Czy istnieje książka "Bestia" Olgi Sawickiej z serialu "Pułapka"?

Data: 2019-09-21 11:52:50 Autor: pobarski

Od września na kanale TVN emitowany jest kolejny sezon kryminalnego serialu Pułapka. Czy istnieje książka Bestia, która stanowi ważny wątek w fabule serialu?

Pułapka Bestia książka Olga Sawicka
fot. x-news.pl / TVN / bezpłatny materiał promocyjny

Serial Pułapka po raz pierwszy pojawił się na ekranach telewizyjnych w ubiegłym roku. Była to oryginalna produkcja stacji TVN, która przedstawiała losy pisarki zamieszanej w morderstwo w domu dziecka.

Czytaj także: "Zniewolona" TVP – czy jest książka z historią Katieriny?

Od września na kanale TVN zobaczyć możemy drugi sezon serialu, w którym Agata Kulesza wciela się w rolę Olgi Sawickiej, autorki kryminałów, opierającej swoje powieści na prawdziwych zdarzeniach.

Pułapka 2 – opis sezonu 2

Tym razem Sawicka zostaje wezwana na świadka w sprawie mordercy, który od lat pozostawał nieuchwytny. Kobieta jest jednym z ważnych elementów śledztwa, bowiem przed laty wydała książkę Bestia,  w której przeanalizowała działalność seryjnego mordercy.

Czytaj także: Będzie książka na podstawie serialu "Pod powierzchnią"

Sawicka nie jest przekonana co do winy oskarżonego mężczyzny, istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że ktoś chciał wrobić niewinnego człowieka w zabójstwo i upozorował je zgodnie z modus operandi Bestii.

Niebawem giną kolejne osoby, a na Olgę Sawicką ponownie czyha niebezpieczeństwo. Sprawy z przeszłości dają bowiem o sobie znać…

Bestia Olga Sawicka – czy istnieje książka?

Czy istnieje taka książka jak Bestia? Dla fanów serialu mamy  świetną wiadomość – będą oni mogli przeczytać książkę autorstwa Olgi Sawickiej!

Książka Bestia od 16 października jest nie tylko jednym z elementów scenografii stworzonej na podstawy serialu, ale także prawdziwą powieścią.

Czytaj także: Mamy zwiastun 2. sezonu „Chyłki"! Kto pojawi się na ekranie?

Książka została opublikowana nakładem Wydawnictwa Burda Książki i swoją premierę miała 16. października. Przedstawia historię z 1976 roku, kiedy seryjny zabójca – kolekcjoner oczu – zaczyna zabijać niewinne ofiary. Powieść liczy ok. 350 stron, a jako autorkę wskazano Olgę Sawicką, główną bohaterkę serialu. Książkę można kupić tutaj.

Bestia Olga Sawicka – opis książki

Bestia

Seryjny morderca pierwszy raz uderzył w 1976. Milicjanci nie spodziewali się tego, co ukrył zbrodniarz. Kolejne zabójstwa łączy to, że martwe dziewczyny mają wyłupione oczy. Morderca pozostaje nieuchwytny, a społeczeństwo zaczyna się bać...

Sporo seriali TVN doczekało się książkowych adaptacji. Na księgarskich półkach znaleźć możemy chociażby Diagnozę (i drugą część – Diagnoza. Osaczenie) czy książkę Druga szansa, na podstawie serialu o tym samym tytule z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej. We wrześniu swoją premierę miała książka Pod powierzchnią, która nawiązuje do innego nowego serialu TVN-u. 

 Oglądacie Pułapkę? Co sądzicie o serialu?

Bestię możecie kupić poniżej:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Bestia
Olga Sawicka1
Okładka książki - Bestia

Literatura jeszcze nigdy nie była tak blisko rzeczywistości! Oni widzą w nim bestię. On nazywa siebie sprawiedliwością. Gdy znajdują pierwsze...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor