"Zniewolona" TVP – czy jest książka z historią Katieriny?

Data: 2019-08-14 11:40:29 Autor: pobarski

Zniewolona to jeden z najpopularniejszych seriali TVP tegorocznych wakacji. Popularna historia emitowana przez Telewizję Polską stała się jednym z najchętniej oglądanych przez Polaków serialem. Czy istnieje książka?

Zniewolona serialFot. Kadr z serialu Zniewolona, materiały promocyjne TVP

Wiele filmów i seriali powstaje na podstawie wcześniej napisanych powieści. To właśnie książki stanowią dla wielu scenarzystów podstawę do tego, by stworzyć ekranizację. W przypadku „Zniewolonej" było inaczej – to na podstawie scenariusza popularnego serialu powstała książka Zniewolona. Bez prawa do miłości

Czytaj także: Będzie książka Zniewolona! Kiedy premiera? Opis, fabuła, gdzie kupić

Zniewolona - opis

Zniewolona to serial kostiumowy, który przedstawia losy chłopów i szlachty na terenie Ukrainy. Główną postacią w serialu jest Katierina Wierbickaja, dziewczyna pochodzenia chłopskiego, która jednak uzyskała wykształcenie dzięki swojej matce chrzestnej, pani Czerwińskiej.

Dziewczyna włada językami, potrafi zająć się domem, a także pięknie grać na pianinie. Jednocześnie jednak wszystkie talenty nie pomagają dziewczynie w uzyskaniu wolności – nadal jest ona bowiem zwykłą chłopką, będąca własnością rodu Czerwińskich, czyli najbogatszej szlachty w Nieżynie.

Niebawem dziewczyna zacznie marzyć o wolności. W Katierinie zakochają się także dwaj młodzieńcy z wyższych sfer, dla których jednak związek z chłopką stanowiłby mezalians. Prędzej czy później zaś dojdzie do rozlewu krwi, a to zapoczątkuję prawdziwą mękę Katieriny.

Zniewolona - książka

Choć wiele przesłanek wskazuje na to, że serial Zniewolona mógłby być stworzony na podstawie książek, to było inaczej. Zniewolona powstała na podstawie oryginalnego scenariusza, którego autorką jest Svetlana Tsivinskaya. Nie jest więc produkcją adaptowaną, ale nie znaczy to, że nie przeczytamy książki o przygodach Kateriny.

Po tak dobrym odbiorze programu w Polsce producenci zdecydowali się na zaadaptowanie serialu na powieść. Wkrótce, podobnie jak w przypadku książek takich jak Diagnoza czy Druga szansa, będzie można przeczytać powieść stworzoną na podstawie scenariusza. Książka Zniewolona. Bez prawa do miłości ukazuje się w styczniu 2020 roku. 

Zniewolona - książka - gdzie kupić?

Zniewoloną można zamówić tutaj. Wkrótce pojawi się również w innych księgarniach internetowych. Linki do nich znajdziecie wówczas również w poniższej tabeli:

Serial „Zniewolona" emitowany był na antenie TVP1 od czerwca 2019 roku. W rolach głównych występują Katerina Kovalchyk, Polina Aug, Stanislav Boklan, Mikhail Chertilin, Mark Drobot i Alina Kovalenko. Za reżyserię odpowiada Feliks Gerchikov oraz Maksim Litvinov.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zniewolona. Bez prawa do miłości
0
Okładka książki - Zniewolona. Bez prawa do miłości

Młodziutka Katierina jest piękna i mądra. Decyzją matki chrzestnej, została wychowana jak szlachetnie urodzona panna. Dla reszty świata jednak jest jedynie...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje