Niech to usłyszą

„Niech to usłyszą” to książka Wojciecha Chmielarza i Jakuba Ćwieka, mistrzów kryminału!

Przerażający telefon do radiowego studia i dziennikarskie śledztwo, które prowadzi między największe polskie gwiazdy i celebrytów.

Obsesja, która może kosztować ludzkie życie. Brutalna zbrodnia i tajemnica skrywana przez lata.

W czasie sesji nagraniowej Maggie, sławna piosenkarka, zostaje uprowadzona przez zamaskowanego napastnika. Nieoczekiwanie udaje jej się dodzwonić do jednej ze stacji radiowych. Przerażona kobieta domaga się wpuszczenia na antenę – jeśli to nie nastąpi, zostanie zabita. Brutalny porywacz stawia kolejne warunki: jeśli Maggie ma przeżyć, cała Polska musi wysłuchać kolejnych fragmentów jego historii. Będzie dzwonił codziennie…

Zagadkę chcą rozwikłać Edyta, reporterka rozgłośni, oraz Artur, autor kryminałów i podkaster. Komu można zaufać, a kto okaże się zdrajcą? Czy świat usłyszy opowieść tajemniczego mężczyzny w masce?

Informacje dodatkowe o Niech to usłyszą:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2022-11-16

Tagi: kryminał

Kup książkę Niech to usłyszą

Niech to usłyszą - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-06-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ale mam ostatnio szczęście do niesamowitych książek! Dwóch różnych pod wieloma względami autorów połączyło swoje siły i wyszedł niesamowity thriller kryminalny. Co prawda są momenty w których ludzie sobie żartują i tu wydaje mi się, że swoje trzy grosze wtrącił pan Ćwiek. Jest to tak zwany czarny humor, który niby powoduje uśmiech na naszej twarzy, ale jest to bardziej nerwowy grymas, gdyż sytuacje w ogóle nie sugerują radości. Czyta się ją lekko i bardzo szybko, gdyż długo nie wiadomo co tu jest żartem, a co prawdą. Po kilku pierwszych stronach włosy jeżyły mi się na skórze. Oby nikt w prawdziwym życiu nie doświadczył takiego niepokoju i tym bardziej sytuacji, która miała tutaj swoje miejsce. Niby tym najgłówniejszym wątkiem jest przetrzymywana kobieta, oczywiście dosyć sławna i grozi jej śmierć, jeśli nie postąpią jak sobie oprawca wymyślił, lecz to nie wszystko. Mamy tutaj poruszony też motyw dość trudnego związku w którym on jest nieustającym kontrolerem. Dzwoni do swojej wybranki co chwila, pyta gdzie jest i z kim, choć wie, że pracuje, do tego męczy ją esemesami i oczekuje jak najszybciej odpowiedzi z jej strony. Niestety znam to postępowanie bardzo dobrze, więc wiem co aktualnie ona przeżywała i dlaczego tak trudno jej było się od niego uwolnić. Do tego koleżanka co jakiś czas swatała ją słownie z kimś innym, byle by tylko dostrzegła, że tak być nie powinno. Każde z tych osobnych wątków się później złączy i bardzo będziemy to przeżywać. Do tego odczuwalny jest dość chłodny klimat, w którym lubi utrzymywać nas pan Chmielarz. To dało nam naprawdę świetną książkę. Obaj autorzy powinni częściej pisać wspólnie, gdyż wykorzystali swoje najmocniejsze atuty. Do ostatniej strony zostałam utrzymana w wielkim napięciu i bardzo mi się to podobało. Znałam też ich myśli, które nie zawsze współgrały ze słowami. Chyba nikomu nie można było tu zawierzyć i to również powodowało, że napięcie rosło z każdą kolejną stroną. Mimo iż oglądałam kiedyś film z podobnym wątkiem, to jednak i tak byłam nią zachwycona:-)

