Diagnoza Osaczenie

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381641722
Liczba stron: 320

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Tym razem poznajemy losy bohaterów przebojowego serialu TVN, zanim trafili do rybnickiego szpitala. Po tragicznych wydarzeniach, do których doszło na Wybrzeżu, Artman zabiera Annę do Szwecji, tłumacząc, że poświęca się dla jej dobra. Bezpieczny azyl okazuje się złotą klatką. Artman boi się, że żona odkryje straszną prawdę o nim, dlatego manipuluje nią bez skrupułów, separuje i dręczy psychicznie. Anna chce zrozumieć, co dzieje się wokół niej, ale im bardziej zbliża się do prawdy, w tym większym jest niebezpieczeństwie. Gdy zamordowana zostaje młoda Polka, wszystkie tropy śledztwa prowadzą do Anny, która coraz mniej ufa swoim zmysłom. Jak się ocknąć, będąc w pajęczynie kłamstw manipulatora? I co naprawdę wydarzyło się w Uppsali? Obyczajowo-kryminalna trzymająca w napięciu powieść oparta na wątkach z hitu TVN odkrywa to, czego widzowie nie zobaczą na ekranie.

Tagi: Opowieści obyczajowe i rodzinne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Diagnoza Osaczenie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Diagnoza Osaczenie

Avatar użytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2019-07-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2019,

Przyznam szczerze, że rzadko oglądam telewizję, chociaż o serialu „Diagnoza” słyszałam wiele dobrego i jestem przekonana, że po tej lekturze najpierw sięgnę po pierwszą część, a następnie skuszę się na film.

Ta książka to trudna w odbiorze emocjonalnym powieść, pokazująca nam jak łatwo jest zmanipulować człowieka. Mobbing będący niszczącą życie psychiczne młodej, ładnej, inteligentnej i zdolnej kobiety, w pewnym momencie powoduje, że nie wie ona co jest fikcją wymyśloną przez jej partnera i ojca jej dzieci, a co faktem.

Autorka w bardzo obrazowy sposób ukazuje fałsz jaki człowiek jest w stanie w sobie zakorzenić, do tego stopnia, że manipulowana osoba staje się więźniem własnego życia, a jej z pozoru „złota klatka” najgorszym miejscem w którym zamknięty jest szalejący umysł.

(…) Po pewnym czasie przebywania w pomieszczeniu ludzie przestają czuć smród, ale zapach wcale nie znika, po prostu ich mózg ignoruje zmysł powonienia. Tak samo Anna – potrafiła beztrosko bawić się w pokoju, gdzie pod stołem tykała bomba. (…)
Intrygująco ukazana toksyczna miłość, która jest częstą przyczyną nieszczęść wielu kobiet, z jednej strony adorowanych a z drugiej wyszydzanych. A wiara w dobroć swojego partnera i w jego dobre intencje często zasłania wszystko inne.

(…) Nie wiedziała, co ją czeka: czy będzie jeszcze gorzej, czy zacznie ją krytykować i poniżać, czy może kochać i przepraszać. Ona miał władzę. Przyjmowała jego wersję wydarzeń, w której to ona była winna. (…)
Strach bywa oprawcą i niszczycielem, czy naprawdę tak trudno go pokonać?

Jak już wspomniałam wcześniej, lektura jest dość trudna w odbiorze emocjonalnym, zwłaszcza dla kobiety. Pokazuje jednak, że odwaga jest potrzebna tak samo jak człowiek potrzebuje uczucia drugiego człowieka. Czasami wystarczy się do kogoś przytulić, aby zyskać spokój i pewność siebie, zwłaszcza w związku, który niszczy od środka. Ale najważniejsze jest to, aby zrozumieć, że dzieje się coś złego, nie akceptować tego, co tak niszczy, poniża i uwłacza człowieczeństwu.

(…) – Ci ludzie zajmują się przemocą na co dzień, wiele widzieli, potrafią dostrzec rzeczy ukryte. W ich odczuciu masz typowe symptomy ofiary przemocy, jeśli nie fizycznej, to psychicznej. (…)
Bardzo jestem ciekawa czy główna bohaterka wyjdzie z tego swojego kokonu psychicznego, nie wiem, czy autorka planuje kontynuowanie, chociaż bardzo bym chciała. Książka skończyła się tak jak skończyła, ale ja chętnie przeczytałabym kontynuację niektórych wątków.

Link do opinii
Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Diagnoza. Osaczenie" to prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli serialu TVN oraz możliwość poznania historii od samego początku, zanim Artman i Anna trafili do szpitala w Rybniku. Z ogromną ciekawością śledziłam losy znanych mi bohaterów a każda kolejna strona przynosiła coraz więcej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Wartka i pełna zwrotów akcja, wyraziście wykreowani bohaterowie, interesująca fabuła i towarzyszący czytelnikowi klimat niepewności i zastraszenia sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko i z samej lektury czerpiemy mnóstwo przyjemności. To jednak nie tylko książka mająca zaspokoić ciekawość fanów znanego serialu ale również okazja do zagłębienia psychiki bohaterów i zrozumienia motywów ich postępowania. Poznajemy ciemną stronę natury szanowanego chirurga i wraz z Anną przekonujemy się, że ludzie, którym ufamy i których kochamy potrafią zranić jak nikt innny. Komu zaufać gdy nie możemy zaufać nawet sobie ? Gdzie szukać pomocy gdy wszyscy stoją po przeciwnej stronie barykady ? A w końcu jak nie wątpić w siebie gdy wszyscy wątpią w Ciebie i twoje zdrowie psychiczne ? Zapraszam Was serdecznie do lektury książki Anny Dembowskiej a ja czekam na kolejne części wyjaśniające to co jeszcze niewyjaśnione.

Link do opinii
Inne książki autora
Pod powierzchnią
Anna Dembowska0
Okładka ksiązki - Pod powierzchnią

Nic w tej historii nie jest takie, jak się wydaje. A każda tajemnica ma swój początek. Pod powierzchnią, trzymająca w napięciu powieść inspirowana...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje