Będzie książka „Zniewolona”! Kiedy premiera? Opis, fabuła, gdzie kupić

Data: 2019-11-27 13:53:15 Autor: Sławomir Krempa

Wakacje 2019 upłynęły pod znakiem jednego serialu – emitowanej na antenie Telewizji Polskiej „Zniewolonej". Szybko okazało się, że był to jeden z najchętniej oglądanych przez Polaków seriali w historii. Powstały fankluby i grupy dyskusyjne poświęcone „Zniewolonej". Jako, że wiele filmów i seriali powstaje ostatnio na podstawie książek, pytano również: „Czy istnieje książkowa wersja „Zniewolonej"? 

W naszym artykule "Zniewolona" TVP – czy jest książka z historią Katieriny? wyjaśnialiśmy, że serial powstał na podstawie oryginalnego scenariusza. Nie była to adaptacja żadnej książki. Ale – jak to często bywa – jeśli film czy serial staje się naprawdę popularny, producent czy wydawca decyduje się na przygotowanie książki opisującej przedstawioną w nim historię. Tak stało się i tym razem. 

Zniewolona – opis serialu

Kostiumowy serial „Zniewolona" opowiadał o życiu ukraińskich chłopów i szlachty. W centrum wydarzeń mieliśmy postać Katieriny Wierbickajej, chłopki, której dzięki pomocy matki chrzestnej udało się zdobyć wykształcenie. Znająca języki obce młoda kobieta potrafiła ogarnąć codzienne obowiązki w gospodarstwie, ale też była utalentowana muzycznie.

Nie oznaczało to jednak upragnionej wolności – jako chłopka, była „własnością" najbogatszego na Ukrainie rodu Czerwińskich. Zakochało się w niej dwóch zamożnych mężczyzn – szlachciców, więc małżeństwo z Kateriną stanowiłoby dla nich mezalians. W dodatku jeden z nich był synem właścicieli Kateriny. Ta historia nie mogła dobrze się skończyć.  

Zniewolona – czy jest książka?

Czy istnieje książka Zniewolona? Dla miłośników serialu mamy świetną wiadomość – będą oni mogli przeczytać książkę opisującą losy Kateriny!

15 stycznia 2020 roku do księgarń trafi powieść Zniewolona. Bez prawa do miłości. Jej autorkami są O. Krzeczewska i N. Pristajecka. 

Zniewolona – opis książki

Książka Zniewolona. Bez prawa do miłości będzie rzeczywiście literackim wydaniem szalenie popularnego serialu.

Tak, jak widzieliśmy w produkcji telewizyjnej, młoda i piękna chłopka Katerina, wychowana jak szlachcianka, marzyć będzie o wolności, choć będzie własnością zamożnych ziemian. Syn jej właścicieli marzył będzie o Katerinie, jednak ona zakocha się w szlachetnym, lecz porywczym szlachcicu Aleksieju Kosaczu. Niestety, chłopi nie mają prawa do decydowania o własnym losie. W każdej chwili mogą zostać sprzedani lub stać się stawką zakładu czy gry w karty. Czy jeśli Aleksiej dowie się, że Katerina jest chłopką, będzie chciał walczyć o ich miłość?

Książka Zniewolona – gdzie kupić?

Zniewoloną można zamówić tutaj. Wkrótce pojawi się również w innych księgarniach internetowych. Linki do nich znajdziecie w poniższej tabeli:

Planujecie przeczytać Zniewoloną?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zniewolona. Bez prawa do miłości
O. Krzeczewska, N. Pristajecka0
Okładka książki - Zniewolona. Bez prawa do miłości

Młodziutka Katierina jest piękna i mądra. Decyzją matki chrzestnej, została wychowana jak szlachetnie urodzona panna. Dla reszty świata jednak jest jedynie...

dodaj do biblioteczki