Avatar użytkownika - zaczytania
zaczytania
Przeczytane:2023-01-15,

Maggie, znana piosenkarka została porwana przez zamaskowanego mężczyznę. Kobieta zmuszona przez napastnika dzwoni w czasie sesji nagraniowej do radia i błaga o wpuszczenie na antenę. Porywacz pod groźbą zrobienia piosenkarce krzywdy żąda, aby jego historii wysłuchali odbiorcy rozgłośni. W przeciwnym razie ich idolka zginie. Sprawę zaginionej Maggie i zamordowanego wcześniej rapera próbuje rozwikłać reporterka radiowa, Edyta. Pomaga jej w tym Artur - autor kryminałów i podcastów kryminalnych. Okazuje się, że w sprawę wplątanych jest więcej osób, a rozwiązanie zagadki zamaskowanego porywacza wcale nie jest takie proste. Co więcej, aby ją rozwiązać, być może odpowiedzi trzeba będzie poszukać w przeszłości.

Wiedziałam, że sięgając po książkę Wojciecha Chmielarza, nie zawiodę się. Ale autor w duecie z Jakubem Ćwiekiem to już jest totalne mistrzostwo. Akcja w tej książce pędzi niczym kot w kierunku miski pełnej chrupów. Fabuła jest cudownie wielowymiarowa, a mnogość bohaterów i ich powiązań ze sprawą, tylko potęgują napięcie, w jakim trzymany jest czytelnik. Autorzy świetnie poprowadzili wątek dziennikarskiego śledztwa, sprawiając, że czułam się, jakbym była jedną z postaci. Tu nie ma ani sekundy nudy. Dzieje się tyle, że zapomnisz oddychać. Polecam, polecam, polecam! To naprawdę świetny kryminał i thriller w jednym.

Dla leniwych lub dla tych, którzy po odłożeniu książki muszą iść do pracy albo w gary, ale nie mogą się od niej oderwać - na empik go znajdziecie 8-odcinkowy serial w reżyserii Krzysztofa Czeczota ze świetną obsadą. Słucha się go równie dobrze, co czyta książkę.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-01-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książka "Niech to usłyszą" jest kryminałem napisanym przez duet pisarski @jakubćwek i @wojciechchmielarz, z oboma autorami nie miałam wcześniej styczności, chociaż słyszałam o ich powieściach. Do sięgnięcia po "Niech to usłyszą" zachęcił mnie niesamowicie intrygujący opis. Język jakim posługują się autorzy jest bardzo przyjemny w odbiorze, co sprawia, że książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem, ja pochłonęłam ją w jeden wieczór i nie mogłam się oderwać od tej historii! Fabuła została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani, są różnorodni, autentyczni, nieprzewidywalni, nieidealni, a takie postaci lubię najbardziej. Śledząc ich losy dowiadujemy się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym możemy lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. W książce znajdziemy interesująco skonstruowaną zagadkę kryminalną, ja osobiście z dużym zaangażowaniem czytałam każdą kolejną stronę powieści, wielokrotnie miałam wrażenie jakbym ja sama uczestniczyła w wydarzeniach z jakimi przyszło się mierzyć bohaterom. Autorzy umiejętnie budują napięcie, wywołują w czytelniku natłok skrajnych emocji, a wszystko tworzy spójną całość. Naprawdę miło spędziłam czas z tą książką i myślę, że fani kryminałów będą usatysfakcjonowani ta pozycją. Polecam! Moja ocena 8/10.

Artur ma wystąpić w radiu. Jednak nikt nie przypuszczał, że ta audycja będzie taka emocjonująca. Nieoczekiwanie na antenę chce się dodzwonić Maggie, sławna piosenkarka. Gdy kobieta pojawia się na linii mówi, że została uprowadzona i jeśli chcą by przeżyła, muszą wysłuchać tajemniczych fragmentów historii porywacza i że będzie dzwonił codziennie. Emisja wywołuje wśród ludzi wielkie zamieszanie. Nikt nie wie czy to żart, czy prawdziwe niebezpieczeństwo. Sprawę próbuje rozwiązać Edyta, która jest reporterką rozgłośni i do pomocy angażuje się także Artur. Gdzie leży prawda? Komu będzie można zaufać? Czy usłyszymy historię porywacza?

