Wilkołak

'' Psy zawsze kochają swojego pana, choćby nie wiadomo, jak je traktował. Będą lizać rękę, która ich przed chwilą biła. I ona również była gotowa to zrobić. ''

Jeśli czytaliście cykl gliwicki Wojciecha Chmielarza ( wydawnictwo: Marginesy ), ; Wilkołak ; jest jego ostatnią powieścią z tej serii, tuż za ; Zombie ; wykreowaną postać głównego bohatera detektywa Dawida Wolskiego, zabierze Was w ciąg zdarzeń które sprawią że poczujecie dreszcze.

Prywatny detektyw Dawid Wolski, na pogrzebie własnego ojca - prokuratora, który notabene zajmował się w owym czasie sprawą brutalnego morderstwa ukochanej Dawida, tym samym doprowadzając do wyjścia na wolność mordercy. To spowodowało że Wolski zawsze miał pretensję do rodzica, nie potrafił się pogodzić z niesprawiedliwym wyrokiem. W tym czasie, na cmentarzu ujrzał swoją ukochaną z krwi i kości, co prawda osiem lat starszą, zmienioną, ale żywą. W raz z prokuratorem Adamem Górskim, postanawiają wszcząć prywatne dochodzenie, które ma na celu odnaleźć odpowiedzi na dręczące pytanie: jeśli Iga, zamordowana dziewczyna żyje, kto jest pochowany? Postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce, nielegalnie, wręcz brutalnie doprowadzają w nocy do ekshumacji trumny z ciałem, kradnąc jej zawartość. Czy stróż który został zaatakowany łopatą, zezna na policji napaść? Aby zebrać informację o kościach, do kogo należą, i jego stan, zostaje przez naszych ; chłopaków ; porwany były prokurator, który zajmował się sprawą z przed ośmiu lat. Okazuje się że blizna na kości, nie pokrywa się z wiedzą o zamordowanej dziewczynie. Kim więc, jest kobieta pochowana w zamian? W tym czasie Wolski dostaje zlecenie, od przedsiębiorcy któremu sekretarka ukradła dane osobowe firm, chcąc je odzyskać zatrudnia Dawida, ten jednak doskonale wie kim jest kobieta, która swego czasu była uwikłana w sprawę zdrady, gdzie Wolski musiał udowodnić jej winę - by doprowadzić do rozwodu. Ta poprzez istniejący fakt, iż została bez niczego, pieniędzy, z hipoteką na dom, długami, postanawia straszyć swojego męża, szantażować przedsiębiorcę, który z obawy o wypłynięcie w Internet danych, płaci jej niebywałe sumy. Wolski kradnie jej laptopa, nie wie jeszcze że to początek problemów. Kim jest notowany Marek, kto morduje Ewelinę? Za to szwagierka Wolskiego, która ma dosyć własnych problemów, życia pod jednym dachem z rodzicami, siostrą i jej dwójką dzieci, postanawia poszukać mieszkania. Dostaję propozycję wynajmu, idzie na spotkanie i zostaje porwana. Kim jest kobieta w piwnicy?

Agnieszka Pietrzyk napisała: Mówi się, że dobry kryminał to taki, w którym czytelnik ma podane na tacy potrzebne elementy do rozwiązania zagadki, ale równocześnie wyjaśnienie jest tak zawiłe i nietypowe, że ostatecznie mu się to nie udaje. Dla mnie dobry kryminał jak wiadomo to taki, który:

potrafi utrzymać swojego czytelnika w napięciu
posiada niebanalną akcję
posiada kilka równoległych wątków niepozornie nie związanych ze sobą
posiada niespodziewana puentę
A książki autora, zawsze wprawiają mnie w dobry czas, kiedy emocje i napięcie są naciągnięte do granic, kiedy to ciekawość zwycięża nad formą, kiedy budowane akcje sprawiają że kryminał jest interesujący, zawiera wszelkie dodatki typowe dla tej literatury, ma moc przekazu, nie jest przereklamowana Bardzo polecam na jesienne wieczory.

Informacje dodatkowe o Wilkołak:

Kup książkę Wilkołak

Królowa głodu
Wojciech Chmielarz0
Okładka ksiązki - Królowa głodu

Minęło dwadzieścia lat od chwili kiedy żołnierze Korporacji zdobyli Kuźnię Zachodu i dokonali rzezi jej mieszkańców, oraz dziesięć, od dnia w którym...

Żmijowisko
Wojciech Chmielarz0
Okładka ksiązki - Żmijowisko

Żmijowisko to opowieść Wojciecha Chmielarza oferującego nam nową historię poświęconą tragedii zmieniającej życie, niszczące je oraz wpływające na to jak...