TYLKO U NAS! Będzie 2 sezon „Żmijowiska”? To prawdopodobne!

Data: 2019-12-13 20:55:07 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

W niedzielę 15 grudnia wyemitowany zostanie ostatni odcinek serialowej adaptacji „Żmijowiska”. Czy fani produkcji mogą oczekiwać kolejnej serii? Sprawdźcie, czego się dowiedzieliśmy!

ŻmijowiskaNa fotografii: Wojciech Chmielarz / fot. mat. prasowe Canal+ / Przemek Pączkowski

Od pewnego czasu ogromną popularnością cieszy się powieść kryminalna Wojciech ChmielarzaŻmijowisko. Wszystko za sprawą oryginalnej produkcji Canal+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego, odpowiedzialnego m.in. za seriale takie jak Belfer, Pułapka czy Chyłka-Kasacja.

Już w niedzielę 15 grudnia 2019 r., wyemitowany zostanie ostatni, siódmy odcinek serialu. Fani produkcji zastanawiają się zaś, czy na ekranach pojawi się także drugi sezon serialu. My spróbowaliśmy się tego dowiedzieć.

Czy będzie 2 sezon Żmijowiska?

W przeciwieństwie do omawianej wczoraj Chyłki, Żmijowisko jest powieścią, a nie częścią cyklu. Mimo wszystko serial cieszył się sporą popularnością, co z całą pewnością nie umknęło osobom odpowiedzialnym za tę produkcję.

We wszystkich kanałach dystrybucji obejrzało go [pierwszy odcinek serialu - przyp. red.] w ciągu pierwszych 7 dni ponad 760 tys. widzów, co daje najlepszy wynik w historii produkcji własnych Canal+

- mogliśmy przeczytać w komunikacie prasowym stacji.

Jak ma się to wszystko do ewentualnej kontynuacji? Jak udało się nam dowiedzieć, Canal+ poważnie myśli o stworzeniu kolejnego sezonu serialu Żmijowisko! Chociaż nie jest jeszcze przesądzone, czy drugi sezon faktycznie powstanie, nieoficjalnie otrzymaliśmy informację, że trwają rozmowy z twórcami serialu.

Czytaj także: "Żmijowisko" - wszystkie informacje o serialu. Ile ma odcinków?

Pewien problem może stanowić fakt, że Żmijowisko to nie seria, a jednoczęściowa, indywidualna powieść kryminalna. Jak się okazuje, jednak i na to producenci mają swój sposób.

Wojciech Chmielarz scenarzystą kolejnego sezonu?

Według naszych informacji stacja rozważa stworzenie kolejnego sezonu na podstawie oryginalnego scenariusza, który zostałby napisany przez… samego autora książki. Wojciech Chmielarz miałby więc spory wkład w stworzenie fabuły, choć nie ma w planach napisania kontynuacji powieści.

Jak przyznaje nasz rozmówca, są to jednak wstępne plany stacji, które w tym momencie nie mogą zostać w żaden sposób potwierdzone. Z tego powodu wiadomości te należy traktować z dużą dozą rezerwy.

Produkcja serialu jest oczywiście czymś zupełnie innym niż pisanie książki. Zaangażowane są dziesiątki osób i każda z nich wnosi coś od siebie. W pisaniu jestem tak naprawdę sam – tworzę wszystko jak chcę. Konfrontuję to tylko z redaktorem. A tutaj nieustannie toczą są rozmowy o tym, co zrobić i jakie pomysły różnych osób wykorzystać. To inny rodzaj sztuki i fascynujące dla mnie doświadczenie

- czytamy wypowiedź Chmielarza w jednym z komunikatów prasowych stacji.

Serial Żmijowisko emitowane jest od 3 listopada na stacji Canal+. Zobaczyć go można także na platformach VOD oraz serwisie player.pl – dostęp do serialu możliwy jest po zakupie pakietów abonamentowych (z których skorzystać można tutaj).

W obsadzie Żmijowiska znaleźli się m.in.: Paweł Domagała, Davina Reeves-Ciara, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński i Marta Malikowska. Ostatni, siódmy odcinek pierwszego sezonu wyemitowany zostanie w telewizji w niedzielę 15 grudnia o godzinie 21:30.

Żmijowisko – książka

Oprócz serialu, warto zapoznać się także z książką wersją historii zaginięcia nastoletniej Ady. Książka Żmijowisko wydana została nakładem Wydawnictwa Marginesy i jest dostępna w regularnej sprzedaży.

Książkę w dobrej cenie kupić można tutaj:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Żmijowisko
Wojciech Chmielarz18
Okładka książki - Żmijowisko

Żmijowisko to opowieść Wojciecha Chmielarza oferującego nam nową historię poświęconą tragedii zmieniającej życie, niszczące je oraz wpływające na to jak...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy