów, uważany za jednego z najważniejszych twórców młodego pokolenia uprawiających ten gatunek.

Wojciech Chmielarz - biografia, życie i twórczość

Wojciech Chmielarz zasłynął cyklem powieści o komisarzu Jakubie Mortce, w którego skład wchodzą: Podpalacz (2012), Farma lalek (2013), Przejęcie (2014), Osiedle marzeń (2016), Cienie (2018). Popularny jest również jest cykl gliwicki, z powieściami: Wampir (2015), Zombie (2017) oraz Wilkołak

Zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (2015 – za powieść Przejęcie) i Wielkiego Kalibru Czytelników z 2019 roku za Żmijowisko. Zdobył, jak dotąd, sześć nominowany do tej nagrody.

Pisywał dla „Pulsu Biznesu”, „Pressu”, „Nowej Fantastyki”, „Pocisku” i „Polityki”.

Wydał również powieść post apo Królowa głodu (2014) oraz thriller psychologiczny Żmijowisko (2018), którego ekranizacja przygotowana przez Canal+ zyskała uznanie widzów i krytyków. Za powieść tę otrzymał Złoty Pocisk i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego. Mówi się, że autor może napisać scenariusz drugiego sezonu produkcji. Kolejna książka Chmielarza to Wyrwa (maj 2020). 

Autor mieszka w Warszawie. 

Wojciech Chmielarz - twórczość

Wojciech Chmielarz - wiadomości

Cytaty Autora

Zrozumiałem. To nas z Czarnym łączyło. Obaj wiedzieliśmy, że długi trzeba spłacać, a niezałatwione sprawy zamykać. Nawet te najstraszniejsze. Przypomniałem sobie o tej, która mi najbardziej ciążyła. I pomyślałem, że prędzej czy później będę musiał się nią zająć. Ale może jeszcze nie teraz.


Więcej

- Audi jeżdżą frajerzy - dorzucił Czarny, który wciąż bawił się nożem w okolicach przyrodzenia mężczyzny. - Cztery zera, piąte za kółkiem.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy