Zniewolona. Bez prawa do miłości

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Data wydania: 2020-01-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380918436
Liczba stron: 392

Ocena: 5 (1 głosów)

Młodziutka Katierina jest piękna i mądra. Decyzją matki chrzestnej, została wychowana jak szlachetnie urodzona panna. Dla reszty świata jednak jest jedynie rzeczą, chłopką pańszczyźnianą należącą do najbogatszego ziemianina w powiecie nieżyńskim, Piotra Czerwinskiego. Przypadkowe spotkanie z prawym, acz zapalczywym szlachcicem Aleksiejem Kosaczem staje się dla dziewczyny najszczęśliwszym wydarzeniem w życiu. Lecz czy Katierina może marzyć o prawdziwym uczuciu, skoro Grigorij, syn jej państwa, gotów jest na wszystko, byle ją tylko posiąść na wyłączną własność? Za najmniejsze nieposłuszeństwo niepokorna dziewczyna może zostać sprzedana, wymieniona lub przegrana w karty. Czy Aleksiej gotów będzie walczyć o swoją wybrankę, gdy dowie się, że jest nikim, cudzą własnością bez prawa do pragnień, marzeń oraz… miłości?

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Zniewolona. Bez prawa do miłości

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zniewolona. Bez prawa do miłości

Avatar użytkownika - jolenka1312
jolenka1312
Przeczytane:2020-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2020,

Trudno sobie wyobrazić życie w niewoli a tym bardziej uświadomić sobie że kiedyś było to normą jeśli wywodziłeś się z chłopstwa. "Zniewolona. Bez prawa do miłości" dokładnie pokazuje jak funkcjonował dawny podział społeczeństwa, jak byli traktowani ludzie, którzy tylko w obliczu Boga stawali się równymi a wobec innych byli nicnieznaczącym przedmiotem. Główna bohaterka, zwykła chłopka - Katierina kiedy się zakochuje w szlachcicu Aleksieju na własnej skórze przekonuje się gdzie jest jej miejsce i ile znaczy na tym świecie. Jej historia rusza za serce, jej walka i upór w walce o wolność są ogromne. I mimo miłości odzwajemnionej, dzięki której młodzi zdobywają duże pokłady motywacji, wydarzenia nie pozwalają im być wolnymi i żyć tą miłością. 
Książka jest bardzo emocjonalna, główny romans porywa ale wątki poboczne również dostarczają wielu wrażeń czytelnikowi. Jestem pod wrażeniem i nie mogę doczekać się dalszych losów Katieriny. Chociaż ubolewam że jej historia nie zakończyła tak jakbym chciała, a ona na to zasługiwała, ale nic straconego.

Link do opinii