Szczerze, to zainteresowałam się tą powieścią ze względu na duet autorów. Obydwóch panów znam i bardzo lubię ich twórczość, dlatego zaciekawiłam się, co może wyjść z takiej mieszanki. Nie przypuszczałam, że książka okaże się tak emocjonując, przerażająca i piekielnie wciągająca! Jest duża szansa, że stanie się ona jedną z najlepszych książek tego roku.

Historia od początku wciąga i sam początek wywołuje już ciarki na całym ciele. Wszystko jest budowane stopniowo, ale przez cały czas odczuwa się niepokój. Akcji jest w niej naprawdę dużo, mamy także możliwość śledzenia fabuły z kilku różnych perspektyw, co naprawdę potrafi namieszać.

Jeżeli chodzi o bohaterów to są naprawdę ciekawie wykreowani. Trudno uchwycić kto jest dobry, a kto zły. Do samego końca nie można być pewnym, kto jakie ma intencje. Za to polubiłam Edytę. Jako jedna z głównych bohaterek była interesująca i charyzmatyczna. Potrafiła być zawzięta i dociekliwa, nie potrafiła odpuścić i chciała za wszelką cenę dociec prawdy. Za to Artur był interesujący, ma swój światopogląd i trochę trudno mu wyjść ze swojej strefy komfortu. Chociaż nie ma co ukrywać, miał niezłe poczucie humoru i jest pomysłowy.

Podsumowując, to jest naprawdę genialna powieść. Od samego początku trzyma w napięciu i trudno się od niej oderwać. Dzieje się w niej naprawdę wiele i nie można się przy niej nudzić. Bohaterowie są wyraziści, mają cięty język i mają swoje historie do opowiedzenia. Dodatkowo na EmpikGO powstało także słuchowisko. Przesłuchałam kilka odcinków i muszę przyznać, że to było przegenialne doświadczenie. Dobór lektorów, atmosfera i oddanie charakteru postaci, to coś pięknego. Jeśli nie chcecie sięgnąć po książkę, to posłuchajcie słuchowiska, nie zabraknie tam znanych głosów, które umilą Wam czas i przyprawią o dreszcze!

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2023-12-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Przerażający telefon do radiowego studia i dziennikarskie śledztwo,które prowadzi między największe polskie gwiazdy i celebrytów.

Obsesja,która może kosztować ludzkie życie.

Brutalna zbrodnia i tajemnica skrywana przez lata.

W czasie sesji nagraniowej Meggie,sławna piosenkarka,zostaje uprowadzona przez zamaskowanego napastnika. Nieoczekiwanie udaje jej się oddzwonić do Zet-ki.. Przerażona kobieta domaga się wpuszczenia na antenę 'jeśli to nie nastąpi  ,zostanie zabita. Brutalny porywacz stawia kolejne warunki:jeśli Meggie ma przeżyć,cała Polska musi wysłuchać kolejnych fragmentów jego historii. Będzie dzwonił codziennie...

Zagadkę chcą rozwikłać Edyta,reporterka rozgłośni,oraz Artur,autor kryminałów i podparte. Komu można zaufać,a kto okaźe się zdrajcą? Czy świat usłyszy opowieść tajemniczego mężczyzny w masce?

,,Kolejna niespokojna noc, wiem, że na mojej drodze niespokojne morze, nie śpię. W powietrzu wisi coś, wiem wokół czarne wody, chyba dlatego nie śpię."

Kiedy w telewizji usłyszałam reklamę tego radiowego serialu zetki, wiedziałam, że chce go poznać. Jednak nie dotrwałam do końca, bo wolałam chwycić za książkę.

Zaczynając zagłębiać się w książkę, już miałam zarysowany schemat fabuły, jednak dałam się tak samo wkręcić, jakbym zaczynała bez wcześniejszego przygotowania.

