Wilkołak

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2021-05-19

Nowa powieść Wojciecha Chmielarz z cyklu o detektywie Dawidzie Wolskim, znanym z książek Wampir oraz Zombie.

Tym razem spotykamy go na pogrzebie ojca, adwokata, za sprawą którego udało się uwolnić Igę, dawną ukochaną Dawida. To, co było, powróciło i nagle w sferze rzeczy możliwych znalazły się rzeczy dotychczas niewyobrażalne. Iga zmieniła się – minęło przecież 10 lat. Ale Dawid jest przekonany, że dostrzeżona na pogrzebie jego ojca kobieta to właśnie Iga. Niestety, nikt mu nie wierzy. Jakby tego było mało, po przypadkowym spotkaniu kobieta znika bez śladu. Coś tu nie gra – Wolski wiedział to od chwili, gdy rzekomo zginęła, a teraz ma okazję, by zgadać sprawę.

Zdesperowany mężczyzna dokonuje profanacji. Co gorsza, do współpracy namawia prokuratora Adama Górnika. Niestety, to, co wspólnie odkryją, okaże się dla Wolskiego nie do zaakceptowania. Czy mężczyzna pogodzi się z przeszłością? Co odkryje? Aby się o tym przekonać, trzeba sięgnąć po nową powieść Wojciecha Chmielarza – autora, który po raz kolejny serwuje czytelnikom wciągającą fabułę, zaskakującą intrygę i zakończenie, które nikogo nie pozostawi obojętnym.

Na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza mają powstać film i serial.

Kup książkę Wilkołak

Opinie o książce - Wilkołak

Avatar użytkownika - Ze-bookiempodrek
Ze-bookiempodrek

Nietuzinkowa, fantastycznie skonstruowana powieść. Uwielbiam prozę Wojciecha Chmielarza i z chęcią sięgam po kolejne książki. Nikt tak jak Chmielarz nie potrafi zagłębić się w ludzką psychikę.

Po książki Wojciech Chmielarza mogę sięgać w ciemno. Ucieszyłam się, kiedy w ręce wpadła mi jego najnowsza powieść. Tylko nie spodziewałam się, że to trzecia część o detektywie Dawidzie Wolskim. I trochę przeszkadzało mi to, że nie znałam wcześniejszych części. Ale książkę czytało mi się bardzo dobrze. Postacie są wyraźne, z ogromem wad. Dawida można nie polubić, jego postać jest kontrowersyjna. Książka wciąga, akcja pędzi szybko. Polecam:)

Wojciech Chmielarz i jego "Wilkołak" to książka, na którą warto było poczekać. Codziennie z niecierpliwością oczekiwałam kuriera, który gdy tylko przyniósł przesyłkę, zaraz ją otworzyłam i zaczęłam czytać, do rana i miałam już lekturę za sobą. Od książki nie można się oderwać. Czytając "Wilkołaka" ma się wrażenie, że faktycznie takie zdarzenia mogły mieć miejsce, choć zbieżność wydarzeń to czysta fikcja literacka, która jest kontynuacją losów bohaterów z poprzednich książek tego autora. W "Wilkołaku" musimy dojść praktycznie do końca, żeby, dowiedzieć się kto więzi, zabija i dlaczego. Autor w tej części świetnie po zakańczał wszystkie wątki z poprzednich książek, wiemy, że już nic na temat tych bohaterów więcej nie napisze. Myślę, że dla czytelnika to dobry znak, trzeba czekać na coś nowego, a zapewne będzie tak dobre jak wszystkie poprzednie jego lektury. Ja uwielbiam czytać pana Chmielarza i za tę książkę daję 10/10, okładka też jest jedyna w swoim rodzaju, charakterystyczna dla książek pana Wojciecha. Zachęcam do lektury, na pewno nikt nie pożałuje spędzonego czasu poświęconego czytaniu.

Farma lalek
Wojciech Chmielarz 0
Okładka ksiązki - Farma lalek

Krotowice – miasteczko zagubione gdzieś w Karkonoszach. Jedenastoletnia Marta nie wraca do domu na noc. Policja rozpoczyna poszukiwania i szybko...

Zombie
Wojciech Chmielarz 0
Okładka ksiązki - Zombie

Adam Górnik – młody błyskotliwy prokurator. Kochający mąż i troskliwy ojciec. Wzorowy obywatel. Jeden z najmłodszych zabójców...

Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht