Diagnoza

Wydawnictwo: Edipresse Ksi捫ki
Data wydania: 2017-12-07

Ocena: 4.67 (3 g這s闚)

Losy trójki gównych bohaterów medyczno-kryminalnego serialu Diagnoza, hitu stacji TVN, teraz do czytania. Tego nie zobaczysz na ekranie!

Anna Nowak, pacjentka szpitala w Rybniku, otwiera oczy po operacji. Zespó doskona造ch chirurgów uratowa jej 篡cie. Jednak co si nie uda這 - Anna po przebudzeniu z narkozy nie pami皻a, kim jest. Jej przesz這嗆 to wielka zagadka. Wkrótce staje si jasne, 瞠 przynajmniej jedna osoba z jej otoczenia zna rozwi您anie tej zagadki, ale zrobi wszystko, by nikt inny go nie pozna.

Kup ksi捫k Diagnoza

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Diagnoza

Medycyna, tajemnica i mi這嗆 – serialowy hit do czytania!
W 2017 roku stacja telewizyjna TVN zaserwowa豉 swoim widzom naprawd dobry i wci庵aj帷y serial Diagnoza, gdzie w rolach gównych wyst徙ili: Maja Ostaszewska, Maciej Zako軼ielny i Adam Woronowicz. Przyznam si, 瞠 z ogromnym dystansem podchodz do ksi捫ek, które powsta造 na podstawie filmów, ale akurat na Diagnoz nabra豉m ochot. Id帷 za ciosem, postanowi豉m po obejrzeniu tego medyczno-kryminalnego serialu przeczyta ksi捫k.
Anna Nowak, pacjentka szpitala w Rybniku otwiera oczy po operacji. Zespó doskona造ch chirurgów uratowa jej 篡cie. Jednak co si nie uda這 – Anna po przebudzeniu z narkozy nie pami皻a kim jest. Jej przesz這嗆 to wielka zagadka. Wkrótce staje si jasne, 瞠 przynajmniej jedna osoba z jej otoczenia zna rozwi您anie tej zagadki, ale zrobi wszystko, by nikt inny go nie pozna.
Po lekturze nasuwa mi si nast瘼uj帷a my郵. S康z, 瞠 najbardziej b璠 si cieszy z ksi捫ki ci z was, którzy serialu nie ogl康ali. Ja widzia豉m i musz przyzna, 瞠 historia mnie nie porwa豉, cho jest niez豉. Jestem po Diagnozietelewizyjnej i brakowa這 mi elementu zaskoczenia podczas czytania. Od zawsze jestem zdania, 瞠 najpierw powinno si przeczyta ksi捫k i dlatego mam taki male鎥i apel. Je瞠li jeste w posiadaniu Diagnozy w wersji papierowej, a nie ogl康a貫 serialu, to siadaj i czytaj, bo warto. Serial zostaw sobie na pó幡iej.

Co mog wam zdradzi 瞠by nie popsu przyjemno軼i z czytania? Anna, gówna bohaterka, przyje盥瘸 do Rybnika po sprawiedliwo嗆. Tyle wiemy od pocz徠ku. Niestety nie dowiadujemy si (przynajmniej nie pod razu) kogo ma na celowniku. Anna ulega wypadkowi, co skutkuje utrat pami璚i. Z pomoc przychodzi jej zajmuj帷y si ni lekarz, Micha. Jeste鄉y 鈍iadkami, jak z mroków pami璚i zaczynaj wy豉nia si realne kszta速y. Pami耩 leniwie zaczyna wraca. Ale to wcale nie wró篡 dobrze…

Wra瞠nia. I tutaj znów musz wspomnie o kolejno軼i –najpierw ksi捫ka pó幡iej film! Ca造 czas nie mog豉m si op璠zi od obrazu Mai Ostaszewskiej czytaj帷 o losach Anny. Przypuszczam, 瞠 gdyby pierwsza by豉 ksi捫ka, to wyobra幡ia podsuwa豉by mi inne, na pewno zmieniaj帷e si co jaki czas obrazy. A tak mia豉m podane jak na talerzu. Trzy gówne postaci w ksi捫ce przybra造 realne kszta速y trojga odtwarzaj帷ych ich role aktorów. I powiem wam, 瞠 chyba wol swoj wyobra幡i, cho uwa瘸m, 瞠 aktorzy 鈍ietnie spisali si w tych rolach.

Najwa積iejsze jest to, 瞠 ksi捫ka mi si spodoba豉 i uwa瘸m, 瞠 nie jednemu czytelnikowi, który lubi takie klimaty medyczno-kryminalne Diagnozaprzypadnie do gustu. Ja ze swej strony polecam tak ksi捫k, jak i serial. I w jednym i w drugim przypadku powinni軼ie czu si usatysfakcjonowani.

Avatar u篡tkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2018-02-18, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam, 26 ksi捫ek 2018, 52 ksi捫ki 2018,

Anna wraca do kraju po d逝giej nieobecno軼i. Informacja o tym gdzie i czemu przebywa豉 jest dawkowana odpowiednio powoli. Dostajemy tylko tyle wiadomo軼i, aby z zaciekawieniem obserwowa poczynania bohaterki, bez jednocze郾ie narastaj帷ej frustracji spowodowanej niewiedz.

