Wampir

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2015-11-18
ISBN: 978-83-8049-178-6

Mateusz nie miał powodu pragnąć śmierci. Był zwykłym dwudziestolatkiem. Studiował socjologię, ale planował przenieść się na informatykę. Chciał podróżować, zwiedzić świat. Pewnej majowej nocy wszedł na dach wieżowca i skoczył. Nie zostawił listu. Nikt niczego nie widział. Prokuratura uznała, że to samobójstwo.

Wynajęty przez matkę krnąbrny prywatny detektyw Dawid Wolski rozpoczyna śledztwo i wchodzi w zaskakująco bezwzględny świat nastolatków. Sprawa komplikuje się coraz bardziej, kiedy tajemnice gliwickich zaułków zaczynają splatać się z wirtualną rzeczywistością. Jakie sekrety skrywał Mateusz? Dlaczego niektórzy członkowie jego rodziny najwyraźniej woleliby ukręcić łeb śledztwu? I czy zawsze warto znać prawdę? Ta wciągająca i pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść otwiera gliwicki cykl kryminałów Chmielarza.

Kup książkę Wampir

Opinie o książce - Wampir

Avatar użytkownika - Monia_35
Monia_35
Przeczytane:2017-04-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 ksiażki w 2017 r.,
Według mnie słabsza pozycja Autora. Brak mi było polotu w serii z Kubą Mortką. W pewnym momencie złapałam się nie tym,że nie jestem ciekawa efektów pracy głównego bohatera. Trochę przemęczyłam i chyba nie sięgnę po drugą część gliwicką.
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2017-03-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Prywatny detektyw na zlecenie matki bada okoliczności śmierci młodego chłopaka. Prokuratura zamknęła śledztwo, twierdząc, że była to śmierć samobójcza. Matka chłopaka nie wierzy w samobójstwo. Detektyw ma sporo pracy, wbrew temu, czego oczekiwał. Bardzo dobry kryminał, trzymający w napięciu, świetnie się czyta. Autor staje się moim ulubionym, czekam z niecierpliwością na drugą część. Polecam gorąco!
Avatar użytkownika - michalina25s
michalina25s
Przeczytane:2016-07-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, czytam regularnie w 2016 roku,
Kryminał rozgrywający się w Gliwicach, co dla mnie było ogromną zaletą, bo studiuję i pracuję w tym mieście więc byłam w stanie idealnie sobie wyobrazić to co rozgrywało się w książce. Bardzo podobało mi się też to, że autor pokazał zachowania ludzi na profilu społecznościowym Facebook w sytuacji, jaką jest np. zaginięcie młodej dziewczyny. Niektóre wątki były ze sobą łączone trochę na siłę, kilka bym nawet po prostu wycięła z książki ale nie mam na to wpływu... Momentami zbyt wulgarna i przekolorowana ale jestem w stanie wybaczyć to autorowi za ostatnie 100 stron, które pochłonęłam jednym tchem. Polecam osobom, które chciałyby przeczytać kryminał z niedojrzałym detektywem w roli głównej osadzony w Gliwicach w naszych czasach :)
Avatar użytkownika - piterrom
piterrom
Przeczytane:2016-04-12, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - Mamalea
Mamalea
Przeczytane:2016-03-23, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Bardzo trudno jest stworzyć kryminał, nigdy w to nie wątpiłam, sama w życiu nie dałabym rady napisać choćby w połowie tak dobrej książki jak Chmielarz. Jednak fakt, że sama nie umiem, nie oznacza, że nie wymagam od innych ;-) Chmielarz wprowadza dwa główne wątki, które oczywiście umiejętnie splata, chociaż momentami zachowania bohaterów wydają się naciągane, nienaturalne, nawet ciut groteskowe, co w innego typu literaturze może być zaletą, a tu zgrzyta, psuje odbiór. Fabuła w połączeniu ze stylem powinny trzymać w napięciu, przekonywać realizmem - zamiast tego otrzymujemy opowieść, która co prawda zaciekawia, ale nie wywołuje emocji, bo brzmi nieprawdziwie, literacko infantylnie. Niby dużo zwrotów akcji, ale jakieś takie śmieszne, "komiksowe". Do tego Autor przesadnie łączy postacie ze sobą, jakby w Gliwicach mieszkało pięć osób na krzyż i każdy z każdym miał wspólne interesy. Polecam do czytania w pociągu albo poczekalni u dentysty.
Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2016-01-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016, audiobooki, polskie czytanie,
Mateusz skacze z dachu. Matka nie wierzy , że to samobójstwo. Wynajmuje adwokata, który wraz z prywatnym detektywem, próbuje odkryć prawdę o śmierci chłopaka. Nie mogę ocenić tej książki wyżej, bo bardzo źle mi się jej słuchało. Mateusz Znaniecki nie jest moim ulubionym czytaczem książek.

Opowieść o tym, jak krnąbrny młody prywatny detektyw raz po raz zostaje pobity przez kolejne osoby związane z prowadzonym przez niego śledztwem. Ze dwa razy uniosłam brew na widok pewnych uproszczeń, charakterystycznych dla innego polskiego autora (tego najpłodniejszego) - pewne sytuacje są dziwne, nielogiczne, ale ładnie prowadzą do wcześniej założonego celu. Poza tym jednak to całkiem ciekawy kryminał..

Super pozycja kryminalnej powieści zawierająca ciekawe zwroty akcji oraz zaskakuące zakończenie. Wprowadza czytelnika w świat zbrodni i do końca nie wiadomo kto jest winny

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2019-06-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Seria z komisarzem Mortką bardziej mi się podobała. W ,,Wampirze" wszyscy bohaterowie są nieprzyjemni, nie da się ich lubić. Detektyw Dawid denerwował mnie na kazdym kroku, wredny, flejowaty, myślał tylko o swoich korzyściach. Widocznie ten cykl w zamyśle miał być mroczny. Intryga na koniec rozwiązana ciekawie. Książka niezła, ale bez szału.

Avatar użytkownika - annrecenzuje
annrecenzuje
Przeczytane:2019-02-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam z legimi, Polskie,
Wyrwa
Wojciech Chmielarz0
Okładka ksiązki - Wyrwa

Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom...

Rana
Wojciech Chmielarz0
Okładka ksiązki - Rana

Podobno czas leczy rany. Jednak niektóre nigdy się nie zabliźniają. Najpierw pod torami pociągu ginie Marysia, uczennica ekskluzywnej prywatnej...

W głębi lasu
Harlan Coben