Na początku możemy odnieść wrażenie, że fabuła nie będzie się wyróżniać niczym szczególnym, jednak czym dalej, tym zaczynamy zagłębiać się w ciekawie przygotowaną zagadkę i serię niedopowiedzeń, które sprawiają, że śledztwo jest bardziej zagmatwane, chociaż możemy już wcześniej namierzyć sprawcę. Nie umniejsza to dalszemu dążeniu do rozwiązania.

Autorzy świetnie budują fabułę, opierając się na emocjach czytelnika, z jednostajnym przyspieszeniem nadając jej biegu. Możemy czytać spokojnie, nie bojąc się o zagubienie czy niezrozumienie. Dostajemy czas, aby w międzyczasie zrozumieć działania postaci, nabrać własnych przypuszczeń, które nasuwają się z każdym ich krokiem.

Historia lubi się powtarzać, więc nasz duet do tego dociera. To właśnie stare wydarzenia i zbrodnia, która się wydarzyła lata temu, nadaje prywatnemu śledztwu biegu, popychając je do przodu.

Wielowątkowa akcja i ciekawa charakterystyka postaci nie pozwala się nudzić.

Polecam poznać też serial, dla fanów audiobooków będzie to świetne rozwiązanie.

Czy łatwo jest pisać w duecie? Tego nie wiem, to na pewno wiedzą sami autorzy. Niesamowicie mnie ciekawi co się dzieje, gdy do "pióra" razem zasiadają mistrzowie polskiego kryminału czyli Chmielarz i Ćwiek.

Książkę w formie słuchowiska, można było usłyszeć na antenie radia Zet i chyba ta wersja była pierwsza. Ja jednak jak zwykle zaczęłam od książki, mimo że takie seriale audio z podziałem na rolę kilku lektorów są świetne, a to słuchowisko ma obsadę z najwyższej półki.

Radio Zet wprowadza nowy projekt, z młodym pisarzem Arturem, kiedy ten zaczyna swoją audycję, na linii pojawia się piosenkarka Maggie. Twierdzi, że jest porwana, a jej oprawca domaga się wpuszczenia na żywo, żeby opowiedzieć swoją historię, jeśli nie to zabije Maggi. Wszyscy w studio milczą, zastanawiając się czy to chwyt marketingowy, czy prawdziwe porwanie. Kiedy na jaw wychodzi, że to prawda,  a radio nie wpuszcza szaleńca na antenę, Maggie czuję, że może już liczyć tylko na siebie albo zginie. Sprawę bada młoda dziennikarka, pomaga jej pisarz Artur. Czy dokopią się do prawdy i rozwiążą zagadkę? Czy odnajdą Maggie bez wpadania w kłopoty? Sprawdźcie sami.

Dobrze wykreowani bohaterowie, ciekawy pomysł na fabułę, akcja spójna, bez zbytecznego rozciągania jej w czasie. Udała się panom ta książka. Jakbym miała ocenić który z panów pisał który wątek, nie ma szans.

U mnie teraz pora na słuchowisko.

Współpraca barterowa z wydawnictwem W.A.B.

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2022-12-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Książkę przeczytałam jednym tchem, w ciągu 1 dnia. Wszystkie inne ważne sprawy musiały zostać rzucone w kąt. Lektura wciągająca, akcja toczyła się szybko, zakonczenie jak zwykle zaskakiwało. Uwielbiam książki Chmielarza, ta w decie z Ćwiekiem była równie udana. Bardzo dobry kryminał, polecam!

Bóg marnotrawny
Jakub Ćwiek0
Okładka ksiązki - Bóg marnotrawny

W świecie aniołów dla dawnych bogów nie ma miejsca. Loki , ex-bóg kłamstwa, obecnie najemnik na anielskim żołdzie grzęźnie w kłopotach. Większość ocalałych...

Chłopcy: Będziesz to prać! (opowiadanie)
Jakub Ćwiek0
Okładka ksiązki - Chłopcy: Będziesz to prać! (opowiadanie)

Darmowe opowiadanie ze zbioru „Chłopcy”, za który Jakub Ćwiek zdobył pierwszą nominację do Literackiej Nagrody „Śląkfa” w kategorii...