Pech chcia, 瞠 gdziekolwiek zmierza豉, nigdy tam nie dotar豉. Autobus, którym podró穎wa豉 mia powa積y wypadek. Anna zostaje przewieziona do szpitala w Rybniku i zoperowana. Jakby tych nieszcz窷 by這 ma這, Anna zupe軟ie nie pami皻a kim jest. Nie jest nawet przekonana, czy naprawd ma na imi Anna. Po co wróci豉 do kraju i czy b璠zie w stanie odzyska wspomnienia? Przeczyta to mo瞠cie w „Diagnozie” Anny Dembowskiej i Grzegorza Go這jucha.

Ca這嗆 recenzji na zukoteka.blox.pl

Avatar u篡tkownika - Stella_Aga
Stella_Aga
Przeczytane:2018-02-11, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Jaki czas temu mieli鄉y okazj ogl康a medyczno-kryminalny serial "Diagnoza". Spotka si on z wieloma pozytywnymi recenzjami i du篡m zainteresowaniem widzów, dzi瘯i czemu planowana jest kolejna seria. Pod koniec ubieg貫go roku ukaza豉 si natomiast ksi捫ka o tym samym tytule, która oparta jest w豉郾ie na danym serialu. Czy ona równie ma szanse sta si hitem?

Anna wraca ze Szwecji do Polski z bardzo wa積 篡ciow misj. Ma szans, aby odbi si od dna. Niestety, dochodzi do wypadku autobusowego, a jedn z rannych jest w豉郾ie Anna. Kobieta traci pami耩 i nawet nie wie jak si nazywa. Co ciekawe, jej dokumenty gin. Pacjentce próbuje pomóc lekarz, który wyci庵n掖 j z autobusu, Micha. Czy Annie uda si odzyska to窺amo嗆 oraz przypomnie sobie wszystko? Dlaczego lekarz Jan Artman dziwnie reaguje na jej widok?

Z regu造 podchodz do嗆 sceptycznie do ksi捫ek pisanych na podstawie filmów lub produkcji telewizyjnych, bo cz瘰to taki zabieg si nie udaje. Tak jak filmom ci篹ko jest dorówna ksi捫kowym pierwowzorom, tak i ksi捫kom ci篹ko dorówna filmom, na których bazuj. Na szcz窷cie w przypadku "Diagnozy" ksi捫ka wypad豉 ca趾iem nie幢e i mo瞠 by 鈍ietn lektur zarówno dla tych, którzy ogl康ali serial, jak i dla tych, którzy jeszcze si z nim nie zapoznali. Ró積ice pomi璠zy wersj ekranow a papierow s raczej nieznaczne, ksi捫ka wiernie odzwierciedla poszczególne odcinki serialu.

Powie嗆 czyta si ca趾iem przyjemnie i potrafi ona zainteresowa czytelnika. Razem z Ann odkrywamy powoli ró積e tajemnice zwi您ane z jej 篡ciem i szczerze jej kibicujemy. Autorom uda這 si zbudowa napi璚ie i je郵i kto nie ogl康a serialu, to z pewno軼i pewnych rzeczy na pocz徠ku ksi捫ki nie b璠zie wiedzia i wiele razy b璠zie zaskoczony. Oczywi軼ie ksi捫ka nie jest pozbawiona wad. Najbardziej w oczy rzuca si chyba to, 瞠 styl nie jest jeszcze dopracowany i momentami przypomina troch scenariusz. Wydaje mi si jednak, 瞠 z up造wem stron by這 coraz lepiej. Nie do ko鎍a podoba這 mi si te to, 瞠 niektóre rozdzia造 si powtarza造, tylko z ró積ych perspektyw. Jako dziwnie to wypad這 i troch nudzi這.

Bohaterów nie ma w tej ksi捫ce jako szczególnie du穎, ale s do嗆 interesuj帷y. O Annie ma這 wiadomo i czytelnik dowiaduje si wszystkiego dopiero z czasem. Micha natomiast to z jednej strony facet unikaj帷y zobowi您a, a z drugiej bardzo dobry i troskliwy cz這wiek. Sporo emocji budzi doktor Jan, który wydaje si niezwykle tajemniczy. Zalet ksi捫ki jest to, 瞠 wnika w psychik tych postaci, pokazuje ich rozterki, przemy郵enia.

Jak ju wcze郾iej wspomina豉m, ksi捫k polecam wszystkim, którzy lubi takie medyczno-kryminalne klimaty, a tak瞠 tym, którzy zainteresowani s tematyk utraty pami璚i. "Diagnoza" to wci庵aj帷a opowie嗆 o odkrywaniu siebie, walce o swoje prawa, determinacji, pomocy innym. Lektura pomimo drobnych wad powinna usatysfakcjonowa wielbicieli serialu (i nie tylko).

Recenzje miesi帷a
Hotel ostatniej szansy