Będzie film na podstawie "Wyrwy" Wojciecha Chmielarza!

Data: 2020-08-14 09:06:06 Autor: Patryk Obarski

Najnowsza książka autora Żmijowiska zostanie zaadaptowana do filmu – poinformował w czwartek wydawca Wojciecha Chmielarza.

Obrazek w treściNa fotografii: Wojciech Chmielarz / fot. mat. prasowe Canal+ / Przemek Pączkowski

Wojciech Chmielarz jest jednym z czołowych polskich twórców kryminałów, który w ostatnim czasie święcił triumfy po sukcesie serialowej adaptacji Żmijowiska realizowanej przez polskie HBO. Wiadomo już, że niebawem czytelnicy pisarza będą mieli okazję zobaczyć kolejną produkcję na podstawie jego książki.

Czytaj także: Wojciech Chmielarz z nową książką! O czym jest "Wyrwa"?

Chodzi o najnowszą książkę pt. Wyrwa, która trzy miesiące temu ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy. Jak poinformował wczoraj wydawca, także i ta powieść doczeka się adaptacji – tym razem nie w formie serialu, a filmu.

Wyrwa – opis

O czym będzie film Wyrwa? Przypomnijmy, że fabuła powieści przedstawia losy Macieja Tomskiego. Mężczyzna prowadził spokojne życie u boku żony, którą kochał i dwóch córeczek. Wszystko jednak się zmienia, kiedy mężczyzna otrzymuje niepokojący telefon – okazuje się, że jego żona miała wypadek samochodowy, na którego skutek zmarła.

Mężczyzna jest nie tylko rozgoryczony i pełen złości o śmierć ukochanej. Musi jednocześnie zachowywać pozory przed córeczkami, być dla nich przykładem. Jednak czy istnieje idealny sposób, by poinformować dzieciaki, że właśnie straciły jedną z najważniejszych osób w swoim życiu?

Mężczyzna dowiaduje się, że Janina miała wypadek pod Mrągowem, jednak przecież wyraźnie mówiła mu przed wyjazdem, że jedzie na delegację do Krakowa. Dlaczego więc się tam znalazła? I kim jest tajemniczy mężczyzna, który niezapraszany znalazł się na pogrzebie jego żony?

Niebawem Maciej zaczyna drążyć. Okazuje się, że Janina, jego wierna żona, miała przed nim więcej sekretów, niż przypuszczał.

Wyrwa – film w reżyserii Bartosza Konopki

O adaptacji na film najnowszej powieści Chmielarza poinformowali wczoraj Wydawnictwo Marginesy oraz sam autor. Z pierwszych informacji, które zostały ujawnione na temat produkcji, dowiadujemy się, że reżyserem filmu będzie Bartosz Konopka.

Czytaj także: W głębi lasu – polska adaptacja powieści Harlana Cobena!

W ostatnim czasie Konopka zaangażowany był w produkcję serialu W głębi lasu na podstawie książki Harlana Cobena pod tym samym tytułem. Także i w tym wypadku zajął się reżyserią, a serial stał się hitem Netflixa – nie tylko w Polsce, ale także i na świecie. Oprócz tego Konopka na swoim koncie ma także reżyserię filmu Krew Boga czy poszczególnych odcinków serialu Pod powierzchnią.

Za realizację filmu odpowiedzialny będzie producent Paweł Wiernik z Domu Produkcyjnego Wiernik PRO. Scenariuszem zająć ma Piotr Szymanek, współtwórca serialu Wataha.

Obecnie realizowane są prace wstępne produkcji, nie obsadzono także aktorów w głównych rolach. Trudno zatem powiedzieć, kiedy dokładnie będzie miała premiera filmu. Można przypuszczać jednak, że najwcześniej będzie miało to miejsce w przyszłym roku.

Wojciech Chmielarz – książki

Wojciech Chmielarz to popularny i ceniony autor kryminałów i thrillerów. Książka Wyrwa to najnowsza publikacja autora, który na swoim koncie ma także powieści takie jak m.in. Cienie, Rana czy Podpalacz. W kwietniu premierę miał serial audio Wyrwa. Historia ułana, która zrealizowana została dla Empik GO. Serial był wstępem dla nowej powieści autora.

Książkę Wyrwa kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wyrwa
Wojciech Chmielarz30
Okładka książki - Wyrwa

Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje